anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż złotych monet kolekcjonerskich przez osoby prywatne.

fermax
#7 Wielbiciel#

Jest kilka innych portali które oferuja kloekcjonerom kupno/sprzedaż złotych monet dlaczego wiec allegro nie ogarnia tematu tylko stwarza jakies sztuczne problemy dla osób prywatnych którzy posiadają realne monety i chca je np sprzedać i kupić inne w ramach reorganizacji kolekcji..???

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

to już problem allegro nie powinieneś się od razu tym martwić możesz sam je sprzedać na innym portalu lub wybranemu sklepowi ceny sprzedażowe na allegro nie zwalają z nóg ostatnio ,doliczając prowizje i koszty obsługi dublety z kolekcji ciężko sprzedać z zyskiem chyba że ktoś kupował bo bardzo atrakcyjnej cenie.

oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

Na innym portalu czyli jakim? A co do sklepów numizmatycznych to ,,prowizja'' bez gwarancji  dla mnie i ryzyka dla sklepu jest pomiedzy 6-15%  i nie mam gwarancji ze po sprzedaniu gotówka przypłynie na konto...Jakieś pomysły?

oznacz moderatorów

Arkadia-coins
#7 Wielbiciel#

Wiesz, sklep płaci podatki, jak pobierze 10 % prowizji to realnie zostanie mu z tego 5. A nikt za darmo pracować nie będzie. Natomiast co do pewności otrzymania kasy - jeśli wybierzesz sklep, który jest długo na rynku to zapewniam cię, że dla kilku czy kilkunastu tysięcy złotych nie ucieknie na Seszele 😉 A sprzedając indywidualnie narażasz się na bliskie spotkania z Urzędem Skarbowym 🙂

Oczywiście, każdy sam decyduje o tym jak zbyć swoją kolekcję czy inwestycję, ale w ostatnim czasie sprzedaliśmy mnóstwo monet powierzonych nam przez klientów do sprzedaży komisowej i raczej wszyscy byli zadowoleni z tempa sprzedaży i uzyskanych kwot. Nie zapominając o bezpieczeństwie i legalności.

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

No to ciekawy wywód ze przy 10 % prowizji 5% to koszt...  czyli 2 fotki avers rewers i podatek to 5%...  rozumiem ze nie wszyscy lubią zbierac truskawki na kolanach ale bez przesady skoro ktos po sprzedaniu np nie swojego KRUGERA rzada  750  zł  za 2 fotki i braku ryzyka wachania kursu?

oznacz moderatorów

Arkadia-coins
#7 Wielbiciel#

No cóż, każdy ma prawo do własnego osądu, choć przydatne bywa przy tym zadbanie o przejrzystość wypowiedzi i ortografię. Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

A co ma jedno z drugim wspólnego ...Ktoś chce 750 zł tylko za wystawienie monety bez ponoszenia zadnego ryzyka bo takie ma koszty a jednoczesnie ma wystawione monety po 1 zł których też pewnie nie ukradł i musi wykonać te same czynności zeby utworzyc oferte tylko zysk ma 20 gr  i co cieszy sie ze  ma mniejszy podatek?

oznacz moderatorów

remonet
#8 Zapaleniec#

Różne są modele biznesowe.
U mnie wygląda to tak, że przy rozchwianym rynku i kupnie za gotówkę skup odbywa się około 1-2% poniżej aktualnej ceny rynkowej złota. Jeśli rynek złota zachowuje się stabilnie warunki są lepsze. Przy sprzedaży komisowej, gdy nie angażuję swoich pieniędzy, zadowalam się kwotą 100 zł od uncji lub ustalam z właścicielem kwotę dla niego a moja prowizja wynosi nadwyżkę ponad kwotę ustaloną.

Jest jeszcze jeden aspekt sprzedaży monet za pośrednictwem firmy. Oprócz wspomnianej pracy w związku z wykonaniem zdjęć, ich obróbką oraz wystawieniem oferty są również inne sprawy: renoma firmy, która pozwala łatwiej sprzedać monety, uzyskać lepsze ceny... firma obsługuje również płatności oraz wysyłkę (dodatkowy czas)... ponadto na siebie bierze wszelkie formalności oraz ryzyko np. zaginięcia listu, zwrotu towaru itp.
Na to też trzeba zwrócić uwagę.

oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

To prosze podać nazwe firmy która kupuje monety za gotówke 1-2% ponizej kursu albo bierze 100 zł za wystawienie monety pod swoim szyldem?

oznacz moderatorów

remonet
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy mogę robić tu sobie reklamę... ale wystarczy trochę poszukać i znajdzie Pan moją firmę.

oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

Śmiało jaka to reklama...szukałem i pytałem i na razie  jestem na 8% ...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fermax to otwieraj sklep 😄 tak z 10 % zostaje 5 %  100 zł zarabiasz oddajesz 23% vat i 19% dochodowy 😞  zus księgowa lokal inne koszty, wysyłka i ryzyko na sklepie numizmatycznym przy takiej kwocie klient chce wysyłkę za darmo itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

To nie jest ani temat dla maturzystów którzy czepiają sie znaków interpunkcyjnych ani pt ,,fermax otwieraj sklep''.... tylko bardziej kwesia czy wolisz zarobic na mnie 200 zł i od tego zapłacic podatki  czy  spakować 200 monet  i 200 razy zaniesc  je na poczte i zatobic 20 zł i od nich zapłacic podatki  bo ja tak podchodzisz do interesu to sklep chyba nie tęgo prosperuje?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fermax za dużo było walków i wypłacali kasę z POK odszkodowania więc zrezygnowali z tej opcji, tylko duże legalne firmy mogą sprzedawać na allegro złoto itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fermax
#7 Wielbiciel#

mi nie chodzi o ,,wałkarzy'' chodzi o kwestie logicznego ogarniecia tematu zeby było bezpiecznie dla wszystkich i legal  ...i skoro inni to ogarniają to dla czego allegro nie ...I potem ,,experci '' twierdza ze musi byc 700 od Krugera bo maja koszty...???

oznacz moderatorów