anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skarby na strychu😉

kasi_ak
#12 Orędownik#

Witam

W ostatnich czasach zauwazylem wysyp artykulow o monetach wartych majatek znalezionych na strychach lub w rzeczach po dziadkach. Od jakiegos czasu grupy numizmatyczne zasypywane sa zapytaniami w stylu ,,czy jest tu cos cennego". Jak myslicie czy tego typu artykuly spowoduja wzrost zainteresowania numizmatyka ktory przelozy sie na wzrost cen monet?😉 Na moje oko ceny monet na all zwlaszcza miedzywojnia sporo wzrosly ale to moje subiektywne odczucie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@kasi_ak Przyczyna możne być także inflacja, niskie oprocentowanie, ludzie szukają sposobu na zarobek, jak i "lokatę".

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Mozliwe, przyczyn pewnie jest kilka i lokowanie kapitalu jest  jedna z nich. Chodzi mi o to ze to dzieje sie od niedawna i czutajac portale np. onet,wp.pl czy inne prawie co tydzien jest artykul w stylu ,,majatek za 10 groszowke PRL" . I teraz pytanie czy istnieje jakies lobby numizmatykow😉 ktore promuje pisanie takich artykulow po ktorych ludzie rzucaja sie na monety w nadzieji zysku😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Duży wzrost jest podyktowany też znaczącym wzrostem cen kruszcu i tym że dostępność tych monet na czarnym rynku jest coraz mniejsza .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak nie, większość jest publikowane do zwiększenia ruchu na stronie i bez konsultacji z profesjonalnymi numizmatykami, fajny nagłówek i jest ruch na stronie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak zawsze takie artykuły powodują zwiększone zainteresowanie, zawsze jak pojawia się artykuł o wartościowych banknotach radary itp. mam setki telefonów bo coś tam znaleźli w portfelach potem to zanika 😞 co od monet międzywojennych sporo jest ze srebra a te podrożało co przekłada się na ich większą wartość 🙂 druga sprawa zaczyna brakować walorów na rynku przez zamknięte giełdy w europie co też przełoży się na wzrost cen 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów