anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru którego się nie posiada

warfare1944
#2 Obserwator#

Czy na Allegro Lokalnie sprzedający ma prawo wystawiać ogłoszenia na towar którego nie ma? Natrafiłem na aukcję gdzie facet, prawdopodobnie obcokrajowiec chciał sprzedać towar po 10 krotnie zawyżonej cenie w stosunku do rynkowej, przy próbie negocjacji chciał mój numer telefonu (nic mu nie podałem) i w w toku rozmowy odniosłem wrażenie że facet nie ma tego co oferuje i wiecznie gada o cle i podatkach co uruchomiło moje systemy alarmowe. Czy to narusza w jakiś sposób regulamin i można to gdzieś zgłosić?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Ziolko39
#21 Demiurg#

@warfare1944 Nie mogę zrozumieć z Twoich wpisów o co Ci chodzi?

1. Cena jest ustalana suwerennie przez sprzedającegi  > nikomu nic do tego

2. Jak chcesz uzyskać konkretna odpowiedx bez podania linku do tej aukcji > mamy tylko Twój opis sytuacji > ale nie wiemy na ile jest zgodny z prawdą

3. Na Allegro istnieje możliwość sprzedaży w "dropschoppingu"  bez posiadania fizycznie towaru. Można by poprosić moderatorki o pomoc, ale bez linku niczego nie sprawdzą

Moim zdaniem > próbujesz "zawrócić kijem Wisłę"  > założyłeś specjalnie konto dzisiaj, że zadać to jedno pytanie? > i do tego jeszcze z tylko z Twoimi argumentami.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@warfare1944 pilnuj swojego. Nie rozdawaj swojego nru na prawo i lewo. Śmierdzi sprzedażą po za AL i jakimś wałkiem. Do tego typu akcji zawsze miec warto numer ktory jak coś mozna wyrzuć od ręki do śmieci.
I nie marnuj czasu i energii na pseudo dialog jak pozniżej.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Brawo! Całkowicie Cię popieram.  Nawet dam Ci w punkt. Po co tracić czas na czytanie, skoro można pisać bzdury.🤣

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 kazdy jest *mondry* do momentu kiedy jego cos nie dopadnie. Popracujesz troche w branzy cyberbezpieczenstwa inaczej bedziesz patrzec na pewne sprawy.

Albo... są też ludzie którzy nie uczą sie na swoich bledach lub innych i znowu daja ciala.
I do niektorych nic nie trafia. Klapki na oczy i koniec.

Nie kazdy potrafi myslec perspektywicznie jak autorka tematu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 Nie bardzo wiem dlaczego piszesz do mnie? > ani nie kazałem udostępniać numeru telefonu, ani konta. Dobrze wiesz, że każdy ustala sam cenę i to taką jak sam chce. Skargi do Allegro nic nie dadzą > bo głównie o to chodziło autorce tematu

Znamy temat tylko z jednej strony > a nie wiemy jak jest naprawdę 

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Cześć, @warfare1944.

Bez linku do oferty trudno ocenić intencje ogłoszeniodawcy, ale 10-krotnie zawyżona cena i brak realnych zdjęć towaru dają do myślenia. Na Allegro Lokalnie zasady dotyczące tworzenia opisu oferty są mniej rygorystyczne niż na Allegro, ale dodanie co najmniej jednego zdjęcia prezentującego oferowany towar nadal jest obowiązkowe. Brak takowego w ofercie oznacza naruszenie regulaminu Allegro w punkcie 1.1. Załącznika nr 2 do regulaminu.

Znaczne zawyżenie ceny, chociaż zgodne z regulaminem, oznacza ni mniej, ni więcej, że oferent nie chce sprzedać towaru po ustalonej cenie, tylko jak najdłużej prezentować ofertę, a ewentualne negocjacje i sprzedaż przeprowadzić poza Allegro, gdzie kupującego nie chroni program Allegro Protect.

Jeśli masz podejrzenie, że sprzedający nie ma oferowanego towaru, to możesz zapytać obsługę Allegro Lokalnie i poprosić o weryfikację oferty i konta sprzedawcy korzystając z formularza dostępnego pod adresem: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38 Ten sposób jest lepszy od zgłaszania oferty przyciskiem "ZGŁOŚ NARUSZENIE ZASAD", bo na tak zgłoszoną sprawę na pewno dostaniesz odpowiedź.

oznacz moderatorów