anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot z Programu Ochrony Kupujących, sprzedawca dalej wysyła mi wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Spazo1
#7 Wielbiciel#

po mniej więcej trzytygodniowej dyskusji z powodu nie wysłania towaru, wystąpiłem z wnioskiem o zwrot z POK. Zwrot otrzymałem w ciągu kilku dni, po kilku kolejnych sprzedawca wysłał mi informację, ze przeprasza i zaraz wyśle towar.

Proszę o pomoc

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro ci oddało środki ale i tak je ściągnie z niego a poza tym może mu zablokować sprzedaż .Nie wiemy co pisał ten sprzedawca w dyskusji i jaki był powód opóźnienia wysyłki .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Spazo1 Musisz podjąć decyzję i albo przyjąć towar, po czym zwrócić pieniądze do POK, albo nie przyjmować i nie oddawać pieniędzy. Twoje  wierzytelności przejęło Allegro, nie masz więc obowiązku przyjmować tego towaru, ale możesz to zrobić.

Kupujący oświadcza, że z chwilą dokonania przez Allegro.pl wypłaty rekompensaty, o którą wnosił, przenosi na Allegro.pl, wszelkie przysługujące mu wierzytelności względem Sprzedającego z tytułu niewywiązania się przez niego ze zobowiązań wynikających z umowy zawartej w ramach Transakcji, stanowiącej przedmiot zgłoszenia.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

oznacz moderatorów
Spazo1
#7 Wielbiciel#

Też tak to zinterpretowałem, dziękuję za potwierdzenie. Odpisałem sprzedawcy, że nie jestem zainteresowany towarem, otrzymałem zwrot środków, a on powinien kontaktować się wyłącznie z Allegro w celu rozliczenia. 

oznacz moderatorów