anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiliśmy konto, teraz go nie ma

MAMY ROZWIĄZANIE!
WarThunderMR
#8 Zapaleniec#

Cześć

  • Krótka sprawa. Kolega kupił konto steam na allegro. Wszystko spoko, do wczoraj, gdzie konto ma pozmieniane wszystkie dane i nie można w ogóle wejść. Niestety nie wiemy czy to sprzedawca nas oszukał, czy inny. Podejrzewamy, że ktoś skontaktował sie z supportem steam w celu odzyskania konta. Konto kupione z 440 złoty i tutaj zagwozdka. Można odzyskać takie konto? Nie mamy szczerze żadnych dowodów że to sprzedawca był, ale podejrzewamy. Tutaj pytanie, da się, czy jednak nie? Za to 440 nie będziemy za bardzo płakać, ale kupiliśmy parę gierek na tę platformę.
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
ares_
#14 Krzewiciel#

@WarThunderMR 

skorzystaj z dyskusji na Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne

Nie wiem jak wyglądała ta oferta ale to sprzedawca powinien wyjaśnić tą sytuację. 

Niestety kupując konto łamiesz regulamin Steam (oraz Allegro) i od nich raczej bym pomocy nie oczekiwał. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

albo wyłapał bana na konto za odsprzedaż

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak to jest jak się kupuje niby tanio, otwierasz dyskusję i tam opisujesz problem, sprzedający musi odpowiedzieć: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE a na zwykłym: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
WarThunderMR
#8 Zapaleniec#

Zrobiliśmy dyskusję, a sprzedający sam się zaskoczył. Poprośiliśmy go o pierwotne dane do tego konta i odpisał, że są to jego informacje i nie będzie ich nam podawał. Myślimy, że to on świstnął nam konto. W tej sytuacji mamy poprosić pracownika allegro? W ogóle jest jakiś sens ciągnięcia tego? W końcu nie mamy wystarczających dwodów na niego. Proszę o odpowiedz co w takiej sytuacji zrobić i czy jest sens

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Allegro raczej nic nie pomoże ale można dyskusję założyć co do konta to zgłoszenie na policję pewnie jest dowód tzn przelew

oznacz moderatorów
WarThunderMR
#8 Zapaleniec#

Czyli można powiedzieć że konto było, ale się zmyło. Nie mamy żadnych dowodów, sprzedaż steam jest nielegalne, tak jak sprzedaż konta na allegro. Policja nic nie zrozumie i umoży sprawę, za bardzo skomplikowane.

 

Sam sprzedałem jedno konto i żadnych problemów nie było i mam nadzieję, że nie będzie. Dziękuje wszystkim i zamykam

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@WarThunderMR Nie można handlować kontami Steam, możliwe że nawet Steam po nagłej zmianie właściciela was zbanował za to. Na przyszłość: nie kupujcie kont Steam na Allegro.

oznacz moderatorów
M3X2
#9 Pomysłodawca#

za wiele nie zrobisz NIGDY nie kupuj kont na allegro lub innych tego typu portalach. Z tego co widzę po postach tutaj pisałeś już do wsparcia jednak niestety allego w większości takich sytuacjach jest bezradne bo: konto jest kupione na daną platformę i zazwyczaj sprzedaż kont nie jest dozwolona, nawet jeśli napiszesz do wsparcia np. steam prawdopodonie zablokują konto na dobre bo np. nie jest to dozwolone w ich tzw. polityce czy zasadach. Jedyne co allegro może zrobić to tymczasowo zablokować sprzedającemu możliwość wystawiania ogłoszeń, usunąć mu całkowicie dostęp do wystawiania lub konto na allegro i bardzo mało prawdopodobne z dobroci lub troski o klienta oddać tobie pieniądze.

oznacz moderatorów