anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwa na Allegro, Sprzedaż kont niezgodnych z opisem. Wprowadzanie kupującego w błąd

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

Otóż zostałem naciągnięty na 100 złotych. Czy mogę coś z tym zrobić? Przedstawiam szczegóły: Produkt nie jest zgodny do końca z opisem, wprowadza kupującego w błąd. Kupujący myśli że kupuje konto w grze z przedmiotami(tzw. Skinami) przedstawionymi na zdjęciach, jak się okazuje konto jest puste choć było kontem Valorant. Konto traktowane jest jako bonus, wciąż niekompletny i nieopisany, przynajmniej w chwili kiedy zakupiłem produkt, ponieważ dlatego bonusu ten produkt kupiłem. To wprowadza w błąd, a może wprowadzać jeszcze więcej potencjalnych kupców w tym młodzież. W ten sposób straciłem 100 złotych. Jak się okazało konto na tym koncie nawet nigdy nie zagrano w grę z opisu. Sprzedający w opisie tłumaczy fakt sprzedaży produktu jako sposób na obejście działania zasad na allegro. Zwrot został mi odmówiony, więc zostałem bez pieniędzy i bez konta. Grę odpaliłem jedynie po to żeby sprawdzić czy na koncie znajduje się zawartość ze zdjęć. Sprzedaż grafiki jest tłumaczona jako sposób na obejście systemu sprzedaży allegro, co naprowadza kupca na to, że kupuje konto z darmową grą ale płatną zawartością zatem wiadomo że za puste konto nie zapłaci 100 złotych, właściwie nie powinien zapłacić nic, ponieważ założenie konta w Riot Games jest darmowe tak samo jak pobranie gry, która jest grą Free-To-Play. Sprzedawca wprowadza w błąd, tworzy tytuł aukcji (nagłówek) i jak widać, robi to świadomie.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

drraggon1000
#7 Wielbiciel#

dyskusja.pngsprzedający idzie w zaparte i nie uzna reklamacji. Proponuje mi drugie puste konto 🤣

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@drraggon1000 jak pisałem legalny wał na allegro na przyszłość czytać opisy i najlepiej dopytać przez panel wtedy masz dowody jakby odpisał coś co wskazuje na oszustwo. W tym momencie odrzuć propozycję poczekaj 14dni i zobaczymy czy allegro sie zlituje z protectem czy nie i ci udostępni wniosek o ap. Jak ci nie dadzą ap to jesteś w tył 100, a nawet jak on bana zaliczy to zaraz założy nowe konto i będzie robił to samo, a policja nie przyjmie zgłoszenia lub zaraz zamknie sprawę bo to ze sie tobie wydawało że cos tam jest niestety w opisie jasno napisane zostalo że nie ma, a to nie jest oszustwo z punktu widzenia prawa, mimo że zagranie jest poniżej pasa i jest to przyklad patologii na serwisie allegro.

oznacz moderatorów