anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, mały problem z zamówieniem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Mija dzisiaj tydzień odkąd kupiłem smartfona na allegro lokalnie, sprzedający 2 dni temu napisał że dzisiaj wyśle paczkę i nic. Paczka nadal nie została wysłana. Produkt który kupiłem był trochę podejrzany, tanio i było mało opisu ale wszystko się dowiedziałem także w prywatnych wiadomościach, IMEI i że w tym smartfonie wszystko sprawne. Choć mam nadzieję że wszystko potoczy się bez przeszkód to proszę powiedzieć jakie mam opcje w tej sytuacji, zapytać się tej osoby kiedy wyśle paczkę i jeszcze poczekać kilka dni? 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
LEW433
#21 Demiurg#

Ma 7dni sprzedający na AL na wysłanie ale rożnie tam bywa, jak nie wyśle to wróć tu.

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Minęło już 7 dni odkąd kupiłem smartfona na allegro lokalnie i nadal nic, pisałem do sprzedającego i pisał że wyśle paczkę już 2 dni temu, jakie mam teraz opcje i co proponujecie? Napisać do sprzedającego jeszcze raz kiedy wyśle paczkę? 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Zgłoś problem z zakupem, otwórz dyskusje 

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Ok, i jeśli zamówienia już nie chcę to ta osoba powinna mi zwrócić pieniądze? Czy może wysłać paczkę i pieniędzy nie oddawać? Chodzi o to że sprzedający zaczął już kombinować z dostawą to nie chce żeby się okazało że teraz mi wyśle pustą skrytkę czy coś 😅

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:100544235 nie ma że nie chcesz w zakupach od prywatnego jak nie wyśle odzyskasz z protecta kasę na jego koszt zwrotu prywatny przyjmować nie musi jak nie wyrazi zgody 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:100544235 to nagraj telefonem w 1 filmie odbiór i rozpakowanie będzie widać czy pusta paka

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:100544235 Nie, ale jak się nie wywiąże z umowy to musi Ci kasę zwrócić.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Okej, dzięki za porady, sprzedawca mówił że jest w szpitalu więc jestem skłonny poczekać kilka dni i dopiero później otworzyć duskusję.

Nie narzekałbym jakby zakupy jednak normalnie się udały 😋 https://allegrolokalnie.pl/oferta/iphone-13-pro-max-dth to produkt który kupiłem 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:100544235 Jak Ci się nie pali, to poczekaj jeszcze te kilka dni > zaczynanie metodą kiciusia od awantury niczego nie daje > poza jego wątpliwą satysfakcją, że udało mu się podpuścić następnego allegrowicza do wojny😓

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobię, dzięki. Chyba ciężko tu mówić o jakimś podpuszczaniu, co prawda zapłaciłem za tego smartfona 1361 zł. Ale jak nie wyśle i nie zwróci pieniędzy to jest oczywista podstawa żeby skorzystać z ochrony konsumenta a wtedy to sam sprzedający miałby problem. Oczywiście sprzedający może być cwaniakiem i wysłać wadliwy produkt lub wysłać pustą skrzynkę, w takiej sytuacji chyba musiałbym jedynie walczyć o swoją rację  w sądzie

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

W sensie allegro protect

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:100544235 Na otwarcie dyskusji jeszcze masz spokojnie czas > a jeżeli naprawdę leży w szpitalu? > to jak ma Ci wysłać paczkę? > napisz do niego ile przewiduje czasu na leczenie > jak niezbyt długo to poczekaj > to nic nie kosztuje, a oszczędza nerwy🤗

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, na spokojnie poczekam i właśnie nie mam specjalnie parcia do tego żeny od razu ta paczka musiała być wysłana. Na allegro lokalnie kupuję pierwszy raz z taką sumą pieniędzy i miałem po prostu kilka wątpliwości ale wszystko chyba wyjaśnione jak na razie, dziękuję. Odezwę się jak sprawa się rozwinie

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Nie chcę wyrokować ale na moje to jakaś ściema. 13 pro max w takiej cenie to troche zbyt piękne aby było prawdziwe. 
Tak czy inaczej kupiłeś przez allegro więc masz ochronę. 

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Trochę w tym prawdy jest, choć ja na **piiip** widzę bardzo dużo ofert iPhone 13 pro max za 1700-2000 zł. Więc kilkaset złotych to nie jest jakaś ogromna różnica żeby od razu myśleć że to scam. Po przemyśleniu też pomyślałem że może tej osobie pieniądze potrzebne były szybko, na leki czy coś i dlatego taka cena.

oznacz moderatorów
Client:100544235
#9 Pomysłodawca#

Na różnych portalach*

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:100544235 @Dlatego nie chcę wyrokować bo może faktycznie problemu nie będzie. Po prostu cena jest w mojej opinii podejrzanie atrakcyjna. 

oznacz moderatorów
wojtekmarchewka
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, że się wtrącę, nie chce także wyrokować jak kolega @komis-bell ale...

1. Opis, tytuł dane są bardzo skromne, nie mówiące  co tak naprawdę kupujesz. To jest niedopuszczalne, aby nie umieścić nawet podstawowych informacji 

2. Cena jednak atrakcyjna

3. Marka telefonu:Inna marka

   Model telefonu:Inny model

4. Czy pytałeś (może to głupie), dlaczego smartfon ma ustawiony język angielski?

5. Może tak zrobione zdjęcie (pewnie kalkulatorem, aby nie było widać za dużo), ale wydaje mi się, że widzę różowy kolor (z tego słyną podróbki) w oczku lampy błyskowej

Musisz się mocno zabezpieczyć po odbiorze, żeby w razie czego udowodnić, że otrzymałeś  podróbkę

 

 
oznacz moderatorów