anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem POK - czy muszę zwrócić towar?

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Witam, kupiłem telefon na allegro lokalnie. Telefon był niezgodny z opisem: miał otarcia i odpryski lakieru oraz brak ładowarki, mimo, że w opisie napisano, że jest ładowarka i stan telefonu jest bez zastrzeżeń. Utworzyłem dyskusje - sprzedawca po 2 tygodniach i po zablokowaniu sprzedaży przez pracownika Allegro dalej milczy. Zgłosiłem się do POK z żądaniem o rekompensatę 120 zł, która myślę, że jest adekwatna do tej sytuacji. Allegro przysłało maila z potwierdzeniem wypłaty owych 120 zł. Mam do was pytanie - czy muszę zwracać towar? Czy po prostu będzie to jako obniżenie kosztu towaru? W dyskusji pracownik Allegro prosił o wybranie sposobu reklamacji - ja napisałem, że żądam obniżenia kosztów, ale jak wcześniej wspomniałem - sprzedający nie odpowiada.

Z góry dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@narkes_allegro Jeżeli to jest obniżenie kosztu, czyli nie otrzymałeś z POK pełnej ceny towaru, nie musisz zwracać telefonu, jest Twój.

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro, zwrot w ramach POK potraktowaliśmy jako obniżenie ceny (kwota rekompensująca wady/braki). Jak najbardziej możesz zatrzymać przedmiot. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów