anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłanie przedmiotów z kilku aukcji jedną przesyłką

Aszki
#7 Wielbiciel#

Witam, kupujący wygrał kilka moich licytacji na allegro lokalnie, każda z darmową przesyłką inpost. Czy mogę wysłać wszystkie przedmioty jedną przesyłką, a w przypadku reszty nie przygotowywać paczek do nadania? Co wtedy dzieje się z tymi aukcjami? Jakie jest optymalne rozwiązanie w tym przypadku?

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie ma czegoś takiego jak optymalne rozwiązanie.

Opcja A płaci za wysyłki i każdą ślesz oddzielnie

Opcja B klient ma gdzieś allegro tak jak ono jego i płaci na konto. Tylko musicie wiedzieć, że aukcja po 5ciu dniach zostanie anulowana jako nie zapłacona, a po 6ciu wznowiona. I kupuje na własną odpowiedzialność bez ochrony allegro. 

Opcja C jak masz odbiór osobisty po przedpłacie to za jedną aukcję płaci z wysyłką, a za resztę tak i wrzucasz mu to w 1ną paczkę. Nie wiem co na to allegro w razie problemów.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x Aukcje wszystkie były z darmową wysyłką.

@Aszki Możesz spakowac w jedną przesyłkę, ale uzgodnij to wcześniej z kupującym. Niech Ci napisze, że zgadza się na taka opcję (zachowaj tą korespondencję na wszelki wypadek) Niech opłaci wszystkie aukcje > sprawdź czy nie masz automatycznego wznawiania > wyłacz. Jak dostaniesz kasę to pakuj razem i wysyłaj

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Aszki, musisz określić warunki dostawy (dokładnie tak, jak w przypadku zakupów wieloprzedmiotowych na Allegro Lokalnie).  Skontaktuj się z kupującym i poinformuj go, że wyślesz wszystko w jednej paczce Allegro Paczkomaty InPost (wtedy przesyłka będzie Smart!). Jeśli nie jest to możliwe, musicie ustalić wspólne rozwiązanie. My zapłacimy tylko za jedną etykietę w ramach jednej transakcji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Czegoś tu nie rozumiem. Jak on ma te warunki dostawy niby określić przy wygranych licytacjach? Przy zakupach w normalnych aukcjach klient wybiera jeden przedmiot, a potem dobiera inne od tego samego sprzedającego. Potem przychodzi zapytanie o określenie warunków dostaw i sprzedający je zatwierdza... Przy licytacjach tak sie nie da. Chyba, że o czymś nie wiem i jednak jest jakaś możliwość zrobienia tego systemowo??? Każesz mu skontaktować się z klientem i poinformować go tak jak przy normalnych aukcjach ale przecież przy normalnych aukcjach to klient musi wykonać pierwszy krok aby można było wysłać wszystko razem przez system allegro... Jeśli poinformuje go najpierw sprzedający to:

A klient zapłaci całość z przesyłką na konto i po 5ciu dniach allegro anuluje aukcje jako nie zapłaconą

B Klient będzie musiał zapłacić za każdą aukcje z wysyłką, potem liczyć na zwrot za wysyłki. 

Jeśli czegoś nie ogarniam to proszę mi krok po kroku wytłumaczyć co powinien zrobić kupujący wygrywający kilka licytacji, żeby do sprzedającego przyszło takie samo zapytanie o połączenie kosztów wysyłki jak w przypadku zwykłych aukcji???  Bo póki co na żadne inne rozwiązanie niż podane przeze mnie powyżej ani ja ani żaden z klientów w licytacjach nie wpadł i też mi się taka wiedza przyda... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x "kupujący wygrał kilka moich licytacji na allegro lokalnie, każda z darmową przesyłką inpost"

Skoro wszystkie przesyłki są za darmo to co stoi na przeszkodzie w zapakowaniu w jedną paczkę > koszty są takie same dla kupującego . sprzedający oszczędza.

Klient płaci za każdą przesyłkę, a łączny koszt (dla klienta) dostaw czy jednej czy czterech =0 Tu nie ma łączenia kosztów przesyłek bo 0+0+0+0=0

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

I tu się mylisz. Sprzedający może w zależności od rodzaju smarta wysłać tylko 2 lub 8 paczek za zero w czasie trwania promocji. Kupujący też nie zawsze ma smarta, a musi go mieć żeby z tej promocji skorzystać. Poza tym promocja jest tylko czasowa. I teraz wracamy do płacenia za każdą przesyłkę oddzielnie i ewentualnych zwrotów nadpłaty lub do jednego przelewu co allegro uznaje za zakup poza mimo, że tylko płatność jest poza i nikt ich o anulowanie takich aukcji nie prosi... Lokalnemu we wszystkim brakuje pracy z wieloma aukcjami naraz zarówno przy zmianach w ofertach dla sprzedających jak i przy np płaceniu za zakupy. Nawet na zwykłych aukcjach trzeba czekać aż sprzedający potwierdzi możliwość jednej wysyłki, a nie zawsze wchodzi po 5 minutach....

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x No to trzeba dopytać Aszki

@Aszki Czy to jest darmowa dostawa Smart ? Czy kupujący ma Smarta?

oznacz moderatorów

Aszki
#7 Wielbiciel#

Raczej zadziałał tutaj smart kupującego, bo osobiście nie licząc wykupienia smarta na rok nie poczyniłem żadnych kroków jako sprzedawca żeby go oferować kupującym(formularz zwrotów, dane osobowe itd.). Ja już generalnie umówiłem się z kupującym na jedną przesyłkę, ale obawiam się takiego scenariusza, że opłacone aukcje przy niewygenerowaniu do nich etykiet na paczkomat albo niewysłaniu przesyłek mogą zostać unieważnione(po zgłoszeniu problemu przez kupującego lub bez zgłoszenia z automatu) i pieniądze wrócą do kupującego, a mi zostaną pieniądze za jedną aukcję podczas gdy wysłałem towar w ramach sześciu. 

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Aszki To poczekaj z wysyłką, aż zobaczysz wszystkie wpłaty na koncie w AF > przelej na swoje konto > i dopiero wyślij paczkę.

Masz przy swoich aukcjach znaczek SMART ? Jeżeli nie, to jak mógł dostać oferte przesyłek za 0 ?

oznacz moderatorów

Aszki
#7 Wielbiciel#

To akurat jest sensowne, ale co się stanie kiedy kupujący dostanie towary w ramach sześciu aukcji w jednej przesyłce i zgłosi, że nie dostał pięciu przesyłek? Czy wtedy allegro zaczyna ze mną batalię, a ja w obronie przesyłam zapis rozmowy, gdzie kupujący zgadza się na jedną przesyłkę i sprawa się kończy? 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Aszki Zawsze na wszelki wypadek możesz nagrać pakowanie 6 przedmiotów w jedną paczkę oraz napisać kupującemu, żeby sprawdził paczkę w obecności kuriera.

oznacz moderatorów

Aszki
#7 Wielbiciel#

Nie wiem czy takie nagranie to jakiś dowód, a jeżeli już musiałoby trwać od momentu pakowania po zamknięcie drzwiczek paczkomatu. Sprawdzenie zawartości w obecności kuriera też nie jest możliwe w przypadku paczkomatu. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Aszki Racja. Powtarzam pytanie : Masz przy swoich aukcjach znaczek SMART ? Jeżeli nie, to jak mógł dostać ofertę przesyłek za 0 ?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Witam.

Ja nie mam doświadczenia na Allegro Lokalnie.

Ale w/g mnie sprawa jest bardzo prosta - wysyłka gratis. Po prostu pakujesz wszystko w jedną paczkę i wysyłasz. Nie wiem jak jest na Allegro Lokalnie - na zwykłym Allegro wpisałbym do każdej transakcji ten sam nr przesyłki i sprawa załatwiona. Plus e-mail do kupującego, że wysyłasz wszystkie towary w jednej przesyłce z podanym numerem. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów