anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam. Kupiłem na allegro lokalnie przedmiot 3 kwietnia. Do tej pory go nie otrzymałem a sprzedawca

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#
  • Witam. 3 kwietnia kupiłem na allegro lokalnie przedmiot. Po kilku dniach jak sprzedawca nie wysyłał towaru napisałem żeby zwrócił chociaż pieniądze. Dostałem odpowiedź że nie zwróci chyba że znowu komuś sprzeda ten sam towar albo mi go wyślę. Ale nie wysłał a minęło w tej chwili ponad 7 dni roboczych. Otwarlem dyskusje 15 kwietnia to mi odpisał że dziś wyślę. Po takim czasie co mam z tym zrobić. Ja już tego nie chce po tylu dniach. Proszę o informację.
  •  
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ZwibaKK Sprzedawca na Allegro Lokalnie ma 7 dni na wysyłkę. Niestety nie masz możliwości odstąpienia od umowy bez zgody sprzedawcy, bo nie jest to zakup od firmy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#

Ok a jak się ma do tego obowiązek wysyłki w 7 dni roboczych? To fikcja? Wyślę za miesiąc i też mu wolno? Jakbym dzisiaj nie rozpoczął dyskusji to nadal sprzedawca by milczał i przesyłki nie wysyłał. Od 3 kwietnia dziś jest 15. To była cześć samochodu ile można czekać aż sprzedawca wyślę? Allegro lokalne jak widzę to kpina z kupujących. Po co jest regulamin jak nawet moderator staje po stronie sprzedawcy który ma regulamin gdzieś....

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ZwibaKK Regulamin regulaminem ale tu znaczenie mają przepisy prawa - umowa została zawarta i może zostać rozwiązana tylko za porozumiem stron.

oznacz moderatorów

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#

Jednym słowem może i za pół roku wysłać i wolno mu.... To sorry ale allegro.pl spoko ale nigdy więcej allegro lokalnie. Niemma gorszego serwisu w takim razie. Raz dałem się zrobić. 150 zł poszło w diabły ale nigdy więcej z lokalnym allegro nie chce mieć wspólnego.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ZwibaKK Czy poprosiłeś o pomoc doradcy w dyskusji?

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#

Nie prosiłem bo nawet nie wiem jak to zrobić...

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ZwibaKK W dyskusji jest przycisk "poproś o pomoc Allegro". Znajdziesz go na samym dole. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZwibaKK https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE na dole po lewej stronie masz, poproś o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ZwibaKK zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego ma 30dni na wydanie przedmiotu umowy. Następnie musisz napisać mu wezwanie do wydania z terminem np 7dni pod groźbą odstąpienia i jak nie wyda składasz sprawę do sądu i wygrasz a jemu dolicza koszty sądowe natomiast ty możesz domagać się przedmiotu /zwrotu kosztów / odszkodowania etc dla allegro na użytek dyskusji traktowane byłoby coś takiego jak prawidłowe odstąpienie od umowy

oznacz moderatorów

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#

Tak jeśli sprawa dotyczy 150 zł to na pewno warto tyle zachodu spraw sądowych itp. kupiłem cześć do samochodu. Jeśli bym na nią czekał tyle czasu i chodził pieszo to dziękuję. Wiem jedno nawet Chińczycy z Ali są slowniejsi i w razie nie dostarczenia przedmiotu po prostu zwracaja pieniadze. Allegro lokalne jak widzę jest wylęgarnia oszustów.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ZwibaKK sprawę załatwisz szybciej przez dyskusję oznaczając ją jako nierozwiązaną po 14 dniach od rozpoczęcia i wypełniając wniosek o protect allegro się nie będzie szczypać dorzuci mu te 150zł do rachunku. Jak masz wiadomość od gościa pt a może wyśle a może nie to prześlij allegro z prośbą o szybsze rozpatrzenie protect bo sprzedawca dąży do nie sfinalizowania transakcji z premedytacją

oznacz moderatorów

ZwibaKK
#7 Wielbiciel#

Wszystko zgoda ale ile można było czekać? Pierwszy raz kupowałem przez allegro lokalnie i liczyłem że regulamin regulaminem a sprzedawca wyślę jak najszybciej. A tu nawet w regulaminowym czasie nie wysłał. Poszedłem i kupiłem na miejscu część. I teraz nawet jeśli wyślę kiedyś to i tak tego nie potrzebuje już...

oznacz moderatorów