anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o radę co mogę zrobić w opisanej sytuacji.

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

Kupiłam telefon... Po trzech dniach okazało się że jest zepsuty wyświetlacz świeci się pionowa linia zaraz po włączeniu telefonu i tak cały czas. Inne funkcje działają normalnie.. zgłosiłam sprawę do sprzedającego lokalnie który stwierdził że sama uszkodziłam telefon.. zaangażowałam w to Allegro i odesłałam telefon do sprzedającego. Sprzedający stwierdził że nie uznaje reklamacji bo telefon uszkodziłam sama i nie zwróci pieniędzy oraz odesłał telefon na mój adres.. Allegro protect stwierdziło że mogą mi wysłać 500 zł za telefon kupiony za 1200 zł. Ewentualnie mam przedstawić ekspertyzę z której wynika że nieopłacalne jest naprawianie telefonu to wtedy zwrócą całość. Ekspertyza wykazała że wyświetlacz kosztuje 650 zł oraz jego wymiana 200 zł i 100 zł ekspertyza. Przedstawiłam dokumenty Allegro i Allegro zgodziło się wypłacić mi 850 zł na naprawę telefonu. Ekspertyza jest oczywiście na mój koszt i oni za to nie zamierzają zwracać pieniędzy. Podsumowując wydałam 1300 zł i mam zepsuty telefon którego nie chcę w ogóle naprawiać tylko chce się go pozbyć czyli oddać sprzedającemu i odzyskać pieniądze. Nie po to kupowałam nowy telefon żeby na dzień dobry oddawać go do serwisu który nie da mi gwarancji że za chwilę nie wysiądzie coś nowego. Co mam zrobić w tej sprawie.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

az1rael
#21 Demiurg#

@Basiolina_2018 demiurg to ranga nicki są na zielono oznaczasz @ i wybierasz nick. Każdy może sobie handlować na lokalnie swoim prywatnym towarem może kupuje taniej i odsprzedaje może naprawia używki. Musialabyś udowodnić że albo prowadzi lombard i ma nip lub działalność związaną z telefonami albo przekracza pewną kwotę z tego handlu na lokalnie i powinien mieć założoną firmę. Wtedy po udowodnieniu tego allegro przysługiwałaby ci ochrona ustawy konsumenckiej. Jeśli piszesz że tel jest nowy to może ma jeszcze gwarancje producenta. Czy w ofercie (daj link) są wzmianki o dowodzie zakupu czy gwarancji?

oznacz moderatorów

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

Poprzez allegro pytałam o gwarancję i napisał że miesiąc na rozruch..

oznacz moderatorów

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

Jak sprawdzić imei zarówno na telefonie jak potem w internecie. Nigdy tego nie robiłam bo zawsze brałam telefon od operatora 

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Niczego już nie ugrasz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@milka1234567890 jeśli telefon był na raty a kupiła nie wiedzac o tym to wada prawna powoduje nieważność zakupu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Basiolina_2018 chodzi mi o gwarancję producenta bo nie wiem co rozumiesz przez nowy telefon... nowy dla ciebie to taki co dopiero co kupiłam ale jest używany i ma 5lat. Wtedy dla coebie jest nowy ale formalnie jako 5 latek od kolejnego właściciela w sensie lrawnym nie jest. Nowy z fabryki to zapakowany z plombami na opakowaniu. Moze byc tak że ma jeszcze gwarancje producenta bo przysluguje 2 lata od daty zakupu od firmy czyli ktoś kupił nówkę z sklepu i np odsprzedał po roku to ten telefon ma jeszcze 1 rok gwarancji producenta. Masz jakiś paragon fakture zakupu ze sklepu na niego? Mogło być coś wspomniane w aukcji w opisie. Daj screenshoota z aukcji masz w zakładce moje zakupy na lokalnie albo na mailu od allegro co dokladnie kupiłaś. Imei wpisujesz na stronach operatorow sieci komorkowych i lukasz czy tel przypisany jest do operatora.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

*#06# powinien ci wyswietlic nr imei na ekranie to standardowy kod albo masz na pudelku fabrycznym

oznacz moderatorów

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

Wiem że moje postępowanie świadczy o tym jakbym nie była za bardzo rozgarnięta ale coś tam jeszcze wiem telefon jest nowy według sprzedawcy a jeżeli chodzi o moje odczucia to był w oryginalnym pudełku plomby były zerwane ale nie wygląda żeby był używany bo z każdej strony wygląda nieskazitelnie ładowarka kabel słuchawki oryginalnie zapakowane

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Weź sprawdź po IMEIu  i sprawdź i zaraz będziesz wiedziała czy jest na raty czy nie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To napisz sprzedawcy gdzie jest paragon z zakupu bo chcesz oddać tel do gwaranta zwlaszcza jak w ofercie było napisane że są dokumenty zakupu

oznacz moderatorów

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

Poprosiłam o to kilka dni temu sprzedający stwierdził że nie może znaleźć dokumentów zakupu

oznacz moderatorów

Basiolina_2018
#7 Wielbiciel#

20240127_204457.JPG

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Co jest na obrazku/

oznacz moderatorów