anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot -czy pomniejszany jest o kwotę pobraną przez Allegro.

tritfer
#8 Zapaleniec#

Odstąpiłam od umowy na allegro lokalne. Towar nie został jeszcze wysłany. Nie był robiony na zamówienie - konsola. Sprzedający twierdzi, że allegro nie chce mu zwrócić pobranych odsetek od sprzedaży i pomniejsza mi zwrot pieniędzy o 60zł ,które mimo anulowania transakcji zatrzymało mu Allegro.

Czy to jest prawda, ze allegro nie oddaje pieniędzy sprzedającemu, mimo tego, że transakcja nie doszła do skutku ?

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tritfer tak , to prawda sprzedawca został obciążony opłatą transakcyjną , która z zasady jest bezzwrotna .

Odstąpienie od umowy przysługuje Ci tylko i wyłącznie jeśli zakupu dokonujesz u przedsiębiorcy ,możesz zrezygnować z zakupu u prywatnego sprzedawcy  jeśli on  wyrazi na to zgodę .

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tritfer Cześć. Opłata transakcyjna na Allegro Lokalnie z reguły jest bezzwrotna, jeśli jednak Sprzedający prześle nam Twoje odstąpienie od umowy, to przeanalizujemy tę sytuację powtórnie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka sprzedawca zapewne pisał do Was w tej sprawie , teraz nie pozostaje Wam nic innego jak zwrócić różnicę z POK bez obciążania sprzedawcy . ... prawda ??😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria Nie widzę żadnej wiadomości w tej sprawie (jeszcze). 🌷

oznacz moderatorów

tritfer
#8 Zapaleniec#

Sprzedawca, to "sklep" ,a nie osoba prywatna. Zgłosił moje odstąpienie od umowy.                            Ciekawa jestem dlaczego na AL obowiązują dyskryminujące przepisy. Dlaczego z automatu allegro nie zwraca prowizji?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tritfer Sprzedawca, to "sklep" ,a nie osoba prywatna.

W takim przypadku ma obowiązek oddać Ci co wpłacone 🙂 w tym przypadku nie interesują Cię jego koszty - prowizje - opłaty 😄

Dlaczego z automatu allegro nie zwraca prowizji?

A czemu ma zwracać z automatu, to ich praca, ich serwis, ich pracownicy a wszystko kosztuje, jest to usługa ( a zgodnie z ustawą z chwilą wykonania nie podlega zwrotowi ) chyba że będą chcieli to zwrócą ale to już reguluje regulamin 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka cytuję Twoje słowa ,,Opłata transakcyjna na Allegro Lokalnie z reguły jest bezzwrotna ,,

Dlaczego wobec tego sprzedawca ma borykać się z przesyłaniem Wa odstąpień czy rezygnacji .

Poniósł koszt tego nie zaprzeczysz , a zgodnie z prawem cywilnym pokrycie jego leży w obowiązku sprawcy tej sytuacji .

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mdrogeria Rozumiem Twój punkt widzenia, jednak skąd mamy zaczerpnąć informacji o tym, że kupujący odstąpił od umowy? Na Allegro Lokalnie nie ma systemowej możliwości poinformowania o tym serwisu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka sprzedawca zgodnie z prawdą poinformował klienta o poniesionych kosztach i ma prawo potrącić tą kwotę ze zwrotu środków . ,,Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy ,, więc wypadałoby wziąc to na klatę . Klient zgłosił problem właśnie tutaj , trzeba mu udostępnić teraz wniosek o rekompensatę z POK

oznacz moderatorów

tritfer
#8 Zapaleniec#

To może warto udostępnić taką opcję?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tritfer Allegro Lokalnie zostało stworzone z myślą o okazjonalnych sprzedających, którzy nie muszą przyjmować zwrotów zamówień (jest to ich dobra wola), dlatego takie sytuacje są rzadkością. 

Dla kont firmowych jest Allegro - tam proces zwrotu zamówienia i zwrotu prowizji jest zautomatyzowany.

Być może w przyszłości również na Allegro Lokalnie zostanie wprowadzone takie rozwiązanie, jest to wciąż bardzo młody portal i z chęcią przyjmujemy Wasze sugestie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tritfer Na AL i zakup od sprzedającego prywatnego więc nie musi przyjmować zwrotów, zgodził się i zapłacił prowizję, która jest w regulaminie opisana jako bezzwrotna, ale w większości jak sprzedający napisze o jej zwrot i dołączy dowód że nie doszło do transakcji jest zwracana. Ale nie wiadomo czy mu oddadzą więc musisz zdecydować.

oznacz moderatorów

tritfer
#8 Zapaleniec#

Proszę mi pokazać punkt w regulaminie, że prowizja jest bezzwrotna.  Mój sprzedawca - sklep internetowy, zaznaczył ,ze jest możliwość zwrotu. Ja odstąpiłam od umowy zanim towar wyjechał do mnie. 

W każdym razie ja już nie będę korzystać z AL.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@tritfer moderator @ko_alka  / pracownik allegro / napisała cyt ,,Opłata transakcyjna na Allegro Lokalnie z reguły jest bezzwrotna,, czyli czego jeszcze oczekujesz  ,naciągasz sprzedawcę na koszty i masz pretensję ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tritfer  Przyznaliśmy Sprzedającemu zwrot opłaty transakcyjnej, zatem powinnaś otrzymać pełen zwrot pieniędzy. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wygląda na to, że jak się zrobi mały raban to allegro staje się bardziej wyrozumiałe . Lepiej jakby przepis był jasny i zrozumiały  a nie "w zasadzie bezzwrotny" .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka 🌼 trzeba było tak od razu .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tritfer Tu masz opisane o prowizji:

Czy jeśli nie dojdzie do sprzedaży na Allegro Lokalnie, odzyskam opłatę za sprzedaż

oznacz moderatorów

tritfer
#8 Zapaleniec#

Dziękuję AL. Sprawa została załatwiona pomyślnie i sprawnie.

oznacz moderatorów