anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja zwroty na Allegro Lokalnie

Client:45549986
#7 Wielbiciel#
  • Witam
    Mam zamiar złożyć zamówienie na platformie Allegro LOKALNIE. I mam pytanie dotyczące reklamacji u osób prywatnych. Gdybym kupił przedmiot a on przyjdzie w stanie niezgodnym z opisem, np. kupuje sprawną konsolę a otrzymuje niedziałającą. Mam prawo żądania zwrotu pieniędzy przez sprzedawce? Ma on obowiązek zwortu mi pieniędzy za niedziałający sprzęt? Czy Allegro interweniuje w przypadku gdyby sprzedający nie chciał zwrócic mi pieniędzy? Wiem, że na Allegro zwykłym to Allegro interweniuje gdy sprzedawca nie chce zrobić zwrotu pieniędzy. Prosze o odpowiedz na wszystkie pytania.
    Dziękuje
    Pozdrawiam
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45549986 Zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi podlega rękojmi, może sprzedający ją ograniczyć albo wyłączyć ale musi to być napisane w ofercie. Tak podlegasz ochronie Allegro tak samo jak na zwykłym Allegro, masz dyskusję, masz POK.

https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:45549986 tak obowiązuje rękojmia ( o ile sprzedawca jej nie wyłączył ) na używane produkty jest 1 rok. W razie reklamacji sprzedawca ma obowiązek naprawić lub wymienić, jak by były problemy to masz POK i wsparcie allegro więc raczej kasę odzyskasz jak Cię oleje, jeden warunek zakup przez allegro co by było wsparcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Wszystko zależy od tego czy sprzedający w opisie wyłączy rekojmie. Jeżeli to zrobi to będzie ciężko odzyskać pieniądze. I to nie chodzi o to, że przyśle niesprawną. Elektronika ma to do siebie, że lubi się popsuć, może podziałać tydzień, miesiąc i może paść.

oznacz moderatorów