anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiony produkt okazał się podrobiony, co zrobić?

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem słuchawki Apple Airpods i okazały się podróbkami mimo zapewnień sprzedającego. 

Nie dostałem pomocy od Allegro.

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Składasz reklamację wówczas, masz zakup od prywatnego, dyskusja była?

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem te słuchawki z Allegro lokalnie. Rozpocząłem dyskusję. Pracownik Allegro nadzorował dyskusję i ponaglał sprzedającego który się nie odzywał, potem dostałem info że w ciągu 2 dni dostanę zwrot kosztu zakupu. potem że nie może bo nie ma ekspertyzy. Udałem się do serwisu Apple gdzie takową wykonałem i dostałem to na wydruku. Przesłałem Wam z kontaktem do serwisu. Dostałem takie info: "Rozumiem, że może być Pan niezadowolony, że otrzymał Pan produkt niezgodny z umową. Niestety nie jestem w stanie potwierdzić tej sytuacji, w związku z tym jeszcze nie mogę zaakceptować Pana wniosku Allegro Protect. Sugeruję, aby zgłosił Pan brak oryginalności słuchawek na policję. Następnie proszę przesłać dokumenty potwierdzające konfiskatę towaru przez policję (postanowienie o zatwierdzeniu zatrzymania rzeczy oraz spis i opis rzeczy zatrzymanych). Powyższe dokumenty pozwolą mi rozpatrzyć wniosek ponownie."

Allegro w ten sposób wspiera złodziei i oszustów.  Zostałem przez Was po prostu oszukany. 
O ile złodziej jest złodziejem czy oszustem ale po co ALLEGRO PROTECT jak nie działa?



oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z tymi pięknymi hasłami o bezpiecznych zakupach to już historia, niestety.

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem ale najpierw prowadzę dyskusję i dostaję info o zwrocie ...póżniej wypłacimy ale po ekspertyzie, a na koniec mimo dostarczenia ekspertyzy ...dostaję info że i tak nie dostanę.

Sprawa jest prosta. Zwłaszcza że wcześniej pisaliście że doliczycie to do rachunku sprzedającego. 

Gdzie tu problem żeby tak zrobić?. A tak kupujący tylko ryzykuje?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@biomechanikus problem jest taki że allegro to nie sąd a konsultant nie rzeczoznawca. Ty musiałbyś wygrać w sądzie cywilnym sprawę dotyczącą: 1 udowodnienia że sluchawki są nieoryginalne, 2 wykazać że celowo sprzedawca wprowadza cię w błąd odnośnie oryginalności słuchawek a nie np kupił kiedyś poużywał i odsprzedaje myśląc że to oryginały, 3 by zgłosić art 286 oszustwo ta sam procedura co w punkcie 2 czyli by go skazano musialby prokurator wykazać że on wiedział że są nieoryginalne. Będzie ciężko policja zawiadomienie oczywoście przyjmie i zabezpieczy słuchawki powinni ci dać kwit potrzebny do ap o zajęciu przedmiotu. Odnośnie obarczenia sprzedawcy kosztami to kupiłeś u prywatnego więc to nie firma allegro nie wolno ingerować w reklamacje między osobami prywatnymi dotyczących umów kupna / sprzedaży bo by ich sąd z uokikiem i rzecznikiem zlinczowali allegro nie jest strona umowy. 

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

To po co przeciągacie mnie po kolejnych etapach skoro i tak na koniec jest POLICJA. 
Po co ta informacja że otrzymasz zwrot jak dostarczysz dokument z serwisu?

Zapraszacie złodziei i oszustów. To jak wygląda sytuacja jest sprawą Waszych wewnętrznych procedur i przepisów. Może piszcie do ogólnej informacji. JEŚLI KUPIŁEŚ KOPIE LUB PODRÓBKĘ NIE OCHRONIMY CIĘ BO SIĘ NIE WTRĄCAMY... 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@biomechanikus Napisali Ci przecież, że wymagają zgłoszenia na policji - więc idź to zgłoś, przekaż potwierdzenie zgłoszenia i wtedy wniosek AP ruszy dalej. 
Allegro zabezpiecza się przed wyłudzaniem pieniędzy to chyba zrozumiałe 🙂

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Udaj się na Policję i niech Allegro Ci wypłaci.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@biomechanikus tak jak napisaliśmy w wiadomości e-mail, abyśmy mogli dalej procesować Twój wniosek o rekompensatę z Allegro Protect potrzebujemy dokumenty potwierdzające konfiskatę towaru przez policję (postanowienie o zatwierdzeniu zatrzymania rzeczy oraz spis i opis rzeczy zatrzymanych). To nie oznacza, że wniosek został odrzucony. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Chyba nie specjalnie rozumiecie co napisałem. Ciąg logiczny jest taki.

1. Zgłosiłem 
2. Sprzedający został poinformowany a przynajmniej dostawał info o tym że to podróbka i się nie odniósł i nie odezwał.

Na tym etapie dostałem info że do 2 dni po 15 listopada dostanę zwrot a SPRZEDAJĄCY zostanie obciążony kwotą.

Potem dostałem info od Was że jednak nie dostanę zwrotu bo nie mam ekspertyzy.

Robię ekspertyzę fatygując się do serwisu i wysyłam do Was skan z informacją.

Dostaję info od Was że jednak muszę iść na Policję i sporządzić jeszcze dokument konfiskaty a wtedy rozpatrzycie wniosek ponownie. 

Idąc tym tropem to nie mam gwarancji że go rozpatrzycie pozytywnie a ja nie będę miał ani tych podróbek ani kasy. Może np jeszcze będę potrzebował Ekspertyzy z oddziały w USA?...nie wiem.

Główny problem jest taki, że takie informacje powinniście pisać na początku a nie przeciągać kupującego po kolejnych stopniach załatwiania sprawy żeby odzyskać kasę.

Kolejna sprawa to że nie rozumiecie podstawowych wartości jaką jest OCHRONA KUPUJĄCYCH.
TO NA WASZEJ PLATFORMIE LUDZIE SPRZEDAJĄ KOPIE I PODRÓBKI I TO W WASZYM INTERESIE POWINNO BYĆ ŚCIGANIE TAKIEGO PROCEDERU A NIE PRZERZUCANIE TEGO NA KUPUJĄCYCH.!!!!

JAKBYM MIAŁ KOMIS CZY SKLEP I KTOŚ BY U MNIE KUPIŁ SŁUCHAWKI DO DO CHOLERY NIE ODSYŁAŁ BYM GO DO PRODUCENTA TYLKO ODDAŁ KASĘ I SAM TO ZGŁASZAŁ.

Wystarczyłoby zrobić informacje w formie na formularzu aukcji że jeśli sprzedajesz podróbki to możesz być ścigany prawnie. A potem to wdrożyć. 

Na koniec. Część korespondencji jest w panelu dyskusji a część wysyłacie mejlem....to bez sensu ale to już najmniejszy problem.

Na dzień dzisiejszy ochraniacie złodziei. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@biomechanikus wszystko jest zrozumiałe, a pracowników rozpatrujących wnioski o Allegro Protect obowiązuje procedura. Jeśli masz do niej zastrzeżenia, zgłoś to w prowadzonej korespondencji e-mail. Oczywiście nie zgadzamy się na sprzedaż podróbek na naszej platformie, jednak pracownicy z zespołu Allegro Protect potrzebują odpowiednich dokumentów, aby móc rozpatrzyć wniosek, te przesłane przez Ciebie nie były wystarczające. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Jak nie były wystarczające jak sami zasugerowaliście że nie ma ekspertyzy. Więc ją zrobiłem. Co tu jest niewystarczające?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie rozumiem w czym jest problem? Allegro chce Ci oddać pieniądze ze swojej kieszeni  - aby to zrobić chcą mieć pewność, że ta sytuacja faktycznie miała miejsce i nie jest to próba wyłudzenia wypłaty rekompensaty. 
Idź to zgłoś, prześlij dokument do Allegro i załatwione. 
Alternatywą jest brak zwrotu kasy. 

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

NA KONIEC. JEŚLI DOSTANĘ GWARANCJĘ TUTAJ ŻE PO UDANIU SIĘ NA POLICJE ODZYSKAM KASĘ TO PÓJDĘ I ZGŁOSZĘ. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jedyną gwarancję jaką tu uzyskasz to taką, że jak tego nie zgłosisz na policji to zwrotu z AP nie dostaniesz. 

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

Czyli mam to rozumieć że jeśli zgłoszę na Policji to dostanę zwrot?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@biomechanikus nie rozumiesz pewnej rzeczy jak chcesz ochrony kupujących to kupuj od firmy wtedy chroni cię ustawa konsumencka, uokik, rzecznik etc a jak kupujesz od osoby prywatnej za nazwanie jej oszustem lub złodziejem publicznie bez prawomocnego wyroku system prawny ci nakopie do tyłka za pomówienie i oszczerstwo, jak nie chcesz mieć jazd z zakupami to kupuj od firm wtedy allegro ci jeszcze dywanik w dyskusji rozłoży i nosek wytrze a z prywatnym to chcesz idź do sądu załóż sobie powództwo z kc ponieś koszty i za dwa lata wróć się pochwalić wyrokiem. Pisanie gdybym miał komis czy firmę i sprzedał... płakałbyś tu jak bóbr po pierwszej grubszej akcji pt kupujący załatwił mnie oskarżając o nieoryginalność produktu bo miałby twój towar i na twój koszt allegro by mu jeszcze protecta wypłaciło

oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

biomechanikus_0-1700750985403.png

To nie jest korespondencja ze SPRZEDAJĄCYM. Tylko z Wami. Piszecie o ALLEGRO PROTECT ale  jesteście bezradni. Na koniec zapytam tylko...

Po co pisaliście żeby zrobić ekspertyzę która warunkuje wypłatę skoro i tak to bez znaczenia?.

Od SPRZEDAWCY, w tym wypadku gościa który mi sprzedał te słuchawki zależy czy dostanę zwrot.... Jak na razie  on może sobie sprzedawać co chce. Brawo.

biomechanikus_1-1700751728168.png


Chyba też powinienem podziękować za "pomoc"

"

Czy na Allegro Lokalnie jest Program Ochrony Kupujących?
 
 
Jeżeli kupisz przedmiot przez opcję kup teraz lub w licytacji i nie otrzymasz towaru lub otrzymasz produkt nieoryginalny albo niezgodny z opisem, możesz otrzymać rekompensatę w ramach Allegro Protect. Aby skorzystać z Allegro Protect na Allegro Lokalnie, wypełnij wniosek online w czasie od 14 dni do 2 lat po zakupie."


oznacz moderatorów

biomechanikus
#9 Pomysłodawca#

A teraz powinniście dać sprostowanie do cytatu powyżej.
TAK, DOSTANIESZ REKOMPENSATĘ TYLKO MUSISZ ODBYĆ 2 LETNIĄ ROZPRAWĘ SĄDOWĄ....może się uda. TRZYMAMY KCIUKI!

 

oznacz moderatorów