anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja - zwrot środków - oszustwo

lipiec19989
#8 Zapaleniec#

Czy sprzedający ma prawo zwrócić środki jeżeli aukcja była licytacją?

Sytuacja wygląda następująco :

Z aukcji wynika że boks miał być wielkości małej palety, otrzymałam malutką paczuszkę a w jej zawartość wchodzą trzy uchwyty do telefonu i jedna myszka do komputera. Zapłaciłam za to 200 zł, a koszt przesyłki 30 zł dużo zawyżony gdzie w aukcji wyraźnie było przesyłka do 30 kg, ta ma niestety nie cały kg. Czuje się oszukana, a raczej zostałam oszukana. Przeważnie gdy kupuje boks nadaje się do dalszej odsprzedaży, tutaj szacuje wartość boksu na max 50 zł. 

W tytule aukcji jest napisane PALETA MIX, nie kartonik, waga wraz z opakowaniem 30 kg, jest nie cały kg. Aukcja nie jest zgodna z opisem.
Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o zwrot środków?

 

1 ODPOWIEDŹ 1

Odp.: Licytacja - zwrot środków - oszustwo

xyz96
#21 Demiurg#

@lipiec19989 Tak, możesz złożyć sprzedawcy mailem reklamację i domagać się wymiany towaru na zgodny z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów pod odesłaniu, także kosztu odesłania. Jeśli wymiana, także na koszt sprzedawcy. Jeżeli będzie problem z reklamacją, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej złóż reklamację i poproś tam o wsparcie pracownika Allegro. Jeśli to zakup na Allegro Lokalnie, Dyskusję otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE Jeżeli sprzedawca nie wymieni towaru lub nie odda kosztów, a towar jest znacząco niezgodny z opisem, możesz po 14 dniach zamknąć Dyskusję jako nierozwiązaną i wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Odpowiedz
Ładowanie...