anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony towar niedotarl

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Witam mam problem ponieważ zakupiłem telefon A Przelew Został zrobiony poza Allegro Pani nalegała by zrobić poza Allegro wiec się zgodziłem jednak widnieje ze przedmiot został przeze mnie kupiony ale nie opłacony. Pani zarzekała się ze wyślę telefon w tym samym dniu. Kupiony był 29 lipca pani zwlekała i nie wysłała go ostatecznie do dnia dzisiejszego. Mało tego kontakt się urwał i nie wiem na czym stoję, po od paru dni nie mogę dostać informacji czy został wysłany przedmiot czy nie. Co mam zrobić ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

@El_Siete7 No to problem jak opłaciłeś poza Allegro. Oczywiste że masz go jako nieopłacony.

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Jedynie policja ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@El_Siete Sądzę że może zakończyć się zgłoszeniem na policję.Może jest na Allegro jakiś ślad więc poproś o pomoc i się wyjaśni, oby.Tak napisało to powyżej tu:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Ślad w sensie jakim? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zobacz, czy możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Poproś w niej o pomoc pracownika Allegro. Jeśli nie, skontaktuj się z Allegro w tej sprawie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a... Zrób sobie zrzuty ekranu z towarem widocznym w zakładce Kupione, ponieważ przy płatności poza Allegro Finanse prawdopodobnie przedmiot z zakładki zniknie po pięciu dniach.

W ostateczności, gdy nie otrzymasz towaru i zwrotu wpłaty, wystąpisz o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących. Allegro informuje, że jest taka możliwość po zapłacie poza Allegro Finanse, ale trzeba mieć towar w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Kiedy mogę występować o zwrot w tym programie bo z tego co widzę raczej nie otrzymam tego telefonu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po 14 dniach od zakupu. Na początek skontaktuj się z Allegro, wyżej masz link do kontaktu.

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Pisałem z panią z Allegro i na samym końcu rozmowy takie coś mi napisała 

 

 

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

W zasadzie nie mam dobrych informacji,  mimo najszczerszych chęci niestety nie mogę bardziej interweniować. Zakupił Pan towar poza naszym Serwisem, w związku z czym nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich aspektów transakcji. W razie gdyby zgłosił Pan sprawę na policję, to oczywiście udostępnimy organom ścigania wszystkie potrzebne informacje, żeby pomóc w śledztwie.

Trzymam kciuki za pozytywny finał sprawy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz towar w zakładce Kupione?? Jeśli tak, to pani z Allegro wprowadza Cię w błąd. Kupiłeś towar na Allegro, a nie poza.

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

No pewnie ze mam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc masz jeszcze wypowiedź odnośnie POK na Lokalnie;

Dzień dobry,

1. W odróżnieniu od Allegro.pl, transakcje w ogłoszeniach z opcją “Kup teraz”, uznane za zawarte będą dopiero po dokonaniu zapłaty, dlatego aby zakup pojawił się w zakładce "kupione" konieczne jest rozpoczęcie płatności przez wybranie opcji "kupuję i płacę".

2. W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty.

 

Pozdrawiam
// Karolina P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Ale po 5 dniach ten zakup zniknie z zakładki czy wystarczy zrzut ekranu z widocznym przedmiotem w tej zakładce i potwierdzenie zapłaty? A wcześniej jak 14 dni nie mogę złożyć wniosku do pok

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Okaże się, jak Allegro zareaguje na próbę złożenia wniosku do POK. Z powyższego tekstu pracownika serwisu  wynika, że jest to możliwe. Regulamin POK nie warunkuje wypłaty rekompensaty od płatności za towar przez Allegro Finanse. Trzymaj zrzuty ekranu, dokonałeś zakupu na Allegro.

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Pracownik Allegro wczoraj mi napisał ze mam zaczekać 48h i po tym czasie podjąć jakies kroki. Z tym Po tym czasie zniknie to z zakładki kupione

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@El_Siete7 Wal od razu na policję, bo kwota 450 zł to już nie jest wykroczenie, a przestępstwo. Często już samo wezwanie na komendę w celu złożenia wyjaśnień powoduje, że tak cwaniaczek (bo wcale nie powiedziane, że to kobieta, gdyż wielu kombinatorów pod nie się podszywa, korzystając z faktu, że obecnie w Internecie jest masę stulejarzy) mięknie i natychmiast oddaje wyłudzone pieniądze. Takie typki z reguły rozciągają problem w czasie bazując na obserwacji tego, czy ta druga oszukana strona kwapi się z pójściem na policję, czy też nie. Przeważnie są to obiecanki typu "jutro wyślę" albo "jutro zrobię przelew", a gdy widzą, że przekręcony po drugiej stronie nie jest stanowczy, olewają temat.
Ja napisałbym takiemu krótko: za godzinę widzę przelew ekspresowy na moim koncie i nie interesuje mnie, że to kosztuje piątaka. W przeciwnym razie jutro z samego rana zgłaszam sprawę do odpowiednich organów i zapewniam, że nie będzie to (tylko) allegro.

Dla takich typów powinny być kary jak (bodajże) w Singapurze - publiczna chłosta bambusem na gołą dópę, aż skóra pęka i krew się leje.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

El_Siete7
#7 Wielbiciel#

Masz racje z tym co napisałeś i mam również tako samo podejście do tematu. Zrobiłem tak wcześniej i sprawę postawiłem jasno i napisałem krótko co i jak właśnie odnośnie policji ze jeśli dziś nie dostanę odpowiedzi na czym stoję z samego rana jutro idę na policję i nie ma ze boli. Natychmiastowo dostałem odpowiedz ze telefon został wysłany. Napisałem ponownie dopytując się z jakiego powodu musiałem wysłać milion wiadomości i na żadna nie uzyskałem odpowiedzi. Następnie napisałem ze w takim razie poproszę o numer przesyłki. Na tym się zakończyło ponieważ znów milczenie ze strony pani/pana.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@El_Siete7 Nie dyskutuj z panem/panią tylko, uderzaj na policję i to zgłoś jak ci tu wszyscy radzą- bo będzie cię łach zwodził, do końca pandemii- a na to się nie zapowiada.

oznacz moderatorów