anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba kradzieży

karmelowykucyk
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2020-12-08-12-06-08-834_pl.allegro.jpg

Screenshot_2020-12-08-12-06-21-421_pl.allegro.jpg

Screenshot_2020-12-08-12-06-29-570_pl.allegro.jpg

Witam dziś przy próbie kupna ps5 miałem próbę kradzieży moich pieniędzy, sprawa wygląda o tyle dziwnie, że smsa z linkiem dostałem z numeru allegro co zawsze dostaje powiadomienia.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia zamaskowane, niewidoczne, nie wiadomo, o co chodzi.

oznacz moderatorów

karmelowykucyk
#7 Wielbiciel#

Mi się wyświetlają

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tylko Tobie, tutaj moderator musi je pokazać innym.

oznacz moderatorów

karmelowykucyk
#7 Wielbiciel#

Chciałem od kogoś coś kupić lokalnie, poprosił mnie o numer telefonu i dostałem taki SMS

 

Twoje zamowienie w wysokosci 2550 zl. zostalo pomyslnie uformowany. Przejdz do kasy: g0o.cc/IAN2

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@karmelowykucyk No oczywiście, dostałeś linka prowadzącego do lewej domeny z lewym ogłoszeniem allegrolokalnie[.]me/oferty/sony-ps-5-z-napedem-nowa/kup skąd zapewne zostałbyś przekierowany do fałszywej bramki płatności, gdzie co najmniej straciłbyś wpłaconą kasę, albo i podzieliłbyś się danymi dostępowymi do banku (dzięki czemu wyczyszczono by Ci konto).

PS Skoro sam podałeś scamerowi swój nr telefonu, to dlaczego napisałeś, że "sprawa wygląda o tyle dziwnie, że smsa z linkiem dostałem z numeru allegro co zawsze dostaje powiadomienia"? Od kiedy to allegro wysyła jakieś sms-y (poza tymi z kodami do 2FA oraz przypomnieniami o kończących się licytacjach)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Robi_000
#1 Nowicjusz#

Potwierdzam. O mało tez się nie naciąłem. Nie pasował mi link i i strona "allegrolokalnie.cloud"

Nie miałbym ani 3600zł ani RTX-a. 😞

oznacz moderatorów