anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wpłata bezpośrednio na konto sprzedającego .Odmowa uwzględnienia w POK przez Allegro

spplayer
#3 Debiutant#

Cześć Wam

11 Marca zdecydowałem się na zakup dwóch przedmiotów u jednego sprzedającego.

Z opcji dostawy była jedynie możliwość wybrać paczkomat INPOST co mi nie odpowiadało.

Tak więc napisałem do niego z zapytaniem czy może wysłać do kurierem na konkretny adres bo nie mam jak odebrać w paczkomacie. Sprzedający zgodził się prosząc jednocześnie o wpłatę bezpośrednio na jego konto bankowe. Motywował to tym że jeżeli zrobię mu przelew za pośrednictwem allegropay to będzie musiał czekać na zaksięgowanie środków co najmniej kilka dni i w związku z tym również paczkę wyśle dopiero za 5-6 dni.Przedmiotem był m in plecak turystyczny który był mi potrzebny na zbliżający się wyjazd więc się zgodziłem.

Sprawdziłem na szybko regulamin i nigdzie nie znalazłem informacji o tym że nie można tak dokonywać płatności.

Tak więc kliknąłem "kup teraz" i zrobiłem przelew tak jak prosił mnie sprzedający. Przelew został zrealizowany Eliksirem tak jak prosił mnie ten Pan a paczki nie wysłał.

Zwróciłem się z tym problemem do Allegro i ich interpretacja jest taka że transakcja odbyła się po za allegro i nie obejmuje mnie POK.

I tu pojawia się u mnie frustracja.Od lat korzystam z możliwości zakupów przez internet i wiem że regulamin jest wiążący. Zawsze doceniam jasne i czytelne zasady korzystania. Jednak w tym przypadku nigdzie w Regulaminie nie jest napisane że nie można dokonywać płatności przelewem bankowym. Gdyby nie zachęta ze strony allegro mówiąca że chroni mnie POK to pewnie nawet nie tracił bym czasu na zakładanie konta. Z reguły korzystam z **piiip**a i tam wszystko jest proste.Zamawiam i płace przelewem.

Czy ma ktoś z was wniosek OFFLINE który mogę wypełnić i wysłać do Allegro?niestety nie mam takiej opcji bo technicznie transakcja jest nieopłacona.

Będę wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

AlePiesio
#13 Ambasador#

Jeżeli płatność nie przejdzie przez system allegro, to zawsze zamówienie widnieje jako nieopłacone.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@spplayer Z tego co widzę problemem jest brak transakcji. Czy widzisz zakup w tej zakładce

W Allegro Lokalnie dochodzi do zakupu, gdy opłacisz zamówienie lub wybierzesz dostawę za pobraniem. Jeśli nie odnotowaliśmy wpłaty, do transakcji nie doszło. W tej sytuacji kupiłeś przedmiot poza Serwisem i nie skorzystasz z Programu Ochrony Kupujących.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

spplayer
#3 Debiutant#

Na ten moment pomocne będzie dla mnie udostępnienie mi wniosku offline o rekompensate.

Interpretacje,i tłumacznie mi niedoskonałości platformy allegro to osobny temat.

pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@spplayer W korespondencji otrzymałeś podpowiedź co możesz teraz zrobić:

(...) jako osoba poszkodowana ma Pan prawo zgłoszenia sprawy do organów odpowiednich do rozpatrywania takich skarg (sądów powszechnych lub wcześniej Policji). Proponuję, aby wysłał Pan do Sprzedającego wiadomość z informacją o chęci podjęcia takiego kroku. Świadomość ewentualnych sankcji prawnych, a także samego postępowania w sprawie, działa bardzo często mobilizująco na unikających kontaktu Sprzedawców. Niestety nie mamy możliwości udostępnienia Panu danych oferty, jeśli nie był Pan stroną transakcji. Proszę jednak pamiętać, że na wniosek - możemy służyć organom ścigania daleko idącą pomocą.

Nie doszło do zawarcia transakcji w Allegro Lokalnie, więc nie otrzymasz rekompensaty w ramach POK.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@nat_not Jeśli klient kliknie w kup teraz i zapłaci zwykłym przelewem to jest to przez serwis traktowane jako zakup poza allegro?

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

No tak , wszystko musi przejść przez system allegro, muszą o wszystkim wiedzieć 😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@AlePiesio Wiadomo, że allegro chce wszystko kontrolować, ale skąd kupujący miałby wiedzieć, że jeśli kliknie w kup teraz i zapłaci zwykłym przelewem to będzie to (zdaniem allegro) zakup poza allegro. On kliknął w kup teraz i zapłacił, więc kupił na allegro (lokalnie). To, że w przypadku takiej płatności oferta się za 5 dni odnowi i nie zostanie naliczona prowizja to "dziura" na allegro lokalnie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie wiem jak to działa bo nie kupowałem na lokalnie ale może po kliknięciu KUP TERAZ należy wybrać sposób płatności jako 'przelew tradycyjny'?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@komis-bell Też dawno nie kupowałem na lokalnie, bo raczej tam tylko sprzedaję, płatność tam raczej wygląda tak samo jak na zwykłym allegro, można wybrać przelew tradycyjny i zrobić zwykły przelew na subkonto, wtedy wpłata zostanie odnotowana. Jednak na lokalnie kupujący często płacą zwykłym przelewem na konto sprzedającego podane w wiadomości - zazwyczaj gdy chcą kupić kilka przedmiotów i zapłacić raz za wysyłkę, bo na AL nie ma koszyka, do którego można dodać kilka przedmiotów.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Tu się z Tobą zgodzę, kupujący o tym nie wiedzą zazwyczaj...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@spplayer na lokalnie jak nie opłacisz zamówienia do 5 dni przez allegro finanse to tak jak by nie było 😞  nie dałeś zarobić allegro ale chcesz korzystać z POK ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ty masz pretensje do Allegro czy sprzedającego, czy do siebie, opisz problem. Jeżeli masz problemy ze sprzedającym to zakupy nawet poza Allegro podlegają ustawom.

oznacz moderatorów