anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Patologia wśród kupujących na allegro lokalnie

SzyWro79_
#8 Zapaleniec#

Mam powoli już dość tego, że ktoś może sobie wsadzić jakieś moje produkty do koszyka, które wystawiłem na allegro, zlecić ich zakup i nie opłaca tych produktów.
Potem przedmioty, które ten ktoś zamówił, są ściągane z aukcji na allegro i nikt ich nie widzi. Bodajże po 7 dniach od niezapłacenia, aukcja wraca ponownie na allegro lokalnie.
Mam dość, ponieważ nie ma tygodnia, żeby ktoś mi umyślnie, albo bezmyślnie ściągnął w ten sposób aukcje. W jaki sposób mam sprzedawać, skoro dosłownie każdy z kontem na allegro może zrobić sprzedającym takiego psikusa?
W takich sytuacjach sprzedający nie są zupełnie wspierani przez allegro i jest to już niestety patologia i chleb powszedni w tym serwisie.
Ja nie proszę, a wręcz domagam się od was zmian w tym kierunku. Sprzedający powinien mieć opcję anulowania transakcji w takich przypadkach i w momencie jej anulowania, aukcja ponownie powinna widnieć w serwisie.
Druga rzecz, wyciąganie konsekwencji wobec osób, które takie działania podejmują celowo bądź nie.


I trzecia, poinformowanie ich, (może bardzo dużymi literami) że jeśli coś zamawiają, to muszą być świadomi, że mają za ten towar zapłacić. Bo z większością ludzi to chyba trzeba jak z dziećmi postępować.

Jak napisałem wyżej, każdego tygodnia mam minimum jeden taki zakup, często wsadzanych do koszyka kilka produktów. Dzisiaj już się przelała czara goryczy, ponieważ w ten sposób ktoś ściągnął mi 1/4 aukcji które posiadam na allegro lokalnie.
Jestem ciekaw co zrobicie, jak ktoś wam boty walnie na serwis, żeby w ten sposób paraliżować sprzedaż. Wtedy się obudzicie z ręką w nocniku.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SzyWro79_ Cześć. Bardzo mi przykro, że spotykają Cię sytuację i nie dziwię się, że jesteś zdenerwowany. Każdorazowo możesz nam to zgłaszać i będziemy weryfikować i (jeśli to recydywa) blokować takie konta.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SzyWro79_
#8 Zapaleniec#

Chodzi oto, że to nie są Ci sami ludzie. Dlatego pisałem, że ludzie to robią umyślnie lub bezmyślnie. Akurat się tak nie zdarzyło, żeby robiła to ta sama osoba. Jednak problem jest nagminny w moim przypadku i jednak uważam, że powinniście coś z tym zrobić. Bo Ci ludzie możliwe że nawet nie wiedzą, że robią coś nie tak i szkodzą tym sprzedającemu.

oznacz moderatorów