anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja towaru na Allegro Lokalnie

leotelum
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam problem ze sprzedającym (osobą prywatną). Zakupiłem oficjalnie przez Allegro Lokalnie i jej systemy u niego kosz w stanie bardzo dobrym oraz 40 piłek uznanej marki. Niestety przy odebraniu zamówienia okazało się, że piłek tych jest jedynie 27. Natomiast pozostałe 13 piłek jest niezgodnych z opisem. Były to piłki marki własnej  sklepu sportowego, nawet nie Decathlonu. Zdecydowanie tańsze oraz nawet już niesprzedawane. W związku z tym zgłosiłem to bezzwłocznie sprzedającemu. Do momentu prośby o pomoc ze strony Allegro sprzedający zlał temat.  Pomimo, że proponowałem wysyłkę na swój koszt. Twierdził (i niestety dalej twierdzi), że piłki są zgodne z opisem, pomimo że w opisie podany jest inny, konkretny model. Chcę zwrócić towar w całości/ odstąpić od umowy ze względu na wadę fizyczną z tytułu rękojmi. Dokupienie brakujących piłek jest nieopłacalne i znacznie łatwiej i taniej będzie mi je kupić w komplecie. Allegro Pomoc w dyskusji ze sprzedającym poprosiło mnie o odesłanie przesyłki sprzedającemu. Niestety mam obawę, że sprzedający nie uzna reklamacji lub po prostu nie odbierze przesyłki. Dodatkowo chce wysyłki za pobraniem. Kupowałem opcją kup teraz, przelew dokonałem za pomocą allegro oraz przesyłka była zwykła priorytetowa.
1) Czy mogę tego dokonać zwykłą przesyłką kurierską, która jest tańsza niż pobraniowa? I jeśli wysyłam z powodu interwencji Allegro, żeby odesłać produkt, będę mógł prosić też o zwrot kosztów wysyłki?
2)Czy w wysyłanym zwrocie złożyć pismo dot. reklamacji i jej powodu czy wystarczy opis w dyskusji ze sprzedającym?
3) Co w sytuacji, gdy sprzedający nie odbierze zwrotu lub nie uzna reklamacji i odeśle towar  z powrotem. Czytam, że w tym drugim przypadku mogę skierować sprawę do sądu, ale jest to strzelanie z armaty do wróbla i więcej czasu bym stracił niż było warte ogłoszenie (być może na to liczy sprzedający). Czy w takim przypadku mogę skorzystać z Programu Ochrony Kupujących po dostarczeniu klarownych dowodów

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Wyślij przesyłkę albo kurierem albo przez paczkomat, PP lub w inny sposób, bez żadnego pobrania, wypełnij formularz reklamacji z tytułu rękojmi, zrób zdjęcia, wklej to w dyskusję i wyślij, jeżeli nie odbierze to masz argument dla POK, pamiętaj że Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. Dyskusję po 14 dniach odznacz jako nierozwiązaną bo inaczej po 30 dniach Allegro ją zakończy.

oznacz moderatorów

leotelum
#7 Wielbiciel#

Jest na allegro gotowy formularz? I wpisywać w nim dane sprzedającego na podstawie adresu nadawcy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz zrobić.

oznacz moderatorów

leotelum
#7 Wielbiciel#

I czy w formularzu wpisywać kwotę do zwrotu (widzę też takie bez)? I ta kwota to koszt przedmiotu i wysyłki do mnie oraz zwrot kosztów za przesyłkę do sprzedającego czy to dopiero po uznaniu reklamacji?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po uznanej reklamacji na AL i tak (jak dojdzie do zwrotu gotówki) musisz podać nr konta, inaczej sprzedający nie zwróci.

oznacz moderatorów