anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc, zakupiłem na allegro lokalne towar.

MAMY ROZWIĄZANIE!
gido211
#9 Pomysłodawca#

W skrócie ja regulamin poczytałem ale nie to jest problemem, gdyż sprzedający nie chce tego zrobić. Sytuacja wygląda w ten sposób ,że towar zakupiłem , zapłaciłem na allegro lokalne  i po kilku dniach otrzymałem lecz odbiegał od normy, po czym sprzedający zgadza się zwrócić gotówkę ,lecz żąda wystawienia wniosków o zwrot. Tłumaczyłem mu kilkanaście razy,że na swoim koncie allegro nie mam żadnego śladu po tej transakcji.

Wysłałem mu inf. cyt.  "Zastanawiam się kiedy włączą się pracownicy Allegro i cie uświadomią ,że napisałem ci prawdę ,zaś uruchomiłem dyskusję z poczty  przysłanej z allegro, gdzie można tylko otworzyć dyskusję i ją zakończyć." Sprzedający dalej otrzymuje,że może zostać zawieszony na allegro bez mojego wycofania się - tylko nie wiem jakiego. Proszę o możliwie prosty sposób wytłumaczenia aby sprzedający zrozumiał, a nie do odsyłania do regulaminu. Z góry dziękuję.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie ma pojęcia o czym pisze. Masz zakup tutaj; https://allegrolokalnie.pl/konto/oferty/kupione ? Na Lokalnie nie odstąpisz od umowy tak jak on chce, tu nie ma zwrotów. W rozpoczętej dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro.

 

 

oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Z góry dziękuje ale widzę ,że jesteś w temacie  znajdując  mój zakup. Porównaj proszę to co było wystawione tj.2 polowa antena vizion na jednym kablu a po zakupie otrzymałem antenę i innej epoki 2 polową z dwoma kablami, które wystawia obecnie po zmianie zdjęcia z tym ,że moja otrzymana  dodatkowo jest popękana,zerwane mocowania, rozszczelniona. Napisz co o tym myślisz.

oznacz moderatorów
szustus1231
#9 Pomysłodawca#

Siemka czyli to co kupiłeś ze zdjęć i opisu wynika że nie jest to samo co kupiłeś tak jeśli tak to należy Ci się zwrot w całości i wszystkie koszta ponosi sprzedający poczekaj na allegro jeśli nie możesz przetłumaczyć mu zwykle po jednym dniu możesz ich dołączyć do dyskusji . Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Tak  zrobię bo ewidentnie zostałem zrobiony w bambuko. Ale myślę, że jak poczyta Wasze wypowiedzi do których go odeśle to pójdzie po rozum do głowy. Ale postąpił jak prawdziwy hodowca gołębi wystawił wabika a wysłał złomika.

Pozdrawiam i dziękuje.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie widzę Twojego zakupu, w linku otrzymałeś tylko jego lokalizację. Napisz sprzedawcy, że to nie jest żaden zwrot bez podania przyczyny, tylko reklamacja z powodu niezgodności z opisem. Kontynuuj dyskusje przez allegro i poproś w dyskusji o pomoc pracownika Allegro. 

oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Dzięki jeszcze raz koledzy ale interwencja pracowników  allegro nic nie pomogła dalej zażądał ode mnie  cyt . prosze ją odesłac listem poleconym wraz załączonym listem reklamacyjnym , po otrzymaniu zwrócę koszty, jest to ostatni email”  więc wystawiłem  aukcję na allegro specjalnie dla niego , klikając na gido211 możecie obejrzeć co kupiłem , co myślicie o tym  czy wystawiając 2 polową nowego typu ,taka jak na zdjęciu 4  wysłał mi to co na pozostałych zdjęciach.  Nie miałbym pretensji gdyby wystawił tak jak w chwili obecnej wejdz na dodo07  to mógłby powiedzieć widziały gały co brały.  a różnica jest taka jakbyś na aukcję wystawił mercedesa a po aukcji wysyłam ci zepsutego malucha.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gido211 Jak nie pomogła reklamacja, musisz odesłać z pismem reklamacyjnym, wszystko zgodnie z prawem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli pracownik Allegro Ci nie pomógł, a miał taką możliwość, i był to zakup od osoby prywatnej, która nie uznaje Twoje reklamacji, pozostaje Ci sąd. Niestety, tak się kupuje na Allegro. Gdyby to była firma, miałbyś wiele możliwości poza sądem.

Nie wiem co to jest gido dodo - tak się tego nie załatwia. Jeżeli on żąda odesłania rzeczy i chce zwrócić wpłatę, to odeślij.

oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Tak na początku chciałem, ale gość kiwał mnie przez kilka dni obrażając a teraz nie mogę pozbyć się dowodu rzeczowego i jeżeli nie zalicytuje i nie odkupi złoże doniesienie na policję  o oszustwo. gido211 to jest moj nik   wejdz na allegro napisz antena vizion i znajdziesz sprzedających gido211 to ja i dodo07 sprzedający pozostałe anteny.   200 zł. **piiip** nie ma ale oszust odpowie za swoje  przynajmniej  jak pracownicy allegro zobaczą co mi wysłał  to zostanie zawieszony i będzie to na jego życzenie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gido211 Policja Cię wyśmieje, oni się reklamacją nie zajmują 😉 Zrób zdjęcia spakuj dołącz pismo i wyślij do sprzedawcy na reklamację, jak tego nie zrobisz jesteś na przegranej pozycji i nikt za nic nie odpowie 😉 dostałeś odpowiedź co masz zrobić:

prosze ją odesłac listem poleconym wraz załączonym listem reklamacyjnym , po otrzymaniu zwrócę koszty, jest to ostatni email

i jest to poprawna droga !

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Kostas masz słuszną rację ,że policja  reklamacjami się nie zajmują ale oszustwami tak bez względu na kwotę .  I to co wystawił na zdjęciach dodo07 co ja kupiłem,  a na zdjęciach a to co wysłał to są różne epoki i nie odpuszczę bo nienawidzę oszustwa.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gido211 jakie oszustwo, reklamuj dostałeś odpowiedź od sprzedającego, nawet jak policja przyjmie zgłoszenie to po kontakcie ze sprzedającym umorzy je, bo nie zastosowałeś się do jego maila 

prosze ją odesłac listem poleconym wraz załączonym listem reklamacyjnym , po otrzymaniu zwrócę koszty, jest to ostatni email

________
Κώστας
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@gido211  @xyz96 nie znajduje Twojego zakupu 🙂 On dał Ci tylko link do odpowiedniej zakładki, a to co tam masz, widzisz jedynie Ty, nikt inny 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Ula wejdz na allegro wpisz antena vizion  i  znajdziesz miedzy innymi 2 propozycje  aukcji  lokalne gido211 i dodo07

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gido211 Po co mamy to sprawdzać, jeśli towar jest nie zgodny z oferta, reklamujesz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

kustas ale nie przy oszustwie.

oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Ula specjalnie dla ciebie jedno i drugie pismo pracowników allegro;

Nasz pracownik napisał

„Kupujący zgłosił w dyskusji niezgodność towaru z umową, co jest zgłoszeniem przez Niego reklamacji. Nie ma konieczności wypełniania specjalnego formularza, kontaktu drogą e-mailową, Kupujący może skorzystać z dyskusji jako formy kontaktu. Obowiązkiem Sprzedawcy jest rozpatrzyć sprawę. W przypadku reklamacji z tytułu rękojmi, może on żądać obniżenia ceny lub odstąpić od umowy z uwagi na wady przedmiotu, chyba że Sprzedający niezwłocznie wymieni lub usunie wadliwą część przedmiotu. Dodam, że Sprzedający w ramach reklamacji może w pierwszej kolejności oczekiwać odesłania przedmiotu. Jeśli reklamacja jest zasadna Sprzedający powinien dokonać zwrotu wszystkich kosztów związanych z transakcją. Więcej informacji na ten temat: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/ Proszę więc Kupującego o przedstawienie swoich roszczeń. Sprzedawcę proszę wówczas o rzeczowe odniesienie się do nich.”

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@gido211 Jeśli nie przeoczyłeś to wytłuszczę  

Dodam, że Sprzedający w ramach reklamacji może w pierwszej kolejności oczekiwać odesłania przedmiotu.

prosze ją odesłac listem poleconym wraz załączonym listem reklamacyjnym , po otrzymaniu zwrócę koszty, jest to ostatni email

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gido211
#9 Pomysłodawca#

Kostas 11 dziękuję ci za pomoc ,ja już  ze stratą się pogodziłem ale satysfakcję będę miał taką ,że prawdziwi hodowcy gołębi pocztowych oddziału 0406 z Ostrów Mazowiecka prze święta  będą miały ubaw oglądając przedmiot który sprzedał ich kolega. 

oznacz moderatorów