anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupującego-korzystał ktoś??

dtgd
#7 Wielbiciel#

Nie dostałam towaru zakupionego na Allegro Lokalnie. Żeby odzyskać środki mam zgłosić w Programie Ochrony Kupującego. Czy korzystał ktoś z tego i odzyskał środki? 

Przeraża mnie trochę załączenie zdjęcia dowodu . Czy to bezpieczne w tym przypadku?

Prośba o poradę kogoś kto przeszedł tą procedurę.

Pozdrawiam,

Anka

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

ACCURON
#13 Ambasador#

polecam kanal na youtube poszukiwacze okazji sa filmy o oszustwach w sieci

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Dokładnie, ten program wygląda jak metoda wyłudzania danych osobowych i to krytycznych takich jak dowód.

Ja na szczęście znalazłem kiedyś swój zagubiony pół roku wcześniej dowód (w miedzy czasie wyrobiłem nowy) i od teraz używam tego starego (anulowanego w bankach etc) jak ktoś chce skany dowodu to dostaje właśnie skany tego starego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KostekMax po pierwsze takie coś będzie działać dopóki ten stary nie straci ważności widocznej na nim. Po drugie, takie posługiwanie się dowodem, który tak naprawdę nie jest ważny w sensie użyteczności, nie jest czasami przestępstwem?

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

@konto zamknięte  no jeśli ten ktoś nie ma uprawnień żeby mnie prosić o dowód a ten dowód nie jest podrobiony tylko zamieniony na nowszy to raczej się nie poskarżą że im zły dowód dałem bo sami by sobie kuku zrobili.
Pewnie prawnik by udowodnił że to niezgodne z prawem ale jak starego użyłem na fejsbuku i nic nie płakali że nie aktualny, odblokowali konto xD

oznacz moderatorów

dtgd
#7 Wielbiciel#

Panowie , odbiegacie od mojego pytania. Proszę o informację czy ktoś korzystał z tej opcji odzyskania pieniędzy.

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

ja bym nie szukal super okazji na lokalnie tylko 2 razy nie otrzymalem na allegro towaru to byly  male kwoty nigdy korzystalem z pok

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dtgd ja korzystałem 1 raz z POK, ale w ramach normalnego Allegro. Pieniądze odzyskałem choć musiałem spędzić najpierw ze 3h na komisariacie składając zeznania.

Lokalnie omijam szerokim łukiem i nie wiem jakie tam są dokładnie zasady (czy te same co na Allegro czy coś innego). Nie wiem w sumie po co oni ten twór zrobili. Choć chyba w sumie wiem. Biorąc pod uwagę, że nie zwracają tam prowizji sprzedającym, a kuszą darmowym wystawianiem, to chyba właśnie jest powód po co to powstało 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dtgd Wiele osób otrzymuje rekompensaty z POK, często piszą tu o tym. Zdjęcie dowodu podobno nie jest koniczne, choć w gdzieś w formularzach jest wpisany taki wymóg. Możesz wypełnić wniosek bez przesyłania zdjęcia, zrobisz to dopiero wtedy, gdy Allegro się upomni.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@dtgdJa korzystałem 2 razy, ale nie na Allegro lokalne (wtedy nie istniało), tylko zwykłe i było to jakieś 3 lata temu, ale chyba zasady się nie zmieniły.

Drukujesz z Internetu wszelkie dane dotyczące transakcji, idziesz na Policję, posiedzisz ze 2 godziny w poczekalni potem Cię zaproszę do odpowiedniej komórki, gdzie policjanci spiszą twoją sprawę.

W ciągu 14 dni otrzymujesz z Policji pismo o wżęciu postępowania przeciwko sprzedającemu wraz z numerem sprawy.

Jak masz numer sprawy wypełniasz formularz Programu Ochrony Kupujących (wraz ze wszystkim tym, co zaniosłeś na Policję i numerem sprawy od Policji) i wysyłasz do Allegro i po problemie, otrzymujesz zwrot w ciągu 14-30 dni z Programu Ochrony Kupujących.

Tak to wtedy działało na Allegro, ale jak pisze, było to 3 lata temu i nie było wtedy Allegro lokalne.

Kontynuując po 30 dniach od chwili zgłoszenia na Policję otrzymujesz drugie pismo, że ze względu na niska szkodliwość społeczną sprawa zostaje umorzona, ale to już Ciebie nie dotyczy, bo do Ochrony Kupujących potrzebne jest tylko zgłoszenie.

 

oznacz moderatorów