anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po 3 tygodniach oczekiwania otrzymalam podrobki

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

Witam zamowilam towar czekalam 3 tygodnie sprawa zostala zgloszona do allegro - po 3 tygodniach otrzymalam chinskie podrobki (sukienki zamiast firmy X maja metki jakies chinskiej marki i roznia sie od oryginalu) Za sukienki zaplacilam 1200 zl a takie same mozna kupic na **piiip** za 10 dolarow... Sprzedajaca mnie zywzywala ale jak jej pogrozilam allegro zgodzila sie na zwrot. Zastanawiam sie czy od razu nie korzystac z programu ochrony kupujacych?Ktos cos doradzi co zrobic bo temu 'sprzedajacemu' nie mozna ufac. Allegro napisala ze ona ma prawo nie przyjac zwrotu!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli to byla dostawa z Polski po prostu odstąp od umowy i broń Boże nie kończ dyskusji . Jeśli wystąpią problemy ze zwrotem środków dopiero POK

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

jak odstapic od umowy? Allegro napisala ze ona ma prawo nie przyjac reklamacji!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij jej te buble i w Dyskusji napisz, że to podróbki i że żądasz zwrotu wszystkich kosztów na podstawie art. 560 Kc. To jest odstąpienie od umowy w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

ja z nia pisze na olx (Zakup dokonany na allegro) i podala mi inny adres na zwrot niz na allegro (ale to samo imie i nazwisko) zastanwiam sie czy tak mozna? 

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

czy po prostu wyslac jej paczke na adres z allegro?

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli zgodziła się za zwrot, to odeślij jej te podróbki i zażądaj zwrotu wszystkich kosztów, także kosztu odesłania. Gdy pojawi się problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i tam poproś o pomoc pracownika Allegro. W Dyskusji sprzedająca na pewno Cię nie zwyzywa, a dopiero gdy nie odda pieniędzy mimo wszystko, wystąpisz z wnioskiem o zwrot wpłaty z POK.

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

ona sie kontaktuje ze mna tylko przez olx (na allegro zostal dokonany zakup). Adres do zwrotu (na to samo imie i nazwisko)dala inny niz na allegro w prywatnej wiadomosci na olx. Zastanwiam sie czy tak mozna?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusję otwórz; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i w niej wszystko załatwiaj, tam nie poda Ci błędnego adresu do zwrotu, a jeśli poda, to poniesie tego konsekwencje. Może podać inny adres do zwrotu, niż na Allegro. Nie dzwoń, nie kontaktuj się na o l x, wszystko załatwiaj w Dyskusji i w razie konieczności proś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

ok ona sie nie udziela w dyskusji allegro, tylko na olx czyli powinnam wyslac to na adres z allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli się nie udziela w Dyskusji, to Allegro powinno ją do tego zmusić, poproś w Dyskusji Allegro o pomoc. Adres do zwrotu musi podać w mailu lub w Dyskusji. Jeśli w aukcji w zakładce Zwroty lub Reklamacje był podany adres do zwrotów lub reklamacji, to na ten adres możesz odesłać.

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

Witam

Ktos mi moze doradzic? Po czekaniu na towar 3 tygodnie (zlgoszone do allegro) otrzymalam zwykle podrobki z chin (brak oryginalnych metek na ubraniach, jakis  chinskie metki , allegro lokalnie). Pieniadze wplacone przez allegro. Sprzedajacy sie komunikuje tylko przez **piiip** (powiedziala ze odda pieniadze) ale  nie uczestniczy w dyskusji allegro rozpoczetej przeze mnie. Napisalam oficjalnego smsa na adres allegro z zadaniem wyslania adresu do zwrotu ale milczy i nie odpisuje. Kwota 1200 zl. Nie bede juz pisac z ta osoba na **piiip**. I teraz pytanie co robic dalej ktos cos? Allegro zasugerowalo zgloszenie na policje. czy jest szansa odyzskac pieniadze?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:48872239 Póki się walczy zawsze jest szansa.Czytam że dyskusja przez Allegro.Ja bym spróbował POK.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 I co tzn?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@LEW433 A jej się spytaj,po co zakłada nowy post, po 5-ciu godzinach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Właśnie nie wiem.

oznacz moderatorów

Client:48872239
#7 Wielbiciel#

nie moglam znalesc tego postu 😞

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:48872239 W prawym górnym rogu masz ikonkę dzwoneczka. Kliknij, a znajdziesz tam odpowiedzi na Twój post i one przeniosą Cię do niego. Jeśli coś napiszesz, post automatycznie pójdzie na początek listy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów