anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy moze zawyzac koszt przesyłki do 30 zl za list polecony???

MAMY ROZWIĄZANIE!
kovboy77
#10 Popularyzator#

Czy sprzedający na allegro lokalnie moze zawyzac koszt przesyłki do około 30 zl za list polecony????

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
pecela
#16 Inspirator#

Może co najwyżej doliczyć VAT (jak jest VAT-owcem) i prowizję Allegro. Może to wysyłka z zagranicy i stąd taka cena.

List polecony to usługa powszechna i jego cena zatwierdzana jest przez UKE. 

oznacz moderatorów
kovboy77
#10 Popularyzator#

 

B420D8BA-ACB6-40D0-B209-3907B79F210E.png

E498C7F2-83D4-4992-BC10-64FABAA400A5.png

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zadaj mu pytanie skąd taki koszt wysyłki ?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kovboy77 ha... w tej ofercie https://allegrolokalnie.pl/oferta/skarb-kibica-20082022 jest zestaw hyba 30 stu egzemplarzy , a Poczta słono sobie liczy za przesyłki listowe powyżej 1 kg 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @kovboy77 właśnie sprawdzałem cenę dla poleconego grubszego niż 2 cm wychodzi 15,60 zł + pakowanie itp. 

Jak nie pasi poszukaj gdzie indziej, sprzedawca podaje cenę wysyłki a Ty albo akceptujesz i płacisz albo nie i szukasz innej oferty  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Sprzedawca prywatny, wiec do ceny listu poleconego może doliczyć tylko prowizję Allegro (chyba że jest VAT-owcem, bo to tego nie trzeba mieć firmy).
Koszt przesyłki tyczy się samej przesyłki, a koszt pakowania powinien być wliczony w cenę towaru.

ps. Na drugim screenie cena jest już OK. List polecony priorytetowy w gabarycie L kosztuje 18,30 zł. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kovboy77 Cena jest zależna od wielkości przesyłki i jej ciężaru > cena listu zatwierdzona przez UKE dotyczy tylko listu standardowej wielkości > im większy, grubszy i cięższy list > tym wyższa cena > to sprzedający ustala koszt przesyłki > nie ma narzuconych odgórnie ustaleń > jak za drogo >szukaj gdzie indziej.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

UKE zatwierdza ceny przesyłek listowych i paczek wszystkich kategorii wagowych będących usługą powszechną. List polecony bez względu na wymiary i wagę (w granicach określonych w ustawie, po przekroczeniu których przesyłka nie może być nadana jako list) jest usługą powszechną (czyli regulowaną przez UKE).

Czym jest list, paczka pocztowa i przesyłka kurierska określa ustawa Prawo pocztowe. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

List polecony priorytetowy gabaryt L kosztuje 18,30 zł.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

18,30 zł netto i tylko Poczta jest zwolniona z VAT (brutto wychodzi 22,51 zł). Dlatego lepiej nadawać Pocztexem, gdzie cena usługi jest już z VAT-em.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kovboy77 uzupełniając wszystko co było wczesniej powiedziane.... Cena zakupu to cena przedmiotu + przesyłki. Pasuje ? = kupujesz. Nie pasuje? = nie kupujesz. Proste.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kovboy77
#10 Popularyzator#

Tak, tylko sprzedajacy wysyla najmniejszym rozmiarem list ktory kosztuje 6,80.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

ale przyciąga klienta groszową ceną. 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A dlaczego prywatny sprzedający nie może ustawić takiej ceny dostawy? Co mu to zabrania?

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

może ustawić jaką chce, nic komu do tego... 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

To jakiś język...własny?🤣

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tez mi sie tak wydaje. Jak wstawię fedex za 34,67 zł bo taka mam umowę albo tyle wycenia broker to kto to sprawdza i ma prawo podważać? A cz ktoś pamięta ze trzeba kupić karton kopertę lub foliopak?

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

a ja nie mam żadnych umów, wystawiam swoją kolekcję gromadzoną 40 lat, sytuacja życiowo-bytowa zmusza mnie do tego, czasami coś sprzedam i wuj komu do tego za ile wystawiam i ile chcę za przesyłkę

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem nie ma co tu debatować, może i tyle. Kasia rząd tyle daje że nie biadol.😐

oznacz moderatorów