anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wada ukryta? zakup na allegro lokalnie

Kubajtk
#8 Zapaleniec#

Witam, 
Pytanie dotyczy zakupu konsoli Playstation 4 pro. W aukcji opis że konsola sprawna 100%, dopytywałem dla pewności w wiadomości prywatnej i też twierdził że wszystko ok. Konsolę kupiłem 04.07, otrzymałem jak dobrze pamiętam 07.07. Gdy paczka dotarła włączyłem, menu się odpala działa. Schowałem do kartonika z racji remontów w mieszkaniu. Finalnie podłączyłem 10.07 i zacząłem testy. Niestety zonk - coś niedobrego dzieję się z napędem lub laserem. Po odpaleniu kilku gier wyrzuca z gry z racji problemów z nośnikiem, albo przy doczytywaniu klatkuje. Otworzyłem dyskusje z sprzedającym, jednak ten nie odpisuje. To moja pierwsza taka sytuacja. Co polecacie robić dalej ? Jakie kroki wykonać ? O 20 jeśli sprzedawca nie odpowie, proszę o pomoc pracownika allegro.  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kubajtk Dokładnie. Następny krok, to poproszenie pracownika Allegro o pomoc. A potem ewentualne skorzystanie z POK.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kubajtk
#8 Zapaleniec#

@pinsplash ok, tak zrobię. Dziękuje. Najbardziej wpienia fakt, że facet był pytany kilka razy, czy na pewno wszystko ok. 

oznacz moderatorów

Kubajtk
#8 Zapaleniec#

A więc jestem po dyskusji z sprzedającym i pracownikiem allegro. Przyznam szczerze że nie czułem ogromnego wsparcia. Skończyło się na tym że jedynym wyjściem w tej sytuacji jest spotkanie się w sądzie - informacja od pracownika allegro. Sprzedawca - osoba prywatna chłopak bardzo wulgarny, nie przyznał się do winy, cały czas sugerował że się paczka uszkodziła w transporcie albo jak uszkodziłem specjalnie sprzęt na który sam wydałem pieniądze.... W takim razie skoro allegro nie może rozstrzygnąć sporu, czy mam w ogóle szansę się starać o POK ? Zostałem z niesprawną konsolą. Teraz albo ją naprawie, albo sprzedam jako uszodzoną. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, masz szansę na rekompensatę z POK. Był tu opisywany przypadek, gdzie kupujący otrzymał z POK cenę, jaką zapłacił za telefon, w którym, jak się okazało, była jedynie zarysowana soczewka aparatu lub coś podobnego, nie pamiętam dokładnie. Wypełnij i wyślij wniosek, powołaj się na Dyskusję i na to, że otrzymałeś towar uszkodzony, znacząco różniący się od opisanego. Do wniosku jest wymagane zgłoszenie na policję, ale wyślij wniosek bez zgłoszenia i poczekaj na reakcję sprzedawcy i Allegro. Sprzedawca otrzymuje info o wysłanym wniosku i często bywa tak, że nagle staje się bardziej ugodowy. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów

Kubajtk
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki. Będę się starał o POK. 
Dzięki za odpowiedź. 

oznacz moderatorów