anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt w folii przyszedł wadliwy

Client:45265146
#1 Nowicjusz#

Witam 

Mam problem z Pencilem, który dostałam zapakowany oryginalnie w folii. Po podpięcia do iPada Pencil ładuje się do 100% a po odłączeniu go i ponownym podłączeniu znów ma 2% co wskazuje na ewidentny problem z bateria. Dzwoniłam do serwisu i dowiedziałam się ze albo problem z bateria albo produkt nie jest oryginalny. Sprzedająca uważa, ze to moja wina bo przed podłączeniem pencila do tableta poczekałam tylko 20 min i on się nie zagrzał (serwisant uważa ze to nie ma żadnego znaczenia) 

Czekam na odpowiedz od Allegro ale martwię się, ze z racji ze jest osoba prywatna a sprzęt był oryginalnie zapakowany to mimo tego, ze jest wadliwy nie zostaną mi zwrócone pieniądze 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Nie kupuje się od prywatnych sprzedawców, większość pozbywa się towaru i takie są skutki, ale tu prowadź dyskusję i opisz tam to wszystko, masz tam pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@LEW433 ta, a od firmy to się niby jest w lepszej sytuacji.. odmówi zwrotu, bo się wzięło fakturę albo nie uzna reklamacji, a allegro Cie oleje. A firmy się nie pozbywają towaru?:)

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45265146 kontynuuj dyskusję ze sprzedającym, w razie problemów poproś o pomoc pracownika Allegro. Dobrze by było, gdybyś załączył opinię pracownika serwisu Apple do korespondencji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:45265146 na to nic nie zrobisz jak fabrycznie zapakowany był to albo wyślij na gwarancję do producenta jeśli ją ma albo domagaj soe protect od allegro nawet jak przedawca osoba prywatna odrzuci reklamację alw do tego powinieneś wyczerpać droge reklamacyjną u przewoźnika to że był fabrycznie zapakowany nie znaczy że pracownik przewoźnika nie rzucał paczką. Prawo jasno określa że w zakupie od prywatnego ryzyko uszkodzenia paczki i towaru przechodzi na kupującego z chwilą przekazania przewoźnikowi

oznacz moderatorów

Client:45265146
#1 Nowicjusz#

Produkt był dobrze zapakowany w dużo większa paczkę wiec nie jest to wina przewoźnika. Sprzedawany bez gwarancji i dowodu zakupu nie sprawdzony przed wysyłka 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:45265146 mógł się zepsuć od wstrząsów przewoźnik potrafi rzucać paczkami na kupę z rampy do furgonu bo lekkie to fruuuuu 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:45265146 Masz gdzieś w okolicy autoryzowany serwis APPLE?

oznacz moderatorów

Client:45265146
#1 Nowicjusz#

Dopiero po weekendzie niestety będę mieć możliwość sprawdzenia w serwisie, nie jest to dla mnie problem, ale jak napisałam ze będzie sprawdzony pod katem oryginalności to Pani się zaczęła niecierpliwić 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:45265146 Poinformuj Panią, że jeśli po weryfikacji w autoryzowanym serwisie produkt okaże się nieoryginalny (nie przesądzam ale najpewniej tak będzie)  to zgłosisz na policji zawiadomienie z Art. 286. KK - może to ją zmobilizuje do przyjęcia zwrotu i cały ambaras się zakończy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell nie zmobilizuje bo musiałaby udowodnić że tamta wiedziała że kupiła nieoryginalny art 286 kk opiera się na świadomym doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Jeśli sprzedała świadomie to zmobilizuje - miejmy nadzieję 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell policja tego nie przyjmie nie ma znamion czynu dokonanego towar jest wydany podsumują do sądu cywilnego udowadniać swoje racje 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael No ja to wszystko wiem ale zakładamy scenariusz (swoją drogą bardzo prawdopodobny bo podróbek tego typu akcesoriów jest zatrzęsienie) że sprzedająca świadomie wystawiła na sprzedaż towar nieoryginalny.
Próbujemy ją zmobilizować do wzięcia odpowiedzialności za swoje działanie.
Jeśli sprzedała oryginalny lub sprzedała podrabiany nieświadomie to nie ma się czego obawiać 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell jeśli sprzedała kolejny raz świadomie to też nie ma się czego bać wystarczy rżnąć głupa. Jak to zorganizowana grupa to ona tego nie kupowała powie że dostała na prezent i że nie potrzebuje to sprzedaje paragonu ni ma bo się paragonu z prezentem nie daje a leżało i sie kurzyło

oznacz moderatorów

Client:45265146
#1 Nowicjusz#

W serwisie w mieście w którym jestem powiedzieli ze nie maja możliwości tego sprawdzenia 

oznacz moderatorów