anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatności poza PayU

Rywka84
#7 Wielbiciel#

Witam, zgłaszam się do Was z następującym pytaniem.

Jakie jest wasze zdanie na temat zakupów poza PayU? Spotkałam się z następującą praktyką: pani sprzedająca wystawiła sprzęt ale zastrzegła żeby nie dokonywać płatności przez PayU (chodziło o prowizję).

Chciała aby zakupić sprzęt w opcji kup teraz ale przelewu dokonać tradycyjnie, ze strony banku.

Czy takie transakcje są bezpieczne? Czy w razie kłopotów z wysyłką towaru można ubiegać się o zwrot kosztów? Bardzo proszę o pomoc.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Rywka84  jeżeli klikniesz kup teraz to zakup się odbył na allegro. Zapłacić możesz poza systemem. Będziesz mieć potwierdzenie przelewu z konta na konto. Wystarczy takie potwierdzenie wysłać do allegro żeby transakcje uznali za zapłacona i potwierdzona.

Ta mi się wydaje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Taka metoda zakupu i płatności jest dozwolona jak opisał @Client:44052296  i obejmuje POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Rywka84 Po pierwsze, sprzedawca nie może zmuszać do płatności poza Allegro Finanse, musi przyjmować takie wpłaty.

Po drugie, jeśli jednak zapłacisz poza Allegro, bezpośrednio na konto bankowe sprzedawcy, takie transakcje są objęte Programem Ochrony Kupujących, czyli są tak samo bezpieczne, jak te opłacone przez Allegro Finanse (PayU).

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ze swojej strony (jestem głównie sprzedającym jako firma) to ja całkowicie nie rozumiem stanowiska sprzedającej. 

Klient kupuje, wybiera przesyłkę np. listem poleconym Allegro za 6,99 zł lub Allegro Paczkomat za 8,99 zł. Ja wręcz domagam się wpłaty przez np. PayU. Mam wtedy możliwość wygenerowania etykiety do przesyłki w tej cenie. 

W przypadku, gdy kupujący dokona wpłaty na moje konto, doliczając za przesyłkę 6,99 lub 8,99 zł - to jestem po prostu "w plecy". Nie mam możliwości nadać przesyłek w takich cenach - polecony na poczcie to nawet ponad 2xwięcej, paczkomat ponad 10 zł. A prowizję od sprzedaży i tak trzeba zapłacić. W takich przypadkach ja zwracam kupującemu taką wpłatę i proszę o jej ponowne dokonanie zgodnie z wyborem, lub anulowanie transakcji i ponowny zakup.

Idąc dalej - kupisz, wybierzesz płatność przez PayU, zapłacisz przelewem tradycyjnym, sprzedawca wyśle Ci paczkę. Po pewnym czasie Allegro automatycznie anuluje transakcję (z powodu braku zapłaty przez np. PayU), zwracając sprzedającemu pobraną prowizję. I jako kupujący jesteś wtedy "udupiony". Nie możesz np. po 2 miesiącach złożyć reklamacji poprzez Allegro, gdyż transakcja została przez Allegro anulowana z powodu braku zapłaty. 

Porada - poszukaj innego sprzedawcy.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów