anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomyłka przy zakupie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie, przed chwilą przypadkowo zakupiłem przedmiot na allegro, nie chciałem tego zrobić, czy da się więc jakoś to anulować? Żadnych pieniędzy nie przelałem I sprzedający nie jest firmą, co mam zrobić?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
Janirka
#12 Orędownik#

Jeśli sprzedawca nie jest firmą, skontaktuj się z nim przez formularz zwrotu lub napisz maila 🙂

_______
Kamila
oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za tak szybką odpowiedź jednak, gdy klikam zakładkę kupione, tego przedmiotu tam nie ma

oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

Tak, ja nie doczytałam że sprzedawca nie jest firmą. W takiej sytuacji skontaktuj się ze sprzedawcą mailowo 🙂 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Zakupiłem to przed "allegeolokalnie" gdy poinformowalem go na czacie na allegro lokalnie, napiszę jeszcze maila, tylko napisanie maila wystarczy ? Napiszę I to wszystko ?

oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

Nie powinno być problemu. Jeśli gdyby jednak się taki pojawił, to załóż dyskusję. 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

BARDZO DZIEKUJE !!!

oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

Żaden kłopot 🙂

_______
Kamila
oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Tylko że panu sprzedającemu naliczylo już prowizję od sprzedaży 

oznacz moderatorów
Janirka
#12 Orędownik#

No to już się będziecie musieli dogadać między sobą. Na allegro lokalnie niestety nie ma zwrotów prowizji, więc sprzedający musi tę prowizję zapłacić. Uczciwie będzie, jeśli to Ty pokryjesz te koszty, by sprzedawca nie był stratny... 

_______
Kamila
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:60268039  Nie naliczyło.  Naliczy  wtedy gdy zapłacisz, a skoro nie zapłaciłeś to nie było kosztów.

Jest inny kłopot,  sprzedaż  tego przedmiotu sprzedający będzie miał zablokowane przez  5 dni,  bo tyle  Allegro będzie  czekało na wpłatę.

oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Napisał mi tak w prywatnej wiadomości, że została naliczona mu prowizja... jest Pan pewny że nie ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Client:60268039 Sprzedawca będąc osobą fizyczną (nie przedsiębiorstwem) nie musi przyjmować od Ciebie deklaracji zwrotu i może domagać się zapłaty. Dlatego napisz do niego i przeproś za błąd.  Ponieważ poniósł koszty sprzedaży powinieneś je zrekompensować jeśli się zgodzi lub zapłacić za całość.

oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Czyli pomimo tego, że nie przelałem pieniędzy, sprzedający zapłacił prowizję tak?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:60268039  Nie.  Jeżeli  to  Allegro Lokalne  to zapłaci "koszt obsługi sprzedaży"  ale  dopiero  wtedy  gdy zapłacisz.  Nie  zapłaciłeś, nie ma kosztów.

Natomiast jeśli to Allegro  zwykłe  to  tak,  ale  jeśli  odstąpiłeś  od umowy  to  sprzedający ma prawo  do  zwrotu prowizji od Allegro.

oznacz moderatorów
Client:60268039
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc !!

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

6b09c4b240a695bd87eb295479dc.png

oznacz moderatorów
ACCURON
#13 Ambasador#

ja mam na lokalnie miesiac za darmo

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:60268039 Na Lokalnie zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest dokonanie wpłaty w ciągu 5 dni. Jeśli nie zapłacisz, umowa jest automatycznie rozwiązywana i nie ponosisz żadnych konsekwencji, a sprzedawcy nie zostaje naliczona opłata za transakcję. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nie zapłacisz, ale wybierzesz w formularzu dostawy odbiór osobisty lub dostawę za pobraniem - wtedy opłata sprzedającemu zostanie naliczona. Jeśli nie wybrałeś pobrania i odbioru osobistego, za nic nie musisz przepraszać - opłaty nie będą naliczone, a oferta wznowi się automatycznie po 5 dniach.

oznacz moderatorów