anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt na raty sprzedany przed ich spłatą

MAMY ROZWIĄZANIE!
ZielonkaMich
#3 Debiutant#

Dzień dobry,

przychodzę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

Kupiłem na Lokalnie konsolę przenośną - oznaczoną jako 'nowa', z wpisem w opisie, że sprzedający posiada dokument zakupu. Zakupiłem produkt i on do mnie dotarł, nie dotarł jednak z nim wspomniany dowód zakupu.

Czekałem więc i do dziś nie otworzyłem zafoliowanego pudełka z produktem. Po ponad 2 tygodniach (i 3-krotnej prośbie o przesłanie) otrzymałem fakturę sprzedaży. A na tej fakturze takie kwiatki:

  • data zakupu urządzenia: data, gdy to ja kupiłem je na Allegro Lokalnie (ten sam dzień)
  • sprzedający: pomarańczowy operator telefonii komórkowej
  • forma płatności: płatność ratalna

Innymi słowy, ktoś kupił to urządzenie na raty i tego samego dnia sprzedał na Lokalnie mi, nie informując mnie w ogóle o tym i przez ponad 2 tygodnie wstrzymując się z wysłaniem faktury (pewnie chcąc mnie przeczekać).

Po napisaniu w tej sprawie, sprzedający mnie zbywa i stwierdził, że on niczego nie przyjmie jako zwrot, bo nie musi. Nie musi wg Allegro, ale w samym dokumencie sprzedaży jest napisane, iż os. która zakupiła sprzęt u Operatora, nie może nim dowolnie rozporządzać (w tym sprzedawać) i tak też mówi prawo na temat zakupów ratalnych.

Obecnie mam otwartą dyskusję, w której Allegro ma się wypowiedzieć dopiero jutro (we wtorek). Ja natomiast proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy tutaj, bo wiem że Gadane parę trudnych spraw rozwiązało angażując też moderatorów serwisu.

Jak mogę uzyskać zwrot tego produktu, skoro zakupiłem go od osoby, która złamała prawo sprzedając mi go?
Powtarzam też - przez ponad 2 tygodnie nie dostałem dok. sprzedaży, by móc jakkolwiek wcześniej zareagować, byłem przy tym zbywany, a obecnie sprzedający nie wykazuje chęci ugodowego rozwiązania sprawy.

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ZielonkaMich poprosiłam już nasz zespół o wypowiedź w Twojej dyskusji ze sprzedającym, także poproszę Cię o chwilę cierpliwości. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
ZielonkaMich
#3 Debiutant#

Dziękuję! Dołączyłem do Dyskusji dok. sprzedaży o którym wspominałem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wolno takiego przedmiotu sprzedawać, jest on objęty wadą prawną, sprzedający nie jest jego właścicielem do czasu spłaty rat, Trzymaj się dyskusji, jakby co to po 14dniach odznacz ją jako nierozważną.

oznacz moderatorów