anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opis ogłoszenia wprowadza w błąd

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, postanowiłem zakupić konto do gry Valorant, natrafiłem na ogłoszenie używanego konta na allegro lokalnie w którym sprzedający zamieścił informacje o tym że konto jest gotowe go gry, że oferuje gwarancję wymiany konta w razie problemów oraz wszystkie standardowe zapewnienia przy tego typu zakupach. Normalne ogłoszenie tego typu. W opisie znajdował się również bardzo długi opis tego jak wygląda rozgrywka w valorant oraz jakie tryby gry są dostępne,  w połowie tego opisu została ukryta enigmatyczna informacja "konto ma bana" którą niestety przeoczyłem ponieważ nie interesował mnie opis gry którą dobrze znam a ściana tekstu była na prawdę długa. Interesowały mnie informacje o koncie które zostały ukryte celowo przez oszusta. Po zakupie zostały mi wysłane dane do konta i okazało się że konto jest permanentnie zablokowane, nie można nawet otworzyć gry przy użyciu tego konta,  jest kompletnie bezużyteczne. Nie została mi również udostępniona obiecana w opisie możliwość zmiany hasła oraz e-maila przez co sprzedający-oszust nadal jest posiadaczem tego konta i wystawił je ponownie na allegro lokalnie z identycznym opisem co pozwala mi sądzić że jest to proceder który może trwać od jakiegoś czasu a ten człowiek mógł wyłudzić znacznie więcej pieniędzy od innych osób. Oszust po otwarciu dyskusji zasłania się bzdurnymi argumentami że konto jest gotowe do gry ponieważ spełnia jakieś warunki ignorując kompletnie fakt że konto jest zablokowane i że celowo wprowadza kupujących w błąd sprytnie skonstruowanym opisem. Jest to klasyczne lanie wody zapewne tylko po to żeby zdążyć wypłacić pieniądze i zamknąć konto. Niestety nie potrafię znaleźć informacji co zrobić i gdzie się zgłosić aby jak najszybciej zablokować konto oszusta, będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@az1rael w przypadku kupujących nie ma żadnej weryfikacji, allegro o to nie dba, bo nic na tym nie traci, a nawet może zyskać jak taki niezweryfikowany kupujący wybierze odbiór osobisty i sprzedawcy zostanie naliczona prowizja.. Jeśli chodzi o sprzedających to już się trzeba natrudzić, jak taki gość założy nowe konto z tymi samymi danymi i tym samym nrem konta to mu je zaraz zawieszą. Allegro często wykrywa powiązania z zablokowanymi kontami innych osób i na tej podstawie banują.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay użyje nordshark vpn i już bana nigdy nie dostanie

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@az1rael a nowy nr konta? Tu już się trzeba trochę natrudzić i chyba poszukać chętnego słupa do jego założenia 😉 Nie banują jedynie na podstawie IP.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay nie bo mi się allegro przyznalo raz niedawno że oni nie mają danych osobowych właściciela numeru telefonu od dostawcy usługi

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay a konta w banku to żony poda albo założy zagraniczne 

oznacz moderatorów

Fistrex
#7 Wielbiciel#

Oszust próbował argumentować jakoś swoje oszustwo ale po prostu go olałem i wklejałem w odpowiedzi tą samą formułkę przez 2 tyg aż możliwe było wezwanie konsultanta i poproszenie o zwrot pieniędzy, pieniądze co prawda zostały zwrócone parę dni temu ale reakcja allegro bardzo słaba, konsultant kompletnie olał fakt że ogłoszenie to jawne oszustwo co było przeze mnie jasno wykazane, z tego co rozumiem kwotę pokryło allegro i oszust nie został w żaden sposób ukarany. Zakładam że oszustwo w rzeczywistości polega na wyłudzeniu pieniędzy z allegro protect.

17011692368054526492818330148883.jpg

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Sporo czasu minęło i puste konta nadal są sprzedawane:

https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/Client%3A114720417

W każdej ofercie tekst "puste konto"..

Nie rozumiem dlaczego allegro pozwala tak oszukiwać kupujących 😞

oznacz moderatorów