anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka nie odebrana wróciła do nadawcy ale sprzedawca zwleka ze zwrotem pieniędzy.

Pionau
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

I słusznie bo przy zakupie od prywatnego nie ma zwrotu, tylko za zgodą spzredajacego, więc towar jest własnością kupującego, dogadaj się ze sprzedającym. Czytać swoje prawa, kupującego.

oznacz moderatorów

Pionau
#7 Wielbiciel#

Sprzedający zgodził się na zwrot kwoty bez kosztów nadania ale dalej nie ma wpłaty na konto.

 przesyłki nie odebrałem bo przyszła po 5-7 dniach wliczając sob i niedz. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A znasz regulamin, sprzedajacy na AL ma 7dni na wysłanie, chyba że inaczej jest zaznaczone w ofercie.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Pionau a podałeś numer konta do zwrotu? Systemowo nie zwrócił bo może już zdążył wypłacić kasę z AF

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nawet jak nie  wypłaci to AL nie odda systemowo. 😐

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Pionau A po co kupujesz, zamawiasz i nie odbierasz przesyłki ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Pionau Kupiłeś od osoby prywatnej czy od firmy?

Jeśli od osoby prywatnej to nie musi Ci ona zwracać żadnych pieniędzy - towar jest Twoją własnością i aby go odzyskać musisz opłacić ponowną przesyłkę. Zwrot pieniędzy może nastąpić tylko za zgodą sprzedającego w tym wypadku.

Jeśli od firmy to czy złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy?

oznacz moderatorów

Pionau
#7 Wielbiciel#

Od prywatnej ale paczka przyszła zbyt późno bo wcześniej wyjechałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co tzn. zbyt późno, jaki był czas wysyłki, napisałem Ci na AL sprzedajacy ma 7dni na wysyłkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Pionau Jeżeli sprzedający naruszył zasady i nie wywiązał się z tego co oferował, czas itd. to masz dyskusję w której wypowiecie się i masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Pionau
#7 Wielbiciel#

W umowie było czas dostawy 3-5 dni ale poinformowałem sprzedawcę że chodzi mi o szybką dostawę. A w efekcie było to 5-7 dni i paczka wróciła z powrotem. A teraz minęło już 30 dni i sprzedawca ma pieniądze i kosmetyk ale jak stwierdził  może zwrócić pieniądze ale nie robi nic. Może już tak zostanie na zawsze?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Pionau nikt nie podaje czasu dostawy tylko wysyłki 😞 a dostawa zleży do przewoźnika, na lokalnie nie da się ustawić czasu wysyłki 😞

Ponaglij go !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

w umowie była taka opcja działania?
nie odebranie przesyłki nie jest odstąpieniem od umowy

oznacz moderatorów