anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga Fałszywa moneta 2 zł 1996 ZYGMUNT II AUGUST

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @mr_oma @la_nika  na zdjęciu widać ząbki, oryginał ma gładki rant 😞

https://allegro.pl/oferta/2-zlote-1996-zygmunt-ii-august-10415162846

i kolejna 

https://allegro.pl/oferta/zygmunt-ii-august-2zl-10423028985

Przypominam że to fałszerstwo 😞 i czy allegro jest w stanie usuwać takie aukcje czy przypadkiem nie jest współwinne wprowadzaniu do obiegu fałszywek będących aktualnie w obiegu 😞

Art. 310. KK
Fałszowanie pieniędzy, środków płatniczych lub papierów wartościowych
§ 1.
Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
§ 2.
Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

LEW433
#21 Demiurg#

W opisie jest że bardzo dobra kopia.😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 to nie ma nic do rzeczy, wprowadzanie tego do obiegu podlega pod prokuraturę 😞 nie ma różnicy jaka kategoria itp.

Kopie muszą być z innego metalu i mniejsze lub większe o 25 % od oryginału 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Wiem że nie można, możliwe że "fachowcy" z All nie znają się aż tak dobrze.😁

oznacz moderatorów

jarekhe
#7 Wielbiciel#

Nie uwierzysz ale ostatnio pofatygowałem się i zgłosiłem taka aukcję na policji. I prokuratura umorzyła nie dopatrując się czynu zabronionego. Temat olałem nie chciało mi się już bawić zaskarżanie tego postanowienia.

oznacz moderatorów

thomek_2006
#1 Nowicjusz#

Nakład 200000, a 1000000 to różnica większa niź 25%. Te niby oryginały są fałszywe.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@thomek_2006 to chodzi o wymiar monety !!! Kopia musi mieć różnicę 25% w średnicy żeby nie była brana za oryginał !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 zapomniał wydrukować monet .... ja już się gubię w tym trollingu 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 Ja odczuwam brak dobrej woli ze strony allegro w interweniowanie jeśli nie ma sporu sprzedawca - kupujący 😄 Wystaw sobie nawet uran i przypuszczam, ze do póki ktoś się nie przyczepi to luzik. Tu też przecież nie mają pewności ze to fałszywka 😄

Zastanawia mnie, czy allegro nie ma obowiązku zgłaszania możliwości popełnienia przestępstwa 🤔 i czy to robi

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Wczoraj też kilka takich zgłosiłem ostrzegając wystawiającego o konsekwencjach ,dziś już nic nie miał ale ciągle je wystawiają cały rocznik 1995 i 1996 jest już z Chińskiej mennicy na rynku.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety jacyś nowi użytkownicy? bo ten z 2 to widzę 14 lat na Al

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety pora się za to zabrać, wczoraj wystawiałem ekspertyzę na policję bo potrzebowali podkładki żeby przyjąć zgłoszenie, klient kupił za 500 zł taką monetę akurat nie na allegro 😞 

Jak allegro tego nie będzie usuwać, muszę sprawdzić jakie mam inne możliwości zgłaszania takich aukcji i komu ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kostas11 Tylko Policji i Inspekcji handlowej 😁 Trochę dziwne, że na allegro tyle tego w różnych kategoriach od obrazów przez monety, muzykę, gry aż po podróbki i nic się nie dzieje. Może warto takie allegro sobie stworzyć dla takich sprzedawców i trzepać kasiorę skoro nic mi nie mogą zrobić tylko tym sprzedawcom 😄

A na serio, to dowodem na nic nie robienie przez allegro jest pojawianie się często ponownie tych aukcji u tych samych sprzedawców.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZibiK30 do czasu, na razie robię dokumentację a w tygodniu idę na rozmowę z kierownikiem NBP i zobaczę jak to ugryźć, może uda się że przez NBP będzie to zgłaszane bo od tego są 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

thomek_2006
#1 Nowicjusz#

Ciekawe że NBP to Demokratyczna instutucja jak rząd Korei Północnej.

oznacz moderatorów

thomek_2006
#1 Nowicjusz#

Na Zachodzie bez problemu kupisz podróbki wszystkiego, a nawet instytucje takie jak Banki wysyłają ludziom dokumenty łasne i papiery wartościowe, a potem. zawiadamiają Policje tłumacząc to działaniem marketingowym i złą wolą obdarowanego

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Z tego co wiem ze swoich źródeł ,to są osoby które już za taki handel takimi podróbkami dostali wyroki , ja w pierwszym kroku ostrzegam sprzedawcę o konsekwencjach i sam usuwa .Allegro zwykle nie widzi że to fals brak im eksperta na miejscu lub nie chce im się szukać i czekają aż my za nich robotę zrobimy ,stare czasy nie wrócą gdy wystarczyło zgłosić i ekspert zaraz  robił porządek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety allegro nie zareagowało, więc wysłałem do sprzedawców maile, zobaczymy czy usuną ?

Allegro w tym momencie jest współwinne więc powinni to pousuwać 🙂

§ 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 No i dobrze ja też jak mam wolną chwilę to uświadomię takich biznesmenów.

oznacz moderatorów

thomek_2006
#1 Nowicjusz#

To jest kopia nabazgrana przez kogoś jak dzieło sztuki sprzedana koledze jako ozdoba. Nikt tego do obiegu nie wprowadzał. To że ktoś gra piłką Adidasa na MŚ nie oznacza że inni już grać i produkować nie mogą.

oznacz moderatorów