anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Ksenia757
#7 Wielbiciel#

Jak mogę zwrócić zakupiony towar, który nabyłam na Allegro Lokalnie Kup Teraz? Przesyłka przyszła do mnie przez Allegro InPost. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ksenia757 na Lokalnie są przeważnie prywatni sprzedawcy , którzy nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów . Jeśli jest to zwrot taki zwykły bez podania przyczyny /nie podoba mi się , nie ten rozmiar , myślałem ,że /  możesz to zrobić na swój koszt , ale tylko po uzgodnieniu ze sprzedawcą . Reklamacja to już inna bajka .

oznacz moderatorów

Ksenia757
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam uszkodzony towar, i po ustaleniach ze sprzedającym, mogę produkt odesłać. W jaki sposób powinnam to zrobić? Czy jest możliwość skorzystania z zakładki Moje Zakupy i dokonania automatycznego zwrotu poprzez Allegro InPost? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na Al nie ma automatyczne zwrotu.

Odstąpienie od umowy

Gdy kupujesz od osoby prywatnej

Osoby prywatne, które sprzedają na Allegro Lokalnie, nie mają prawnego obowiązku przyjmowania zwrotu towaru. Dlatego jeżeli chcesz odstąpić od umowy zawartej na odległość, zapytaj sprzedawcę, czy się na to zgadza.

Warunki ewentualnego odstąpienia ustal ze sprzedającym. Koszt odesłania towaru leży po Twojej stronie – chyba że sprzedający zgodzi się go ponieść.

Informacje na temat warunków zwrotu możesz też znaleźć w treści ogłoszenia. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ksenia757 odsyłasz na reklamację na własny koszt a sprzedawca ma obowiązek oddać za odesłanie przy uznanej reklamacji, nie zrobisz tego przez allegro lokalnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ksenia757 A dlaczego chcesz zwracać ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 może to sposób na spędzenie wolnego czasu ...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ksenia757 Wg. prawa zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi konsumenckiemu, chyba że sprzedajacy wyrazi na to zgodę, każdy zwrot odesłanie towaru to koszt kupującego. Jeżeli towar jest niezgodny z opisem możesz złożyć reklamację(rękojmia) jeżeli sprzedający jej nie wyłączył i wówczas także odsyłasz na własny koszt ale po rozpatrzeniu reklamacji sprzedajacy zwraca Ci koszt odesłania. Jeżeli coś nie tak z towarem to możesz także odtworzyć dyskusję i tam wszystko wyjaśnić: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

i po ustaleniach ze sprzedającym, mogę produkt odesłać.

Znowu ktoś nie czyta wpisów kupującej, tylko z automatu wali poradę : Jeżeli coś nie tak z towarem to możesz także odtworzyć dyskusję i tam wszystko wyjaśnić: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE😴😵

oznacz moderatorów