anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jakim momencie jest nadawany kod zwrotu i jak długo jest ważny

pamira7
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pamira7 To zależy od metody dostawy. Tabela, w której znajdziesz szczegóły, znajduje się tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pamira7 Masz prawo od zwrotu 14dni od chwili otrzymania przesyłki, i 14dni na odesłanie więc może to być w sumie 28dni, wszystko zależy w jakim czasie wygenerujesz kod zwrotu. Ale na Allegro Lokalne nie ma zwrotów przy zakupie od prywatnego sprzedającego bez jego zgody.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 zwrot to 14dni od dnia kolejnego od dnia odebrania paczki przeczytalbyś sobie przepisy w końcu 

 

Jak obliczyć termin na odstąpienie od umowy w praktyce? To bardzo proste. Załóżmy, że złożysz zamówienie w piątek 12 sierpnia. Sprzedawca wyśle Twoje zamówienie po długim weekendzie, czyli 16 sierpnia, natomiast przesyłkę otrzymasz 18 sierpnia. Termin na dokonanie zwrotu zaczyna biec od dnia kolejnego po dacie dostawy, tj. od 19 sierpnia. Ostatni dzień, w którym będzie można dokonać zwrotu, przypada zatem 31 sierpnia.

oznacz moderatorów

19600-bogdan
#3 Debiutant#

@az1rael Twoja odpowiedź wprowadza czytających w błąd, to @LEW433 ma  tutaj rację. Nawet jeśli już czytasz gdzieś te praktyczne przepisy, to już z pewnością nie do końca je rozumiesz, bo w praktyce dokonać zwrotu towaru możesz nawet 28 dni od daty otrzymania towaru , a dokonasz tego odstępując uprzednio , po 14 dniach od zakupu czyli, w tym przypadku generując etykietę zwrotu.  nat_not wstawiła link do tej tabeli powyżej , gdzie możesz się z tym dokładniej zapoznać, do czego zachęcam Cię serdecznie, najlepiej jeszcze zanim zaczniesz poprawiać innych. I nie to, że ja się tutaj jakoś czepiam tylko zwyczajnie irytują mnie takie sytuacje. bowiem negowanie dobrej odpowiedzi jest w moim przekonaniu o wiele gorsze a niżeli nawet i sama zła odpowiedź.

oznacz moderatorów