anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znalazłem telefon na Allegro lokalnie - zapłaciłem poza Allegro, co robić?

nutka691
#7 Wielbiciel#

WItam.

Znalazłem telefon na Allegro lokalnie, kosztował 1299 zł, sprzedawca nie chciał przesłać za pobraniem, wiec zaznaczyłem "poproś o kup teraz", no i dostałem od sprzedawcy info z wszystkimi danymi do przelewu, ale, że Allegro lokalnie nie jest jak normalne allegro, więc nie wiedziałem jak to powinno się odbywać. Dane do przelewu dostałem we wiadomości. Przelew zrobiłem, wysłałem nawet zdjęcie przelewu i dostałem odpowiedź "dzisiaj wyślę" i na tym skończyłą się nasza konwersacja, to było w poniedziałek, pisałem potem jeszcze kilka razy ale nikt nie odpowiadał.

W międzyczasie pojawił się ten sam telefon w sprzedaży już za 1000 zł, z możliwością zakupu za pobraniem, oraz informacją, że sprzedaż została zakończona 20 kwietnia 2020 !? Co jest grane? nie wiem.
Wczoraj już po 22;00 dostałem info na ten sam kanał, że to jest oszustwo, że ktoś włamał się do kogoś na konto i wystawił fikcyjną aukcję. Nie wiem jak to możliwe. Na moim koncie nie ma żadnego śladu zakupu, jest tylko zapis mojej konwersacji ze sprzedającym. Nie wiem jak mam to zgłosic do Allegro, bo nie ma takiego formularza. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to bardzo proszę. Byłem na policji ale dzisiaj nie było policjanta, który tym się zajmuje i będzie dopiero w poniedziałek.

Proszę o pomoc

 

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Już wiem, Karolina mi napisał jak to działa;

Trzeba kliknąć Kupuję i płacę, po czym zostaje się przekierowanym na stronę banku i już w tym momencie przedmiot pojawia się w Kupionych.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ 

Dla Waszego i naszego dobra wywalcie Allegro lokalnie, bo klient tego "tworu" zostaje wystrychnięty na dudka.

Miałam wielkie szczęście, że pomimo zapłaty i po odmowie wysyłki wylicytowanego towaru otrzymałam zwrot pieniędzy.

Dlaczego kupujący nie może skorzystać z POK jeśli wylicytował przedmiot w ramach licytacji?  

Czemu aż tak kombinujecie, a potem odmawiacie ubiegania się o rekompensatę w ramach POK? Allegro już nie starcza, by móc sprzedawać? Lokalnie mogę sobie oferować rzeczy w ramach ogłoszeń.

W końcu firmujecie to coś. Nie oferujecie możliwości wystawiania towarów w ramach Allegro lokalnie w odrębnym serwisie, tylko na platformie Allegro.

Włos się mi na głowie jeży. To był mój pierwszy i ostatni raz.

Wiola
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wioletta2701 dziękuję za Twoją opinię.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Zostałem poproszony o wysłanie wiadomości na adres społecznosc@allegro.pl,

wysłałem ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, czy ktoś to przeczytał, czy sprawa jest już zamknięta i jak to mówią "znikąd pomocy"?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nutka691 Sprawdź tutaj proszę moją ostatnią wiadomość, dokładnie z 2 kwietnia. Otrzymałam Twoją wiadomość mailową, działam już w tej sprawie, ale abym mogła kontynuować potrzebuję od Ciebie numer lub link do oferty, której dotyczy ta sprawa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Zrobię to po południu bo teraz jestem w pracy o nie mam jak tego zrobic

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nutka691 Oczywiście, czekam na wiadomość od Ciebie i jak dostanę maila, będę dalej działać w sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@nutka691 Dziękuję, otrzymałam Twoją wiadomość, ale prosiłam Cię o link lub numer oferty, której dotyczy sprawa, a nie link do Twojej rozmowy ze Sprzedającym. Ten link, który mi przysłałeś już mam, dlatego ponownie proszę o dokładną informację o ofercie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nutka coś chyba kręci

oznacz moderatorów

growicz96325
#7 Wielbiciel#

mam identyczną sprawę jak Pan wyżej. Z waszej strony ZERO pomocy, w kółko zacieśniacie się niemożnością udzielenia jakichkolwiek informacji.

Reklamujecie się jako bezpieczny portal, a de facto dążycie tylko do pobierania prowizji promując oszustów jako pseudo bezpiecznych kontrahentów.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@growicz96325 Czyli też kupiłeś POZA Allegro?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

growicz96325
#7 Wielbiciel#

identycznie jak w opisanej sytuacji. Po kliknięciu opcji wystaw w allegro sprzedający wysłał mi swoje dane do przelewu, niestety nie wiedziałam jak działa formuła sprzedaży w allegro lokalnie wiec zrobiłam przelew będąc przekonana, że z tej opcji skorzystałam, tym bardziej że allegro przedstawiło sprzedawce jako użytkownika zweryfikowanego (pisząc, że na pewno otrzymasz zamówiony towar) a tu .... klops ...... To były moje pierwsze i na pewno ostatnie zakupy w allegro lokalnie

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@growicz96325 Możesz tylko zgłosić sprawę na policje. Kupiłeś poza Allegro? to już mogłeś na **piiip** kupić tam są lepsze 😉 Sorki, ale dałeś się prawdopodobnie zrobić jak "dziecko" Po to się płaci systemem Allegro aby nie dać się okraść.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Kupił POZA Allegro.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Kupił przez allegro, tylko Wy nie potraficie wziąć odpowiedzialności za swoje niedopracowane produkty. Na początku istnienia Allegro Lokalnie był klawisz "poproś o kup teraz". Kliknąłem w ten klawisz, mam to zaznaczone w historii korespondencji, i co wtedy należy zrobić? Nie wiadomo, dostajesz w korespondencji informację, gdzie masz wpłacić i na jakie konto, wszystko jest na platformie allegro, ale **piiip**, kasy nie odzyskasz, dlaczego? bo kupiłeś poza allegro. A co z zapisem bezpieczne zakupy na allegro? No możesz go sobie wsadzić. Zgłosiłem sprawę na Policję, gość który włamał się na czyjeś  konto w Allegro logował się przez 4 kraje, policja nie była wstanie go namierzyć, ale czy ktoś założył sprawę Allegro za złe zabezpieczenie konta tego już nie wiem. Ręce opadają, Oczywiście znajdą się tacy jak wyżej, kupił poza allegro. Życzę Wam podobnego zajścia, to może inaczej zareagujecie. A tym czasem pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów

nataku22
#7 Wielbiciel#

# utka691 czy sprawa się rozwiązała?

 

oznacz moderatorów

nataku22
#7 Wielbiciel#

czy sprawa sie rozwiązała?

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

Tak, sądownie. Allegro nie zrobiło nic, pni tylko koszą prowizję.

oznacz moderatorów

nataku22
#7 Wielbiciel#

W tej chwili mam dokladnie taki sam problem, jak narazie zlozylem dyspozycje na cofniecie przelewu, gdyby mogla Pani podac mi jakis kontakt i nakierowac co zrobic z tym fantem jak tcofniecie nie pomoże

 

oznacz moderatorów

nutka691
#7 Wielbiciel#

U mnie cofnięcie nie pomogło. Złożyłem doniesienie na policję. Oni do prokuratury. Prokuratura umorzyła bo klient, który mnie oszukał logował się przez 3 czy 4 kraje i nasza policja nie  była w stanie zlokalizować. Ale dziwnym trafem na koncie, które podałem policji było trochę pieniędzy i prokurator skonfiskował je. Potem już tylko pozew cywilny do sądu o wydanie środków i prawie po roku odzyskałem 1023 zł z 1299 które wpłaciłem. Pozew kosztował mnie 120 zł no dostałem mniej. 
Na początek policja, nawet jak uda Ci się załatwić zwrot przez bank to zgłaszaj oszustwo internetowe. 

oznacz moderatorów