anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Laptop brak zasilacza

bacpiotr
#1 Nowicjusz#

Cześć, zakupiłem laptop gamingowy na allegro lokalnie, lecz nie otrzymałem do niego zasilacza, co prawda nie było o nim mowy w opisie ani nie było go na zdjęciach, mogę coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

az1rael
#21 Demiurg#

@brakestop gazela jest plug in lwa do forum bez gazeli lew znika z forum bo się kopytka nie spamują na statach

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@az1rael zaplułem przez Ciebie monitor. Ostatnio oglądałem National Geographic i faktycznie LEW dostał łomot od ŻYRAFY 😅🤣

"kopytka nie spamują na statach"

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

@az1rael 

Mam dwa koty w domu. Są równie aktywne ... 🤣

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell tak zakup na lokalnie w 1 poście pisze. @LEW433 chyba dawno nie kupowałeś kompa. Pod pojeciem komp funkcjonuje stacjonarka i kabla zasilającego w zestawie z nówką nie ma tak samo jak hdmi pod monitor no ale jest zasilacz bo wbudowany w gotowych zestawach. Kolejna rzecz jakbyś pamietał to moderatorki się kiedyś wypowiadały co do 2 przypadków że sprzedajesz to co na zdjęciach na lokalnie w 1 przyapdku gość sprzedawał uszkodzoną lustrzankę bez opisu i na zdjęciu był pasek do przewieszania przez ramię więcej wart niż uszkodzony aparat bo z jakiejś specjalnej edycji a na drugim mimo że w opisie napisał sprzedawca co zawiera set telefon był w etui i kupujący dostał to co w opisie i zonk bo miał dostac to co na zdjęciach. W obu przypadkach moderacja odniosła się do zdjęć bo na lokalnie nie musisz tworzyć opisu do oferty.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Rozpocząłbym dyskusje, sprzedawanie laptopa bez zasilacza to IMO robienie kupującego w ..uja, bo jest to przedmiot, bez którego korzystanie ze sprzętu jest niemożliwe.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Powinien się zapoznać z opisem > dopytać się sprzedawcy > dopiero potem kupować > nie płakać po zakupie, że się nie przeczytało opisu aukcji.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

No właśnie się zapoznał i tam nic o braku zasilacza nie było. Równie dobrze mógłby kupić komp stacjonarny bez zasilacza, bo w opisie nie było napisane, że jest.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#14 Krzewiciel#

A była informacja o tym że JEST zasilacz?

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@NipponShorty powinna być, że NIE MA. Jak dla mnie brak zasilacza to w tym przypadku sprzęt niekompletny. Równie dobrze można nie informować, że odkurzacz jest bez szczotki, książka bez okładki, buty bez sznurówek..

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@vonNogay Jeśli na zdjęciach będą buty bez sznurówek, książka bez okładki, odkurzacz bez szczotki itp. to w myśl zasad samego Allegro - nie trzeba o niczym informować bo opis na lokalnie nie jest w ogóle wymagany.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#14 Krzewiciel#

czyli NIE BYŁO informacji o tym że zasilacz jest w komplecie i zakładam że na zdjęciu przedmiotu też nie było zasilacza. 

Tak jak sugerował @Ziolko39 czytasz---> nie masz pewności kontaktujesz się z sprzedawcą ---> kupujesz.

To tak samo jakbym kupił laptopa i kłócił się że nie ma podświetlanej klawiatury choć nie było ani słowa o tym na aukcji i kłóciłbym się że też nie było na pisane że nie ma.

Przykład z książką nietrafiony bo jeśli na zdjęciu miałaby okładkę to masz prawo się upominać o egzemplarz z okładką widoczny na zdjęciu.

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@NipponShorty jak dany model laptopa ma podświetlaną klawiaturę, a będzie bez podświetlenia to jak najbardziej jest powód do zgłaszania reklamacji..

A jeśli chodzi o książkę, co jak ktoś da jedynie zdjęcie środka książki (np. ze spisem tresci), może wtedy wysłać bez okładki? 🙂

oznacz moderatorów

NipponShorty
#14 Krzewiciel#

@vonNogay ale wiesz że podświetlenie klawiatury to wyposażenie opcjonalne i są produkowane te same modele zarówno z podświetlaną klawiaturą jak i bez?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay następny co nie zdaje sobie sprawy że jak kupi nowego kompa to kabli zasilających w zestawie nie będzie mimo że zasilacz już jest wbudowany, a potrafisz włączyć stacjonarkę bez kabli? Na zdjęciu oferty będzie książka bez okładki, odkurzacz z wszystkimi szczotkami jakie posiada i buty nie będą miały sznurówek i oferta będzie 100% zgodna z stanem faktycznym.

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@az1rael o brak kabla do kompa stacjonarnego nikt sie nie bedzie w praktyce czepial, bo wartosc takiego przedmiotu to ~3 zl i kazdy ma takich kilka w domu.

A jak nie bedzie na zdjeciu ksiazki bez okladki, tylko ktos da jedynie zdjecie ksiazki otwartej? To moze wyslac bez okladki i nie ma powodow do czepiania sie? 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay W komputerze stacjonarnym zasilacz jest wbudowany > gdyby go nie było to wtedy należało by to napisać, że został wymontowany > do laptopa jest elementem zewnętrznym > jak na razie nie ma wymogu opisywania w aukcji jakich elementów zewnętrznych brakuje > jak brak w opisie i na zdjęciach tzn, że tego czegoś brak.

Ja wiem, że klienci nie czytają opisów > ale dlaczego ma za to odpowiadać sprzedający > myślenie nie  boli.

Miałem kiedyś takiego "myśliciela" co zobaczył w instrukcji kamery wyposażenie opcjonalne, które można dokupić (nie wchodzą w skład podstawowy!!!) i miał pretensje, że tego nie dostał > pomimo, iż mam w opisie zastrzeżenie "Jeżeli czegoś nie ma na zdjęciach lub w opisie to oznacza, że nie wchodzi w skład oferty" > po prostu nie chciało się przeczytać albo zignorował

Zawsze można się przyczepić, jak w tym dowcipie :

Mąż wraca wściekły do domu i chce się wyżyć na żonie
Siada w fotelu i dysponuje : - kapcie
Żona leci z kapciami i zakłada mu na stopy
- gazeta
Żona biegusiem przynosi gazetę
- właź pod stół
Żona posłusznie wchodzi
- szczekaj
- Hau, hau
Co, na swojego szczekasz???😂🤣

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@Ziolko39 zasilacz do laptopa to nie jest wyposazenie opcjonalne, tak jak w przykladzie z kamera - sam piszesz, ze klient chcial cos, co instrukcji widnialo jako wyposazenie opcjonalne, czyli nie byl to zasilacz do tej kamery!

Zreszta wg mnie sprawa jest prosta - nalezy pisac o brakach czegos, czego zdecydowana wiekszosc osob oczekuje jako integralnej czesci danego sprzetu. Wiekszosc ludzi oczekuje zasilacza do laptopa, jest dla nich oczywiste, ze kupujac nowy sprzet dostana to, co jest niezbedne do tego, aby ten sprzet w ogole uruchomic.

Jak sprzedajesz jakas stara kamere to wysylasz bez zasilacza niezbednego do jej wlaczenia/naladowania baterii, bez info w opisie o jegobraku? Raczej nie, bo wtedy mialbys pelno negatywow, allegro by moglo zawiesic konto i tlumaczenie, ze nie ma wymogu niewiele by pomoglo..

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay nalezy pisac o brakach czegos, czego zdecydowana wiekszosc osob oczekuje > totalna bzdura > ja oczekuję przy zakupie obiektywu, że dostanę do niego wypasiony aparat > ponieważ obiektyw bez aparatu nie działa sam z siebie > kupując książkę z serii Warhammer, oczekuję dodatkowo gry na DVD > a jak kupię kiełbasę to chcę musztardę lub ketchup (bo lepiej smakuje po grillowaniu)😂

oznacz moderatorów

NipponShorty
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 a jak kupi części samochodowe to chce cały samochód bo fajnie byłoby się przejechać 😄

oznacz moderatorów