anuluj
Pokazywanie wynik贸w dla聽
Zamiast tego wyszukaj聽
Czy mia艂o to oznacza膰:聽

Skarby na strychu馃槈

kasi_ak
#12 Or臋downik#

Witam

W ostatnich czasach zauwazylem wysyp artykulow o monetach wartych majatek znalezionych na strychach lub w rzeczach po dziadkach. Od jakiegos czasu grupy numizmatyczne zasypywane sa zapytaniami w stylu ,,czy jest tu cos cennego". Jak myslicie czy tego typu artykuly spowoduja wzrost zainteresowania numizmatyka ktory przelozy sie na wzrost cen monet?馃槈 Na moje oko ceny monet na all zwlaszcza miedzywojnia sporo wzrosly ale to moje subiektywne odczucie.

oznacz moderator贸w
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@kasi_ak Przyczyna mo偶ne by膰 tak偶e inflacja, niskie oprocentowanie, ludzie szukaj膮 sposobu na zarobek, jak i "lokat臋".

oznacz moderator贸w

kasi_ak
#12 Or臋downik#

Mozliwe, przyczyn pewnie jest kilka i lokowanie kapitalu jest  jedna z nich. Chodzi mi o to ze to dzieje sie od niedawna i czutajac portale np. onet,wp.pl czy inne prawie co tydzien jest artykul w stylu ,,majatek za 10 groszowke PRL" . I teraz pytanie czy istnieje jakies lobby numizmatykow馃槈 ktore promuje pisanie takich artykulow po ktorych ludzie rzucaja sie na monety w nadzieji zysku馃槈

oznacz moderator贸w

mwmonety
#21 Demiurg#

Du偶y wzrost jest podyktowany te偶 znacz膮cym wzrostem cen kruszcu i tym 偶e dost臋pno艣膰 tych monet na czarnym rynku jest coraz mniejsza .

oznacz moderator贸w

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak nie, wi臋kszo艣膰 jest publikowane do zwi臋kszenia ruchu na stronie i bez konsultacji z profesjonalnymi numizmatykami, fajny nag艂贸wek i jest ruch na stronie 馃檪

________
螝蠋蟽蟿伪蟼
oznacz moderator贸w

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak zawsze takie artyku艂y powoduj膮 zwi臋kszone zainteresowanie, zawsze jak pojawia si臋 artyku艂 o warto艣ciowych banknotach radary itp. mam setki telefon贸w bo co艣 tam znale藕li w portfelach potem to zanika 馃槥 co od monet mi臋dzywojennych sporo jest ze srebra a te podro偶a艂o co przek艂ada si臋 na ich wi臋ksz膮 warto艣膰 馃檪 druga sprawa zaczyna brakowa膰 walor贸w na rynku przez zamkni臋te gie艂dy w europie co te偶 prze艂o偶y si臋 na wzrost cen 馃槥

________
螝蠋蟽蟿伪蟼
oznacz moderator贸w