anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebranie paczki Allegro Lokalnie

DamianNML
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

Kupowałem pewną część po przez Allegro Lokalnie lecz źle spojrzałem w oznaczenia części i jest zła.

 

Jeżeli nie odbiorę przesyłki którą sorzedający wrzucił do paczkomatu to wróci ona do niego a ja dostanę zwrot za zakup ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

pecela
#16 Inspirator#

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość przysługuje tylko w przypadku zakupu od firmy (w rozumieniu KC, a nie potocznym), tzw transakcja B2C. Jak kupiłeś od osoby prywatnej (transakcja C2C), to niestety nie masz prawa do zwrotu (możesz próbować się ewentualnie dogadać). Jak nie odbierzesz, to towar nadal jest twój, więc zwrot środków ci nie przysługuje.

W przypadku zakupów od osoby prywatnej obowiązuje zasada "widziały gały, co brały".

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

nie, to nadal będzie twoja część bo sprzedający nie musi przyjmować zwrotów, ba nawet nie musi odbierać wtedy paczka pewnie albo zaginie albo ją przewoźnik zutylizuje po pewnym czasie. Na przyszłość czytaj dokładnie co kupujesz od prywatnych sprzedających, a skoro kupiłeś coś co ci nie potrzebne to zostaje ci odebrać i wystawić może ktoś kupi

oznacz moderatorów