anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwa na Allegro, Sprzedaż kont niezgodnych z opisem. Wprowadzanie kupującego w błąd

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Otóż zostałem naciągnięty na 100 złotych. Czy mogę coś z tym zrobić? Przedstawiam szczegóły: Produkt nie jest zgodny do końca z opisem, wprowadza kupującego w błąd. Kupujący myśli że kupuje konto w grze z przedmiotami(tzw. Skinami) przedstawionymi na zdjęciach, jak się okazuje konto jest puste choć było kontem Valorant. Konto traktowane jest jako bonus, wciąż niekompletny i nieopisany, przynajmniej w chwili kiedy zakupiłem produkt, ponieważ dlatego bonusu ten produkt kupiłem. To wprowadza w błąd, a może wprowadzać jeszcze więcej potencjalnych kupców w tym młodzież. W ten sposób straciłem 100 złotych. Jak się okazało konto na tym koncie nawet nigdy nie zagrano w grę z opisu. Sprzedający w opisie tłumaczy fakt sprzedaży produktu jako sposób na obejście działania zasad na allegro. Zwrot został mi odmówiony, więc zostałem bez pieniędzy i bez konta. Grę odpaliłem jedynie po to żeby sprawdzić czy na koncie znajduje się zawartość ze zdjęć. Sprzedaż grafiki jest tłumaczona jako sposób na obejście systemu sprzedaży allegro, co naprowadza kupca na to, że kupuje konto z darmową grą ale płatną zawartością zatem wiadomo że za puste konto nie zapłaci 100 złotych, właściwie nie powinien zapłacić nic, ponieważ założenie konta w Riot Games jest darmowe tak samo jak pobranie gry, która jest grą Free-To-Play. Sprzedawca wprowadza w błąd, tworzy tytuł aukcji (nagłówek) i jak widać, robi to świadomie.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@drraggon1000 Czy prowadzisz dyskusję w tej sprawie? 

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Tak. Sprzedający nie zgodził się na reklamacje allegro dyskusja.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@drraggon1000 A prześlij proszę link do oferty. Co sugeruje, że na koncie są dostępne również "skiny"? 

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/valorant-konto-duzo-skinow-fazmiana-maila

 

Po moim zakupie sprzedający utworzył ponownie taką samą ofertę.

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

OPIS ALL.png

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

I również są załączone zdjęcia, sugerujące co ma znajdować się na tym koncie .zdj all.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@drraggon1000 W dyskusji skorzystaj z opcji wezwania pracownika Allegro, żeby pomógł Wam w dyskusji dojść do porozumienia. Ja ze swojej strony zgłosiłam już te oferty do weryfikacji. 

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Dobrze. Dziękuję za pomoc. W takim razie pozostało mi czekać do wtorku, wtedy będę mógł poprosić pracownika o pomoc w dyskusji. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drraggon1000 @Sl1ov niestety to są skutki nie przeczytania opisu aukcji zgodnie z prawem kupiliscie dokladnie to co bylo opisane w ofertach owszem spreparowanych pod kontem zrobienia was w wała ale legalnie zgodnie z prawem was w tego wała zrobiono. Jak wam allegro prptecta nie odda to zostajecie z pustymi kontami. Na przyszlosc 3x przeczytac opisy przewinac opis do konca bo potrafia spreparowac 1 zdanie po 5 pustych stronach i 5x zapytac w pytaniu zanim sie cos na lokalnie kupi bo to wylegarnia takich okazji 

oznacz moderatorów

Sl1ov
#7 Wielbiciel#

Jeżeli allegro po zweryfikowaniu tych aukcji je wyłączyło tzn że cos jest nie tak nie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Sl1ov jeżeli allegro weryfikowałoby takie aukcje to musiałoby wyłączyć 90% aukcji sprzedaży kont na allegro a w ujęciu ogólnym pewnie 1/3 całego lokalnie bo tam wał na wale wałem pogania tzn że coś powinno być zrobione a nie jest. Na forum nieraz były posty pt a ten tu robi w wała z ofertami przykłady ofert np 3-4 konto trza mu zamknąć, allegro na to no jak coś nie tak z oferta to tam masz taki przycisk zgłoś ofertę a użytkownik zgłaszający na to chyba kogoś powaliło jak on ma kilkaset ofert a ja mam w każdą wchodzić i zgłaszać co ja tu na 5 etatów robie?

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Użytkownik o którego kupiłem ma kilka kont allegro na których wystawia te konta do gier, przeglądałem i natrafiłem na te same oferty na kilku kontach. Takich ogłoszeń jest pełno niestety i w każdym w opisie jest haczyk :x

 

oznacz moderatorów

Sl1ov
#7 Wielbiciel#

Czy wiadomo jak przebiegła weryfikacja tych ofert?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sl1ov Oferta https://allegrolokalnie.pl/oferta/valorant-konto-duzo-skinow-fazmiana-maila została usunięta. Jeśli jakieś inne oferty wzbudzają Twoje wątpliwości, zgłoś je za pomocą przycisku "Zgłoś naruszenie zasad" (dolna część strony z ofertą). 

ko_alka_0-1705926691352.png

 

 

oznacz moderatorów

Sl1ov
#7 Wielbiciel#

Czyli istnieje realna szansa na to, że allegro bedzie domagało sie oddania pieniedzy za tego typu aukcje tak?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sl1ov Jeśli oferta jest niezgodna z opisem, to masz prawo złożyć reklamację, a w razie potrzeby możemy Ci pomóc. Najlepiej rozpocząć dyskusję. 

Warto pamiętać, że Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy — np. dzięki programowi Allegro Protect. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Za opis i to co jest w ofercie odpowiada sprzedający i jak jest ona niezgodna z opisem to składasz reklamację na niezgodność z opisem, na Allegro masz takie narzędzie jak dyskusja: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Dyskusja jest rozpoczęta. Natomiast sprzedający nie chce uznać reklamacji.

oznacz moderatorów

Sl1ov
#7 Wielbiciel#

Coś wiadomo w tym temacie? Mam podobny problem tyle że z innym kontem.

oznacz moderatorów