anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczkomaty jedyną formą wysyłki, czy to dyskryminacja Kupujących mieszkających na wsiach?

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Pytanie do administracji i sprzedawców: czy nie uważacie, że paczkomaty jako jedyna forma przesyłki nie jest formą dyskryminacji kupujących którzy mieszkają na wsiach? Oczekuje wprowadzenia obligatoryjnego sposobu wyboru dostawy dla sprzedawców, którzy ustawiają paczkomaty jako jedyną formę wysyłki! Mam już dość proszenia się sprzedawcom i tłumaczenia każdorazowo, że paczkomaty może i są wygodne jeśli takowy ktoś ma pod nosem ale skoro ja do najbliższego mam 6 km to jednak wygodniej jest mi dopłacić do kuriera i mieć doręczenie pod drzwi. Tymczasem coraz więcej kretynów ustawia w aukcji wyłącznie paczkomaty i nie dociera do nich żaden argument ani prośba (przykład z tego tygodnia na screenie). Uważam, że tracą na tym zarówno kupujący jak allegro poprzez brak sprzedaży a co za tym idzie prowizji. Zróbcie coś z tym wreszcie.

all.png

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:72306237 Akurat forma paczkomatu sprawdza się najbardziej na Allegro bynajmniej sam to widzę na swoim sklepie .Mam ustawione też inne formy dostawy (poczta ,kurier) ale zdecydowana większość klientów zaznacza sobie wysyłkę In Postem .Jest to wygodna dla mnie forma tak dla sprzedawcy jak i klienta mam możliwość nadawania i odbioru przesyłek całą dobę i żadnego stania w kolejkach dlatego nie dziwię się że są tacy co tylko z takiej formy chcą korzystać .Na normalnym Allegro jednak każdy sprzedawca jak chce mieć Smarta musi mieć co najmniej dwóch dostawców z różnych grup w tym dostawę kurierem do domu i u takich sprzedawców trzeba kupować jeśli ktoś ma problem z dojazdem do paczkomatu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:72306237  wiesz co? specjalnie przez kilka minut przeglądalem różne oferty. Nie znalazłem nawet jednej aby było dostępny wyłącznie paczkomat a w większości jest kilka-kilkanaście różnych metod dostawy.

Jeśłi łaskawie mozesz to podaj kilka linków do ofert różnych sprzedających gdzie jest wylącznie paczkomat. Tylko na zwykłaym allegro, nie na lokalnie bo akurat tam to ja w ogóle nie zaglądam

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ nie wiem czy zwróciłeś uwagę , że autor wątku pisze o Lokalnie , a tam niestety może być do wyboru tylko paczkomat jako jedyna forma przesyłki  .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mdrogeria  ohh nie zwróciłem uwagi. Ale @Client:72306237  allegro lokalnie jest przewaznie dla osób prywatnych prowadzących sprzedaż. Wiec ja ich doskonale rozumiem. Ludzie pracują, maja swoje sprawy i czasem coś sprzedadzą wiec łatwiej jest to wrzucić do paczkomatu po drodze kiedy sie gdzies wychodzi niż zamawiać kuriera i czekac na niego pół dnia uwiązanym w domu.

Oczekujesz dostaw kurierem - kupuj na zwyklym allegro. Tam w wiekszości sprzedają firmy a te maja usługi kurierskie.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Client:72306237 

To ja się wypowiem, bo z lokalnego jestem ;]

Po pierwsze na allegro lokalnie głównie sprzedaj osoby prywatne, więc nie chce im się na pocztę lecieć (stać i czekać), skoro w paczkomacie nadają paczkę w kilkanaście sekund. Względy praktyczne sprawiają, że wolę w takim paczkomacie nadawać (jedyna komplikacja to wydruk etykiety, ale zlokalizowałem sobie punkt wydruku z paczkomatem obok). Z pocztą nie robię tragedii, ale muszę jechać do dalszego oddziału, bo w tym pobliskim to skaranie boskie.

Po drugie: nie do allegro pretensje. Gdyby mi serwis mi narzucał kurierów i musiałbym nimi wysyłać, to wtedy mi by się to nie podobało, bo najbliższy kurier (DPD, na który wiele osób psioczy), jest dalej i problem taki jak z pocztą - możliwa kolejka.

W drodze wyjątku może bym się i zgodził gdyby kupujący prosił o inne rozwiązanie niż w ofercie, ale na pewno nie na zasadzie, że jeszcze w spedytorach będzie przebierać jak w ulęgałkach.

A po trzecie, to nawet na wsi, gdzie mieszkałem już stoi paczkomat. Zawsze możesz zgłosić do inpostu  udostępnienie miejsca na Twoim podwórku. Nie dość że do domu, to jeszcze Ci będą płacić :]

Szanujmy się, każdy ma swój czas.

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

"Po pierwsze na allegro lokalnie głównie sprzedaj osoby prywatne, więc nie chce im się na pocztę lecieć (stać i czekać), skoro w paczkomacie nadają paczkę w kilkanaście sek"

Bzdura. Nie wiem czy wiesz ale takie DPD też ma punkty odbioru przesyłek w formie paczkomatów zlokalizowane m.in w sklepach Biedronka czy na stacjach to po pierwsze.

Dwa: Zawsze można zamówić odbiór przesyłki spod samych drzwi więc nie trzeba nigdzie latać, stać i czekać jak piszesz! Mało tego nie musisz nawet szukać punktu gdzie wydrukujesz list przewozowy bo broker, którego poleciłem sprzedawcy ma usługę gdzie kurier przyjeżdża ze wszystkimi dokumentami - płaci za to klient więc w czym problem? Wystarczy otworzyć drzwi i wydać przesyłkę, a jeśli jest zajęty zostawić w punkcie odbioru, których jest wokół więcej niż paczkomatów (i jeszcze 5 zł byłby do przodu). Krótko mówiąc nie ma żadnego uzasadnienia dla którego miałoby to być bardziej niewygodne dla sprzedawcy niż nadanie w paczkomacie. Jest to po prostu czysta złośliwość ze strony sprzedawcy. Nie robię problemów z niczego mimo, że sprawa udostępniania samych paczkomatów irytuje mnie tutaj nie od dziś. Zawsze jednak w takiej sytuacji pisałem do sprzedawcy i ten bez problemów udostępniał inną formę przesyłki. Tym razem jest to niemożliwe dlatego założyłem ten temat i allegro powinno coś z tym zrobić gdyż rozzuchwalenie niektórych sprzedawców jak widać zaczyna konfliktować z prawem.

W to, że InPost postawi mi paczkomat pod domem z którego pewnie w głównej mierze korzystałby sąsiad (u którego kurier widzę jest codziennie) ja + może 3-4 dodatkowe osoby jakoś nie wierze gdyż byłoby to dla InPost zwyczajnie mało rentowne.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 "Bzdura. Nie wiem czy wiesz ale takie DPD też ma punkty odbioru przesyłek w formie paczkomatów zlokalizowane m.in w sklepach Biedronka czy na stacjach to po pierwsze." - zaraz zaraz, mieszkasz na wsi i raptem 6 km do paczkomatu postrzegasz niemalże jak wyprawę na Marsa, a jednocześnie każesz komuś dymać do Biedry, bo masz takie "widzimisię"?😁
Kilkunastotysięczne miasto z tej strony - 7 paczkomatów inpostu i żadnych paczkomatów DPD. Mało tego, nawet PP nie ma tutaj swojego automatu paczkowego. I co teraz?🤔

"Dwa: Zawsze można zamówić odbiór przesyłki spod samych drzwi więc nie trzeba nigdzie latać, stać i czekać jak piszesz!" - serio, ale tak serio serio? Twierdzisz, że nie trzeba siedzieć w domu na tyłku cały dzień i czekać na podjazd kuriera?😏

"Krótko mówiąc nie ma żadnego uzasadnienia dla którego miałoby to być bardziej niewygodne dla sprzedawcy niż nadanie w paczkomacie." - nie ma też żadnego uzasadnienia, dla którego kupującemu nie chce się podjechać zaledwie 6 km do paczkomatu. Jest to po prostu czysta złośliwość ze strony kupującego.

"Nie robię problemów z niczego" - czytając ten wątek, odnoszę zgoła odwrotne wrażenie.

"rozzuchwalenie niektórych sprzedawców jak widać zaczyna konfliktować z prawem" - z jakim prawem? W jaki sposób?
Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

"W to, że InPost postawi mi paczkomat pod domem z którego pewnie w głównej mierze korzystałby sąsiad (u którego kurier widzę jest codziennie) ja + może 3-4 dodatkowe osoby jakoś nie wierze gdyż byłoby to dla InPost zwyczajnie mało rentowne." - nie dowiesz się, dopóki nie sprawdzisz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:72306237
#7 Wielbiciel#

Spytam ponownie: z jakim prawem rzekomo to konfliktuje?

@Knowhere Choćby z Art. 32 konstytucji, który mówi o tym, że nikt nie może być dyskryminowany - także w życiu gospodarczym. Czy Allegro zezwalając aby sprzedawcy wystawiali oferty dostępne tylko dla ograniczonej liczby osób (pomimo tego, że nic nie stoi na przeszkodzie aby usługa była dostępna dla każdego), nie dyskryminuje ludzi ze względu na miejsce zamieszkania? Zupełnie inną sprawą jest jeśli dany sprzedawca wystawia ofertę tylko z odbiorem osobistym a inną sprawą jest kiedy bez żadnych przeszkód mógłby zaoferować usługę dostępną dla każdego a z jakiegoś dziwnego powodu to ogranicza. 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Client:72306237 

Szkoda, że mnie nie wywołałeś (trzeba @ i osobę z listy), bo wcześniej bym odpisał.

Masz bardzo roszczeniowe podejście do sprawy, a o tym, że mylisz firmy z osobami prywatnymi, już napisano tutaj kilka razy.

Twój cykl dnia ani zegar biologiczny (na szczęście !) nie jest też wyznacznikiem działania reszty ludzkości ;] Generalnie staraj się zawsze popatrzeć na sprawę z drugiej strony, nie tylko z własnej perspektywy. Równie dobrze ktoś może mieszkać na wsi i mieć tylko ten jeden paczkomat po blisku.

Ja nie wiem gdzie tacy czy inni spedytorzy mają swoje punkty nadania i odbioru, bo z nich nie korzystam. Nie wiem, i nie muszę wiedzieć. Przykład jaki podajesz - odbiór paczki spod moich drzwi - też wymaga koordynacji czasowej. Nie zawsze chcę/mam możliwość być w domu i czekać na kuriera. Jest wiele przykładów na forum jak "terminowo" przyjeżdżają kurierzy. Przyjedzie spóźniony, mnie nie będzie i co ? Sprzedający winny.
Nie, ja dziękuję. Wolę po swojemu. W ofercie mogę wybrać formy dostawy jakie zapewnią mi szybkie (i wygodne też) nadanie. Zawsze możesz zapytać o inną formę, ale to nie znaczy, że dany sprzedający się na wszystko musi zgodzić..

A co do paczkomatu pod domem: zrobisz na złość sąsiadowi i nie spróbujesz, żeby nie miał za łatwo ;] Widzę również, że masz dobrą orientację co się na wsi dzieje :]
Napisałem to (i wcześniej) z przymrużeniem oka, bo na pewno inpost ocenia lokalizację na podstawie potencjału (np. przy trasie) i zapotrzebowania w danym obszarze.

A na zakończenie: jeśli na allegro była jedna oferta z towarem jakiego szukam, a paczkomat byłby jedyną opcją dostawy, to wsiadłbym na rower i zapierniczał tak, że bym spojlery zamontować musiał aby nie tracić docisku do podłoża ;D

Pozdro !

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:72306237 Jak tak patrzę na to co napisałeś do sprzedającego, to przypomina mi się jeszcze jedna osoba z tego forum, która dość często rzuca słówkiem "bzdura"🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Client:72306237 - dobre - nieźle się uśmiałem przy Twoim poście. Nawet nie czytam wszystkich odpowiedzi, gdyż jest to bez sensu.

Warunki aukcji - czyli: przedmiot transakcji, jego opis, specyfikację, gwarancje, cenę, koszty i sposoby wysyłki ustala sprzedający. Ty - jako kupujący możesz jedynie zaakceptować te warunki i zakupić przedmiot. Nie masz żadnej innej możliwości.

Jak Ci nie pasują takie warunki - to po prostu kup u kogoś innego. Po prostu "bujaj się". Kup sobie towar w tych Chinach i nie zawracaj gitary.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Ale jaja! 😄 szkoda jeszcze, że w sklepach stacjonarnych nie dyktujesz właścicielowi na jaki kolor ma ściany w sklepie pomalować żebyś nie czuł się dyskryminowany 😄  Sprzedawca tworzy sobie ofertę taką jaka mu pasuje i nikt nikogo nie zmusza do zakupu. Warunki oferty są jasno określone, więc w czym problem? Osobiście uważam, że sprzedawca ma prawo nawet odmówić klientowi sprzedaży i nie musi się nikomu z tego tłumaczyć. Nie mówiąc już o formie wysyłki. Może podaj go w ogóle do sądu za to, że nie ma takiego towaru jaki ty byś chciał?

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Panie!...ale to jest zielony!!! miała być butelkowa zieleń!!!

oznacz moderatorów

wicekdw
#12 Orędownik#

Ludzi już całkiem powaliło w tych czasach! Aż niedowierzam. Nie no, mam nadzieję, że to tylko prowokacja i jaja sobie robisz 😉  A może sprzedawca ma 7 km na pocztę? ;D  Przecież to nie komuna i państwowy sklep, że ty możesz sobie czegoś żądać (swoją drogą, spróbowałbyś żądać za komuny...). Sklep jest prywatny i może sobie prowadzić biznes tak jak mu się podoba. A to czy to ma sens czy nie to już inna sprawa ale nie ma obowiązku spełniać twoich zachcianek.

A Allegro i tak już mocno przyciska i sprzedających i kupujących swoimi różnymi wydumanymi wymaganiami i ograniczeniami, że niedługo będą nam chyba dyktować co mamy sprzedawać i kupować, za ile i komu. Także niech już lepiej nic więcej nie psują w tym serwisie.

oznacz moderatorów