anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nielegalne kopie Blu-ray na Allegro – problem, który trzeba rozwiązać!

poralnet
#9 Pomysłodawca#

https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/Seth_M10M

Chciałbym poruszyć kwestię, która staje się coraz bardziej irytująca dla uczciwych kupujących oraz twórców filmów – sprzedaż nielegalnych kopii filmów na nośnikach Blu-ray na Allegro Lokalnie. W ostatnim czasie zauważyłem użytkowników oferujących dziesiątki kopii popularnych filmów, które zostały wykonane chałupniczą metodą przy użyciu drukarki i nagrywarki. Oczywiste jest, że są to pirackie kopie – jakość okładek jest niska, ceny są podejrzanie niskie, a same produkty w żaden sposób nie różnią się od tego, co możemy znaleźć w katalogach pirackich.

Zgłaszanie takich ofert do Allegro niestety nie zawsze przynosi oczekiwany skutek. Często zgłoszenia są odrzucane lub wybrane oferty są usuwane losowo, podczas gdy inne pozostają aktywne. Tymczasem użytkownicy ci nadal oferują kolejne tytuły, łamiąc prawo autorskie i działając na szkodę twórców filmów, jak i uczciwych klientów, którzy szukają legalnych produktów.

Jakie działania można podjąć, aby rozwiązać ten problem?

  1. Zbieranie dowodów: Zachęcam wszystkich, którzy natrafią na takie oferty, aby dokumentowali zrzuty ekranu, linki oraz wszelkie informacje związane z podejrzanymi ofertami. Im więcej zgromadzimy dowodów, tym większa szansa, że Allegro podejmie odpowiednie działania.

  2. Zgłaszanie bezpośrednio do Allegro: W przypadku, gdy zgłoszenie przez standardowy formularz na Allegro Lokalnie nie przynosi efektu, warto napisać bezpośrednio do działu obsługi klienta Allegro, szczegółowo opisując problem i załączając dowody na naruszenie praw autorskich.

  3. Współpraca z organizacjami chroniącymi prawa autorskie: Warto zgłaszać takie przypadki do organizacji zajmujących się ochroną praw autorskich, takich jak ZAiKS czy inne instytucje, które mają narzędzia prawne do podjęcia działań przeciwko naruszającym prawo.

  4. Zgłoszenie sprawy do organów ścigania: W skrajnych przypadkach, gdy użytkownik sprzedaje kopie na masową skalę, warto rozważyć zgłoszenie sprawy do policji lub UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Sprzedaż pirackich kopii to nie tylko naruszenie regulaminu Allegro, ale także poważne przestępstwo.

  5. Monitorowanie aktywności: Po zablokowaniu konta użytkownika często zdarza się, że zakłada on nowe konta lub wznawia działalność pod innym pseudonimem. Ważne jest, aby regularnie monitorować platformę i zgłaszać nowe konta, które mogą kontynuować nielegalną sprzedaż.

Podsumowując, problem nielegalnych kopii filmów na Allegro to nie tylko kwestia uczciwości, ale także legalności. Działając wspólnie, możemy pomóc w eliminowaniu piractwa i ochronie praw autorskich twórców. Platformy sprzedażowe, takie jak Allegro, powinny podejmować zdecydowane kroki, aby zablokować osoby sprzedające nielegalne produkty, a użytkownicy mogą pomóc, zgłaszając takie oferty oraz wspierając inicjatywy zwalczające piractwo.

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? Jakie kroki według Was byłyby najbardziej skuteczne w walce z nielegalnymi kopiami na Allegro?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

the_orion
#1 Nowicjusz#

Kupiłem kiedyś u tego użytkownika jeden z koncertów Metalliki. Miałem wtedy świadomość, że jest to produkt "nieoficjalny". Było to z resztą opisane jasno w ofercie. Kupiłem to jako pamiątkę z koncertu, na którym byłem. Okładka to słabej jakości druk. Widać piksele, a na grzbiecie już się zaczyna odbarwiać. Sama płyta to BD-R z nadrukowaną grafiką.

Z tego co widzę, w ofertach filmów nie ma żadnej informacji o tym, że jest to produkt wykonany metodą chałupniczą, a tak najprawdopodobniej jest.

oznacz moderatorów