anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzewam, że sprzedwca próbuje mnie oszukać.

Gonzo-25
#8 Zapaleniec#

Chciałem zwrócić się z prośbą o poradę, zdaje się, że trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę.

Ponad tydzień temu kupiłem na allegro lokalnie część do komputera o wartości 1000 zł. Sprzedawca ma konto od kilkunastu lat, ma znaczek "dużo sprzedaje", zdjęcia i szczegółowy opis nie budziły wątpliwości. Towar miał być wysłany max do 5 dni. Po zakupie nie mogłem doprosić się jednak wysyłki:/ Ustalony termin minął, sprzedawca wyznaczył nowy i też go nie dotrzymał. Zgłosiłem problem Allegro i magicznie w ciągu dwóch godzin sprzęt został nadany w paczkomacie. Tu zaczynają się schody.

Dzisiaj zostałem poinformowany przez sprzedającego, żeby nie odbierać paczki, bo się pomylił i wysłał mi zły towar. Mam ją zostawić w paczkomacie, a zostanie do mnie nadana druga paczka (ta właściwa). Paczka została już mieszczona przez sprzedawcę w paczkomacie - tyle że już poza systemem allegro (jako prywatne nadanie).

Jeśli to oszust i nie odbiorę pierwszej (tej rzekomo złej) paczki, to dla allegro będzie równoznaczne, że jako kupujący nie przyjąłem zamówionego towaru? Jak w drugiej tej niby właściwej otrzymam np. cegłę czy ziemniaka, to czy tracę wówczas "ochronę kupującego"? Co mam robić, odebrać dwie paczki? Mam złe przeczucia, najchętniej to chciałby zwrot pieniędzy.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

komis-bell
#21 Demiurg#

Na allegro lokalnie nie ma obowiązku nadawania przez „system allegro” więc samo to akurat nie ma znaczenia. 

Jeśli sprzedający napisał że doszło do pomyłki i masz od niego w wiadomości na allegro podany drugi numer przesyłki to proponuję odbierz drugą paczkę ale nagrywaj cały proces odbioru i od razu rozpakuj przesyłkę. 


Jeśli był to zakup od osoby prywatnej i nie odbierzesz przesyłki to sprzedający nie będzie miał obowiązku zwracać Ci pieniędzy bo w przy takim zakupie umowę można rozwiązać tylko za zgodą sprzedającego. 

oznacz moderatorów