anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W allegro lokalnie, po przedpłacie spredawca zamilkł i nie ma do niego tel ani adresu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
narek_1
#8 Zapaleniec#

Jak się zachować?

Kom u i jak zgłosić problem?

W normalnym allegro po zakupie dostaję adres i tel sprzedawcy, w lokalnym nie ma nic poza czatem zignorowanym przez sprzedawcę.

Czy jest jakiś sposób prośby allegro pomoc?
Są zapewnienia u super bezpieczeństwie, a tym czasem jest jak powyżej.
Poszła kasa za Iphona, którego chciałem odebrać osobiście po sąsiedzku, ale ....
No właśnie, czy nie powinno się wykluczyć opcji odbioru osobistego po przedpłacie?
Czy nie powinno się wykluczyć sprzedawców bez nr telefonów i adresów?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
Vryko
#18 Luminarz#

Spróbuj może pogadać na czacie z konsultantem. TUTAJ. Co prawda nie jest to dokładnie ten problem, ale myślę, że pomoże w jakiś sposób, a bez wątpienia pokieruje. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@VrykoCzy tylko mnie się wydaje czy Allegro Lokalnie powinno zmienić nazwę na Allegro Problematyczne ? Dlaczego oni ( ALL) tego projektu nie ubije? Ciężko jest wskrzesić trupa..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@pinsplash Powinni to zamknąć i jak najszybciej o tym zapomnieć. Ale nie my decydujemy, a znając inklinacje All do psucia dobrego, mam złe przeczucia.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
gormit_gormit
#9 Pomysłodawca#

Na AL nie ma też nr telefonu do Kupujących. Kupili, ale nie płacą. Nie można im się nawet przypomnieć smsem....

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@gormit_gormit   Co Ty za głupoty opowiadasz??? Na jakim świecie żyjesz? Rozejrzyj się dookoła, a znajdziesz i adres mailowy i telefon dokupującego 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego? Gdybyś był kanciarzem i mógł mieć +/- 10% od kantów to blokowałbyś możliwość kantowania?

oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

Dzięki Vrko.
NIestety, jest wymagany numer oferty. Po jej wklejeniu otrzymuję komunikat, "wprowadź poprawny numer oferty.

 

Czy na prawdę Allegro ma coś wspólnego z Allegro lokalnie?
W anonsie zapewniają, że Allegro gwarantuje bezpieczne transakcje. 

oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@narek_1 Skorzystaj z czatu, nie z formularza. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Na pewno będzie szybciej 🙂

oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

Otrzymałem telefon, po skorzystaniu z opcji pomocy wg powyższego linku.
Zostałem zapewniony, że po 14 dniach zostanie mi zwrócona kasa. pozostały 2 dni. Dam znać jak się to skończyło.
Telefon, który otrzymałem od Allegro był bardzo uprzejmy i"przepraszający" w geście dobrej woli otrzymałem 20 monet do swojego konta.
Całość jednak domknie zwrot pieniędzy i dopiero wtedy potwierdzę, że procedura bezpieczeństwa działa i w allegro lokalnie jest równie bezpiecznie, jak w pierwotnym allegro, co pozwoli użytkownikom nadal eksperymentować na tej platformie. Przy okazji zgłosiłem że procedura pomocy nie przyjmuje nr aukcji allegro lokalnie i to już się zmieniło.

Zatem do następnej literki za 2 dni.

oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

Jest dzisiaj 11 dzień lutego. Żadnego odzewu ze strony sprdającego. Allegro wysłało @ z inf. że przygląda sie dyskusji. W moim przypadku monologowi, b nie ma śladu życia sprzedawcy, Mam wrażenie że @ piszą boty.Podejme kolejna próbe kontaktu telefonicznego.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@narek_1 czy mógłbyś podać mi numer tej dyskusji? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

@HolaOla Czy powiesz mi gdzie znajdę nr dyskusji?
Poniżej kopia:

Poprosiłeś sprzedawcę o rezerwację

23 Sty. 2020, 14:47

Rozpocząłeś zakup 1 szt. przedmiotu. Sprawdź status zakupu w sekcji Kupione.

23 Sty. 2020, 14:47

Proszę podać miejsce przekazania (odbioru) zakupionego telefon.u

23 Sty. 2020, 18:46

adres w Nowej Wsi

23 Sty. 2020, 18:46

NAdal nie otrzymałem danych kontaktowych do odbioru zakupu

25 Sty. 2020, 14:25

proszę o zwrot wpłaconej sumy

31 Sty. 2020, 21:12

Anulowałeś prośbę o rezerwację

31 Sty. 2020, 21:12

oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

Oczywiście było również pisane - pisałem w formularzu kontaktowym, we wniosku trzeba podać nr aukcji, ale po skopiowaniu formularz nie przyjmuje wklejonego nr.

Podsumujmy.

Zgłosiłem problem : telefonicznie 3 razy, rozpocząłem dyskusję za pośrednictwem rozmawiających ze mną pracowników allegro, tak mnie zapewniano.

Po ostatnie rozmowie prosiłem o potwierdzenie @ ustaleń z naszej rozmowy, ale nie dostałem żadnego @.

 

Wygląda jak uporczywa gra na zwłokę.
Sposób zagnieżdżenia kontaktu już sugeruje problemy, tzn najlepiej żeby klient nie znalazł kontaktu.

Czy ktoś może zasugerować jakiś adres wysłania pozwu do allegro? Czy skorzystać z tego który jest w KRS?

 

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Dane adresowe Allegro masz pod tym linkiem https://magazyn.allegro.pl/3333-serwis-allegro-to-nasz-sposob-na-wasze-szybkie-i-wygodne-zakupy-prze... przewiń stronę prawie na sam dół.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@narek_1 intesywnie działam już w Twojej sprawie, ale proszę abyś w trwającej dyskusji odpowiedział na pytania pracowników Allegro. Napisz proszę dokładnie w tej korespondencji, jaki jest powód jej rozpoczęcia oraz co się wydarzyło, na pewno pomoże to w jak najszybszym wyjaśnieniu Twojego problemu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
narek_1
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za  zainteresowanie. dotarłem do dyskusji przez linki wysłane mi na skrzynkę mailową i działam.
Proszę uwzględnijcie uwagę, że przejście na "Dyskusję Lokalnie" jest bardzo nieintuicyjne. Kilkakrotnie nie trafiłem do lokalnie tylko na główne allegro. Zróbcie coś z tym, bo obecne rozwiązanie potęguje irytację, każdego kto tam zagląda, a już sam powód szukania jest dostatecznie psujący nastrój.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@narek_1 Jasne, przekażę Twoje uwagi do odpowiedniego zespołu i mam nadzieję, że sprawa z Twojej dyskusji szybko się wyjaśni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów