anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga Fałszywa moneta 2 zł 1996 ZYGMUNT II AUGUST

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @mr_oma @la_nika  na zdjęciu widać ząbki, oryginał ma gładki rant 😞

https://allegro.pl/oferta/2-zlote-1996-zygmunt-ii-august-10415162846

i kolejna 

https://allegro.pl/oferta/zygmunt-ii-august-2zl-10423028985

Przypominam że to fałszerstwo 😞 i czy allegro jest w stanie usuwać takie aukcje czy przypadkiem nie jest współwinne wprowadzaniu do obiegu fałszywek będących aktualnie w obiegu 😞

Art. 310. KK
Fałszowanie pieniędzy, środków płatniczych lub papierów wartościowych
§ 1.
Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
§ 2.
Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety Brak eksperta chyba nie zwalnia ich z żadnej odpowiedzialności. Bo narkotyków, broni, alkoholu i innych myślisz że mają ekspertów? 😉 Zakładając i prowadząc platformę sprzedażową chyba mieli biznes plan i wszystkie zagrożenia jakie na nich czekają w prowadzeniu takiej platformy.

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mwmonety Nasza mennica także idzie pełną parą.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 U nas to takie "cacka" to nawet w gradingi pakują i tu jest dopiero problem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Enigma45 @mariola_iwon @j_cieslak może Wy się wypowiecie co i jak żeby to nie było tu sprzedawane ?

Czy możecie zrobić porządek w dziale numizmatyka bo sporo wątków nie ma nic wspólnego z tym działem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Sprzedaż kopii współczesnych monet obiegowych oczywiście nie jest dozwolona (nawet w kategorii dedykowanej dla kopii monet).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Enigma45 to pytanie, jak to ugryźć ?  zgłaszanie nic nie daje 😞  są osoby co po moim mailu i wytłumaczeniu sami usuwają ale też są tacy co sprzedają dalej, są aukcje gdzie jest w zakładce kopie a zdjęcie monety oryginalnej i w opisie że to przykładowe 😞

Zgodnie z informacją jaką dostałem od NBP kopie czy repliki monet będących w obiegu muszą być 25 % mniejsze lub większe od oryginału oraz wykonane z materiału innego niż moneta oryginalna !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

thomek_2006
#1 Nowicjusz#

Myślę że NBP ukradł 800000 monet lub zapomniał wydrukować. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie wiem jak  można pozwalać i psuć rynek kolekcjonerski dopuszczając do przestępstw na szkodę emitenta .To jest współudział w takim procederze i powinien być karalny .To nie nasz obowiązek czyszczenia portalu z takiego syfu ,to allegro i ich pracownicy są odpowiedzialni za ten kryminał .Rynek kolekcjonerski tylko na tym traci bo jak ktoś na dobry początek kupi trochę takich " rarytasów" to oprócz możliwych problemów jest zniechęcony do rozwijania swojej kolekcji .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety Na pewno jest gdzieś w regulaminie jakimś napisane że jak sprzedajesz falsyfikaty to na własną odpowiedzialność i wszystkie prawa do tych falsów Ci przekazujemy 🤣 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

jarekhe
#7 Wielbiciel#

Z 3 lata temu pofatygowałem się kupiłem, zgłosiłem na Policję. Dopiero po wezwaniu zastępcy komendanta uznali, że no faktycznie trzeba przyjąć zgłoszenie. Jednak prokurator sprawę umorzył, uzasadnił to jakimiś debilnymi wywodami. Nie chciało mi się sprawy ciągnąć dalej i zaskarżać umorzenie do sądu.

Jak masz troszkę czasu pofatyguj się na komisariat, może u ciebie potraktują sprawę poważniej.

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

dzięki za sygnał, temat ogarnięty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Enigma45 do skasowania 🙂

https://allegro.pl/oferta/moneta-2zl-zygmunt-ii-august-z-1996-kopia-15089836452

https://allegro.pl/oferta/monety-10zl-zygmunt-ii-august-z-1996-roku-2-sztuki-kopie-monet-15124591226

A najlepszy jest opis "Informuje iz wprowadzanie kopii monety do obiegu jest przestepstwem wiec prosze tego nie robic monete sprzedaje jako rekfizyt i nie jestem ich producentem"

A sam wprowadza w obieg 😄

https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-zl-z-1996-rzygmunt-ii-august-raczej-kopia

________
Κώστας
oznacz moderatorów