anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Używany telefon - stan niezgodny z opisem

JacaC93
#8 Zapaleniec#

Witam,

kupiłem telefon który wg. opisu w miał być w bardzo dobrym stanie z delikatnymi śladami użytkowania, wszystko całe oprócz ryski widocznej jedynie pod światło, telefon niby cały czas używany z szybką, czyli standardowy opis.
Może się czepiam, ale rysa okazała się głęboka, wyczuwalna pod palcem, reszta ekranu również w rysach widocznych gołym okiem. Nie wygląda, aby był nonstop chroniony dodatkowym szkłem. Sam za bardzo nie dbam o swój telefon, ale ekran wygląda jak nowy. Niestety zdjęcia na allegro lokalnie są mizerne, a w ofercie wyglądało to dobrze.

Może przymknąłbym na to oko, ale mierząc baterię, ta wygląda mizernie, więc chciałbym wiedzieć jakie w tej sytuacji kupujący ma prawa.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

JacaC93
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze, że ładowarka ma wtyczkę typu A (Ameryka Północna) i do zestawu nie dostałem żadnej przejściówki. Nie było w opisie o tym żadnej informacji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@JacaC93 Masz prawo do reklamacji z rękojmi. Wyślij sprzedawcy mailem pismo reklamacyjne, określ wady i swoje żądania - naprawa, wymiana, zmniejszenie ceny lub zwrot wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztów odesłania. Naprawa, wymiana także na koszt sprzedawcy. Zapytaj o adres do odesłania telefonu. Najprawdopodobniej sprzedawca nie zareaguje na taką reklamację lub jej nie uzna, wtedy otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w niej ponownie zgłoś reklamację i następnego dnia poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli sprzedawca nie uzna reklamacji, po 14 dniach zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@JacaC93Allegro Lokalnie zostało stworzone specjalnie z myślą o prywatnych użytkownikach. W przypadku transakcji zawieranej między osobami prywatnymi (C2C), nie przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy. Oczywiście możesz porozumieć się ze sprzedającym w sprawie zwrotu. Jeśli będzie na to jego zgoda, wszelkie warunki rozwiązania umowy powinniście ustalić w porozumieniu ze sobą.

Niemniej sprzedającego, który jest osobą prywatną (fizyczną), obowiązują zasady rękojmi jak przy zakupie konsumenckim. Co prawda sprzedający może całkowicie wyłączyć rękojmie, ograniczyć czy rozszerzyć jej uprawnienia - jednak taka informacja musi znajdować się w ofercie. Natomiast zgodnie z art. 558 § 2 Kodeksu cywilnego wyłączenie czy ograniczenie rękojmi będzie bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił wady przez kupującym. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma 

co do zasady na Allegro Lokalnie transakcje zawierane są między osobami prywatnymi

No nie, zasady są inne.

Artykuł 1. Definicje

Allegro Lokalnie – wydzielona część Allegro, przeznaczona do prowadzenia sprzedaży przez Użytkowników Kont Zwykłych oraz Kont Firma,

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, słuszna uwaga - dziękuję. 🙂Edytowałam początek powyższego postu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

JacaC93
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że nie ma różnicy jeśli była to aukcja?

oznacz moderatorów