anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy na Allegro Lokalnie

redds1509
#2 Obserwator#

Witam,

Kupiłem przedmiot na Allegro Lokalnie, zapłaciłem przelewem przez Allegro, paczka przyszła i okazało się, że w środku są jakieś śmieci zamiast towaru.

Rozpocząłem dyskusję ze sprzedającym, który stwierdził, że odda mi pieniądze, ale potrzebuje mojego numeru konta. Nie chce podawać mu kolejnych danych, bo wydaje mi się oszustem. Sam cały czas twierdzi, że nie jest możliwy zwrot pieniędzy i potrzebuje numeru konta.

I tu moje dwa pytania:

- czy zwrot pieniędzy kupującemu na Allegro Lokalnie nie jest w żaden sposób możliwy?

- czy bezpiecznym byłoby podanie sprzedającemu kolejnych danych, żeby mógł wykonać przelew (w zasadzie podanie tylko numeru konta)?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@redds1509 Nie ma innej możliwości zwrotu środków przez sprzedającego, musisz mu podać nr konta, nie słyszałem żeby było to niebezpieczne więcej niż  w innym przypadkach.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@redds1509 Na Allegro Lokalnie nie ma możliwości zlecenia zwrotu wpłaty przez nasz system. W tej sytuacji najlepiej jest podać sprzedającemu dane do zwrotu środków.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Ja znam jeszcze jeden sposób raz tak zwracałam połowę kasy, bo mąż wady nie zauważył przy wystawianiu xD. Przelew na numer telefonu. Tylko raczej wtedy na zwrot prowizji nie ma co liczyć

oznacz moderatorów