anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro toleruje sprzedaz falsow

kasi_ak
#12 Orędownik#

Zakladalem wczesniej watek,napisalem do all...olali, napisalem do sprzedajacego ze wystawia g... i robi ludzi w ch... tez olal.To ciekawe po co reaktywowali to forum? Jezeli nikt z all sie nie zainteresuje to za dwie godziny ktos umoczy kilka stowek kupujac to badziewie.https://allegro.pl/oferta/5-groszy-gr-1934-bardzo-ladna-stan-ii-oryginal-9951969189?utm_medium=app_s.... Wchodzac na to forum mialem nadzieje ze bedzie choc w czesci przypominalo to czym bylo cafe allegro...ale pomylilem sie...teraz liczy sie tylko sprzedaz i prowizja☹

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@kasi_ak W tamtym wątku byłeś uprzedzony, że zgłosić możesz, ale Allegro nie podejmie działań.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak dlatego podałem adminowi zdjęcie monety z linku i jak powinien wyglądać oryginał, co by nie było wątpliwości, ale widzę że nie usunęli 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Korci mnie zalicytowac grubo i po wygraniu aukcji napisac sprzedajacemu ze zrobilem to zeby chronic niedoswiadczonych. I zeby sobie tego falsa wsadzil w...ramke ku przestrodze😉

oznacz moderatorów

gienhal
#8 Zapaleniec#

To już nie jest to Allegro co kiedyś, szkoda słów. Nawet prowizja od wysyłki, chore.

oznacz moderatorów

m4p
#8 Zapaleniec#

Za niedługo sprzeda się kopia 1/2 guldena WMG, jest już 5 licytujących:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wolne-miasto-gdansk-1-2-guldena-1932-r-stan-okol

a tu taki sam egzemplarz ale prawidłowo jako kopia:

https://allegro.pl/oferta/1-2-gulden-1932-wolne-miasto-gdansk-polska-10220404332

 

 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Mozesz zglosic naruszenie zasad i tyle. Allegro reaguje bardzo wolno to juz nie jest to co dawniej...pibyk byl ,,blyskawicznie bezlitosny" dla takich aukcjii😉 godzine temu na lokalnym poszedl fals Traugutta za 501pln. Naciskalem w tej aukcji zglos naruszenie zasad ale nic to nie dalo,po nacisnieciu tej opcji przekierowywali mnie na strone glowna all niewiem czy to wina mojej przegladarki czy systemu.😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Masakra z tymi naciągaczami ale allegro samo ponosi winę za to normalny sprzedawca wystawi swój dobry produkt na kolorowym tle i mu aukcję usuną a tu takie kręty są tolerowane ,tak być nie może.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kasi_ak Jak widać nie tylko z monetami i tu. Wystarczy napisać, ze sprzedawca ma nieregulaminowe zdjęcia to nic z tym nie robią. trzeba każdą aukcje oznaczać osobno i chyba osobno zgłaszać w innym temacie 😉

@mwmonety Swoją drogą jak widzę te ceny, to zastanawiam się, czy ktoś to kupuje 😄 Mam ze 3 kg takich starych monet plus dużo banknotów starych. Najstarsze z końca 1800 roku. Da się na tym zarobić? Monety obiegowe z widocznym użytkowaniem, nawet te co chwilowo były takie malutkie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Zwykle w takich znaleziskach szufladowych nic bardzo wartościowego nie ma ale czasem trafiają się jakieś pozycje które jeszcze mogą ucieszyć innych kolekcjonerów dlatego warto dać komuś kto zna temat do wglądu lub samemu poszukać w katalogach zanim się to gdzieś wyrzuci .Sam już nie raz nawet dostałem do wglądu sporo takich pozycji od znajomego który jeździ na śmieciarce ,raz nawet to był cały stary sejf gdzie w środku było kilka starych banknotów.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety To głównie polskie monety i banknoty, zbierałem od dzieciństwa 😄

Tylko jak widzę tu niektóre ceny tych monet to się zastanawiam, czy ktoś postradał rozum czy szuka jelenia albo ja czegoś nie wiem hahaha

np to https://allegrolokalnie.pl/oferta/moneta-1-zl-prl-1957 a ja mam chyba te złotówki z 1946, chyba, że 57 był jakiś wyjątkowy lub ta złotówa występowała w filmie "Rewers" jako ta złota moneta 🤣😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

STX340
#8 Zapaleniec#

Większość tych monet kupują **piiip**i, którzy myślą, że to jakaś lokata kapitału. Zamiast kupić dolary, czy złoto kupują podróbki starych monet. Za parę lat będą płakać próbując wymienić to na realne pieniądze.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Prawdą jest że w numizmatyce roczniki danej monety mają znaczenie zwykle ze względu na nakład .W przypadku wskazanej 1 zł 1957 r.cenę windują katalogi (zwłaszcza te najbardziej popularne FISCHERA , które ją tam wysoko wyceniają np.st III -100 ZŁ ,st.II -500 zł a st.I -1500 zł są to jednak ceny sugerowane i rzadko osiągane na aukcjach .Taka jak ta wskazana na fotce z aukcji to na stan .III się nie łapie i można ją kupić już od kilku złoty .Poszukiwane są jeszcze dwa inne roczniki 1 zł -tj.1967 i 1968 oraz np.20 groszy 1957 a już największe ceny osiąga 10 groszy 1973 bzm ,które osiągało ostatnio na aukcjach ceny około 20 000 zł za stan 1. Warto sprawdzić sobie co się ma i co się chce sprzedać .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety ooo, dzięki za info, może zaglądnę do mojego zbioru i poszperam przyglądając się dokładniej co mam 😄 Jak byłem **piiip**iarzem to dostałem taki mały klaser ze znaczkami od dziadka, który przehandlowałem. Po latach się dowiedziałem, ze był tam bardzo cenny znaczek. Odtąd już sprawdzam zanim coś wyrzucę lub komuś oddam za bezcen 😁

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Nie ma problemu cieszę się że mogę pomóc ,możesz w razie jakiś niepewności wrzucić fotki na moją pocztę w wolnej chwili odpowiem ,dane znajdziesz na mojej stronie nick taki jak tu na forum.

oznacz moderatorów