anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spotkaliście się może z faktem że licytacje na Allegro Lokalnie często kończą się przed czasem?

starmig
#8 Zapaleniec#

Spotkaliście się może z faktem że licytacje  na Allegro Lokalnie kończą się przed czasem? Człowiek licytuję, w tle informacja ile zostało do końca licytacji minut czy sekund i nagle sporo przed czasem  robi się szaro i informacja że licytacja została zakończona! Ostatnio  licytacja fajnego aparatu w której brało udział kilkanaście osób  zakończyła się minutę i 11 sek przed czasem ! Nawet nie zdążyłem złożyć oferty! To nie pierwszy raz i często obserwuję że aukcje kończą się niezgodnie z zegarem bo 20 - 30 sek wcześniej natomiast nigdy później ! Większość potencjalnych klientów licytuje w ostatniej minucie więc przydałoby się  jakieś logiczne wyjaśnienie. Właściciel przedmiotu też jest chyba nieprzyjemnie zaskoczony bo sprawna lustrzanka Nikona poszła mu za śmieszne pieniądze. Ktoś z Allegro, albo znajomy kogoś z Allegro to kupił? Co ciekawe na głównym Allegro takie cuda nie maj miejsca. Pytałem o to ale otrzymana odpowiedź była w stylu " spadaj facet na drzewo, u nas wszystko jest OK"

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

musashi2007
#12 Orędownik#

@starmig  Może to sprzedający widząc niską cenę w ostatniej minucie kończy licytację?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale tam jak zakończy to wygrywa ten co ma najwyższa ofertę w danej chwili.

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@LEW433 Aha. To sorry. Dawno nic nie licytowałem. A nie można np. odwołać ofert Kupujących?

oznacz moderatorów

starmig
#8 Zapaleniec#

No właśnie i wygląda to na jakąś ingerencję z zewnątrz bo ta chwila w której aukcja powinna się zakończyć nagle ulega skróceniu. Ciekawe że Allegro nie chce się tym zająć i nie widzi problemu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A z jaką kwotą skończyła się ta aukcja tak porównując z cenami rynkowymi ? Jeśli cena była zbyt niska to raczej nikt obcy tego nie wygrał .

oznacz moderatorów

starmig
#8 Zapaleniec#

Aukcja na której był sprzedawany Nikon D3000 z obiektywem Nikkor 18-55mm VR. Przeciętny koszt takiego zestawu na Allegro to ok. 500zł lub więcej. Na aukcji która została zakończona wcześniej poszedł za 186zł. Można kupić coś tanio na aukcjach ale  raczej nie o połowę taniej i nie na aukcji w której bierze udział kilkanaście osób z których większość licytuje w ostatniej minucie. No i warto powtórzyć; dlaczego takie cuda nie mają miejsca na głównym Allegro?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Na Allegro lokalne absolutnie nie ma znaczenia czy licytacje kończą się przed czasem czy może po czasie bo po czasie to są automatycznie przedłużane.  Licytujący nie ma obowiązku zapłacenia i kupienia a sprzedający nie ma obowiązku sprzedaży.  Sprzedający żeby uniknąć niewygodnego tłumaczenia się,  zwracania pieniędzy i występowania o zwrot prowizji do Allegro, prawdopodobnie kończy licytację przed zakończeniem żeby uniknąć kłopotów jeśli coś mu nie pasuje...

Taka jest uroda lokalnego i najlepiej nie zawracać sobie tym głowy.

oznacz moderatorów