anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na czym polega Allegro Lokalnie?

Zolijan
#7 Wielbiciel#

Witam

na czym polega allegro lokalnie, po co zostało wprowadzone. Czy i na ile zwalnia allegro lokalnie sprzedajacego do odpowiedzialności? Czy allegro lokalnie jest ułatwieniem dla oszustw poprzez niedomówienia?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Zolijan to portal sprzedażowy dedykowany prywatnym sprzedawcom. Zawarte transakcje podlegają przestrzeganiu regulaminowi allegro i niektórym przepisom prawa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Zolijan Allegro Lokalnie powstało z myślą o prywatnych sprzedających. Obowiązują przepisy zawarte w ustawie konsumenckiej, czyli kupujący nie ma prawa do odstąpienia od zakupu bez podania przyczyny (ponieważ zakup nie jest konsumencki, a sprzedający nie jest przedsiębiorcą), jednak nie zwalnia to sprzedającego z poprawnego opisu oferty i wywiąznia się z umowy, ponieważ kupujący wciąż ma prawo do reklamacji jeśli otrzymany towar będzie niezgodny z opisem lub będzie posiadał wadę prawną lub fizyczną.
Zakupy są objęte Allegro Protect tak jak zakupy na Allegro, w przypadku problemów kupujący może liczyć na nasze wsparcie w dyskusji, a w ostateczności na rekompensatę Allegro Protect. Nie wiem jakie niedomówienia masz na myśli, ponieważ na Allegro Lokalnie opis oferty powinien dokładnie opisywać sprzedawany produkt, jeśli są wątpliwości to kupujący i sprzedający mogą się porozumieć za pomocą czatu Allegro Lokalnie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów