anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chce wysłać wylicytowanego towaru

Junaczek69
#7 Wielbiciel#

Wylicytowalem kilka przedmiotów w niskiej cenie na Allegro lokalnie ale sprzedający powiedział że nie wyślij nic z tych rzeczy bo na niskie ceny co z tym fantem zrobić jak to wygląda prawnie?! Można coś z tym zrobić żeby wyegzekwować te rzeczy?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jak odda kasę to allegro nic mu nie zrobi. Prawnie możesz go pozwać do sądu i tyle.

oznacz moderatorów

Junaczek69
#7 Wielbiciel#

Konta nie zawieszają za takie rzeczy ?!

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Jakby za takie rzeczy zawieszali to na allegro było 80% ludzi mniej.  U niektórych sprzedających na lokalnym tak bywa. U kupujących to wręcz standard-licytują nie płacą. Za 5 dni z automatu allegro to anuluje i wystawia od nowa... 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tylko sąd na podstawie art 540 kc może go przymusić do wydania opłaconego towaru w tej cenie co wylicytowałeś

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤣🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Junaczek69 Wystawiają i czekają aż będzie odpowiednia cena, nie odpowiada>zwracają kasę, jak zwróci Ci środki to Allegro nie ma żadnego prawa żeby go zmusić >zostaje Ci sąd, ale czy warto?

oznacz moderatorów

Client:50480925
#7 Wielbiciel#

A czy chociaż można ostrzec przed takim klientem innych użytkowników?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Danych osobowych podawać legalnie nie można (chyba że wina będzie udowodniona i sąd zezwoli) . Najlepiej licytuj na normalnym allegro od sklepów ,sprzedawcą firmowym nie wypada kręcić takich wałków.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Junaczek69 Napisał Ci > PAPUGA666 > że nic

oznacz moderatorów

Client:50480925
#7 Wielbiciel#

Może jednak warto zgłaszać takie sprawy do Allegro?

Miałem identyczną sytuację z tą tylko różnicą, że "mój" sprzedający był tak "miły", że po zakończeniu licytacji przysłał mi wiadomość, żebym się nie fatygował i nie płacił, bo i tak mi przedmiotu za wylicytowaną kwotę nie wyśle. Dla zasady zgłosiłem sprawę do Allegro i otrzymałem taką odpowiedź:

"...dziękuję Panu za wiadomość i zgłoszenie nam tej sprawy.

Sprzedający może odwołać licytację tylko w sytuacjach, które są ściśle określone przez nasz regulamin. Jest to m.in. kradzież lub uszkodzenie towaru.
Powód, jaki podał Sprzedający nie jest zgodny z naszymi zasadami, dlatego wysłałem mu właśnie pierwsze ostrzeżenie. Mam nadzieję, że w przyszłości nie naruszy on więcej naszych zasad. Jeżeli jednak tak się stanie, możemy nawet zablokować konto Sprzedawcy..."


Może jednak jest to jakiś "bicz" na nieuczciwych sprzedających?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jaki bicz za 5 minut założy nowe konto na nowy email i dane i wystawi to samo i można mu skoczyć... to samo kupujący dostaje bana po zmianie regulaminu licytować mogą konta z niepełną weryfikacją pełna wolna amerykanka

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:50480925 To są "puste słowa" > Allegro nie ma możliwości przymuszenia sprzedawcy do wysłania towaru > po za tym to on może w razie czego napisać " towar uległ uszkodzeniu " i co wtedy zrobisz? 

Ja ostatnio coś licytowałem i na kilka godzin przed zakończeniem licytacji odwołał moją ofertę pisząc jako powód "chce" > i co miałbym kruszyć kopie > szkoda nerwów i "obijania palców o klawiaturę" > niech dalej czeka na jelenia co da więcej

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Ziolko39 no jakby się ktoś zawziął jak osioł skrzyżowany z pancernym mułem to może by nawet wysmarował wezwanie do wydania towaru albo i wydębił z allegro dane konta tylko nie wiem po co bo pewnie fałszywe 😄 i z czym tu do sądu miałby iść ja nie wiem 😄

oznacz moderatorów