anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam, chcę zwrócić uwagę na podejrzaną działalność sprzedającego cdp_2022. Pod jakim adresem?

ama_r
#8 Zapaleniec#

Chciałbym, aby Allegro podjęło działania w celu wyeliminowania nieuczciwych praktyk (prób oszustwa).  cdp_2022 sprzedający monety na Allegro Lokalnie  w kategoriach przeznaczonych dla sprzedaży monet oryginalnych wystawia kopie lub reprodukcje (prawdopodobnie z **piiip**s). Na dodatek w opisie nie informuje że oferuje kopie. Dla początkujących kolekcjonerów i osób o mniejszej wiedzy numizmatycznej (np. kupujących prezent dla kolekcjonera) aukcje nie wzbudzają podejrzeń. Niektóre aukcje monet nieco rzadszych od popularnych mogą również nie wzbudzić podejrzeń nawet doświadczonych,  bowiem ich wartość, w większości, nie przekracza stu złotych i czujność kupującego może być osłabiona. Dopiero wiedza o oferowanej monecie (jej parametry, wielkość emisji) w połączeniu z wnikliwą analizą całej aukcji tj.  kategorii wystawienia, zdjęć i opisu sprawia że, pojawiają się  wątpliwości. Dokładny opis kilku przykładów (w tym trzech przypadków w których sprzedający na pytanie kupującego potwierdził oryginalność monet)  podam po uzyskaniu kontaktu. Proszę o adres.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

pinsplash
#21 Demiurg#

@ama_r Niestety ale nic nie zrobisz. Allegro nie ma ekspertów od numizmatyki. Poza sprawami oczywistymi, praktycznie tylko sąd. Bo będzie słowo przeciw słowu. @Enigma45 - popraw mnie jeśli się mylę.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Niestety, „albo stety” nie mam dowodów na oszustwo, bowiem nic nie kupiłem. Pod koniec grudnia znalazłem trzy interesujące oferty. https://allegrolokalnie.pl/oferta/one-dollar-1883-cc-dolar-morgan-liberty-usa-moneta, https://allegrolokalnie.pl/oferta/200-dwiescie-zlotych-zl-1982-papiez-jan-pawel-ii-ny7, https://allegrolokalnie.pl/oferta/1-skud-scudo-6-lirow-1800-republika-cisalpinska-bc6.  Dolar i scudo są rzadko spotykane w obrocie, zaś 200 złotych JPII wybito tylko 3 tysiące szt. i nie słyszałem aby pojawiła się w sprzedaży, ale zawsze może być ten pierwszy raz.  Zapytałem sprzedawcę czy monety są oryginalne czy kopie? na co odpisał że są oryginalne. 30 grudnia po wylicytowaniu dolara 1883 r ze znakiem CC za cenę 128 zł. tj. ok. 20% wartości (wg mojego szacunku), przyjrzałem się ponownie ofertom sprzedającego i zrezygnowałem z zakupu.  Proszę sobie wyobrazić że moneta 200-tu złotowa (jak napisałem wybita w 3 tysiącach szt.) pojawiła się w kolejnej ofercie https://allegrolokalnie.pl/oferta/200-dwiescie-zlotych-zl-1982-papiez-jan-pawel-ii-f5r z nieco zmienionym opisem i zdjęciami, co sugeruje że nie jest to ta sama moneta. Co prawda nie aspiruje do miana biegłego w zakresie numizmatyki, jestem tylko drobnym kolekcjonerem i mogłem nie zauważyć, ale moneta której nie widziałem w obrocie przez 40 lat pojawiła się w przeciągu kilku dni u jednego sprzedawcy? Ciekawe, zwłaszcza że sprzedający potwierdził oryginalność jednej z nich, zaś opis i zdjęcia drugiej  różnią się minimalnie , co by sugerowało że, nie jest to ta sama  moneta, ale też że obie są oryginalne. Nie chcę Pana zanudzać innymi wątpliwościami tych i wielu innych ofert. Z Pana odpowiedzi wynika że będą musiał się jakoś pogodzić z bezradnością. I  Jedynym co posiadam, to potwierdzenie sprzedawcy o oryginalności monet i mocne (wg mnie) podstawy do podejrzeń o próbę oszustwa. Zakończenie licytacji dolara 1883 r. na 20 % wartości i 2 oferty bardzo rzadkiej monety są mocną podstawą podejrzeń. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Taka dobra rada na przyszłość- nie rzucaj oskarżeniami kiedy masz tylko przypuszczenia bo możesz za to słono zapłacić kiedyś.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@starling_shop stanę w obronie. Sam w mojej "działce" mogę ci pokazać falsy czy wynalazki falsopodobne... mam 100% pewności. I wiem o tym nie tylko ja. Ale wiem również Allegro nie ma specjalistów w tym ( jak i w wielu innych) temacie - niestety generalnie Kolekcje traktowane są bardzo po macoszemu...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Domyślać się to jedno ale publicznie pisać takie rzeczy to drugie. Jednak jak ktoś lubi ciągać się po sądach to już nie moja sprawa, ja tylko informuję czym to może skutkować bo nie każdy jest świadomy.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Podstawowe pytanie- sprzedaje podróbki i masz co do tego 100% pewności w postaci dowodów czy na razie Tobie się tak wydaje?

oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Niestety nic nie kupiłem, więc nie mam dowodów. W podanych trzech przypadkach mam oświadczenie o oryginalności monet i wątpliwości.  W jaki sposób sprzedawca mógł wejść w posiadanie dwóch oryginalnych monet 200-tu złotowych w 1982 roku wybitych w 3 tys. szt,  na zlecenie firmy szwajcarskiej (czyli nie do powszechnego obiegu).  Zastanawiające że, scudo wystawione w grudniu jako oryginał  https://allegrolokalnie.pl/oferta/1-skud-scudo-6-lirow-1800-republika-cisalpinska-bc6 (wybite w roku 1800 w ilości 150 tys. szt. co jest niewielką emisją i oferowaną przez francuski portal numizmatyczny za 1500 EUR) w październiku przez tego  sprzedawcę oferowano jako kopia? https://archiwum.allegro.pl/oferta/1-skud-scudo-6-lirow-1800-republika-cisalpinska-i12651772956.html  Wiem. To nie są dowody. Nie kupiłem, nie mam dowodów. Chcę tylko ostrzec innych, że jest gość "cdp_2022" który w dziale oryginały wystawia nieoryginalne  monety, żeby zastanowili się przed zakupem i nie wierzyli zapewnieniom sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów

Client:49166020
#8 Zapaleniec#

Witam. Ja mam dowód, dziś go otrzymałem, 1 rubel 1912r.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ama_r dziękuję za Twoje zgłoszenie! 
Przekazałam je do odpowiedniego Działu z prośbą o weryfikację, dam znać, gdy otrzymam odpowiedź. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Mam uwagi do kilkunastu aukcji sprzedawcy. W razie potrzeby udostępnie je. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skoro ma ich tyle to nie sprzedawałby na AL, moim zdaniem są lepsze sposoby i może więcej zarobić, pod warunkiem że są to oryginały. Sprzedając tu budzi podejrzenia.🤔

oznacz moderatorów

Client:49166020
#8 Zapaleniec#

Witam. Zostałem oszukany przez tego marka cdp22 . Kupiłem  1 rubla 1912 , sprzedawca twierdził że jest to orginał a to nic nie wart złom.

oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Witam to przykre. Najbardziej to że, miesiąc temu poruszyłem temat,  nawet od moderatorki dostałem zapowiedź zajęcia się sprawą, i co? Nic!!! Uważam że, powinieneś zgłosić to Allegro i policji.  Ze swojej strony mogę zaoferować trochę informacji o podejrzanych ofertach z podaniem numerów aukcji. W tym tygodniu jestem trochę zajęty, ale jeśli będziesz zainteresowany  postaram się szybko odpowiedzieć. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Amfistory
#8 Zapaleniec#

Dziś o drugiej w nocy wygrałem licytację u tego użytkownika i po dłuższych przemyśleniach nabrałem wątpliwości, co do oryginalności tych monet. Wystarczyło przejrzeć listę ofert, aby zobaczyć monety warte ponad tysiąc PLN oferowane w licytacji "za grosze". Nabrałem podejrzeń tym bardziej, że licytacja zakończyła się przed godziną trzecią w nocy, a sprzedający zdążył prawie natychmiast odpisać na pytanie, czy to dokładnie ta moneta prezentowana jest na zdjęciu. Rozmawiałem dzisiaj nawet z Allegro w kwestii  ochrony, która mnie obejmuje, gdyby zakupiona moneta okazała się falsyfikatem. Oczywiście potwierdzono, że obejmuje mnie ochrona, ale dopiero, gdy zapłacę za monetę. Ja jednak tego nie zapłaciłem, więc proponuję tej osobie, która kupiła tego 1 rubla z 1912 roku zgłoszenie sprawy na Policję i Allegro, gdyż produkt nieoryginalny, tzw. podróbka, nie ma prawa znajdować się w obiegu. Po rozmowie z Konsultantem Allegro dowiedziałem się, że Allegro udostępni wszelkie informacje związane z tym sprzedającym. Myślę  jednak, że kasy nie da się odzyskać.

oznacz moderatorów

ama_r
#8 Zapaleniec#

Dzięki za informację. Wiedza o ochronie powinna być jak najszerzej propagowana. Żeby jednak skorzystać z ochrony trzeba wiedzieć że, jest się oszukanym. Od końca grudnia obserwuje działania sprzedawcy cdp_2022 i mogę stwierdzić że niektóre monety sprzedawane jako oryginały w kolejnych aukcjach uzyskują ceny kilkanaście złotych (w takich cenach sprzedawane są kopie), po czym na którejś kilkaset złotych. Jeżeli kupujący zorientował się że został oszukany, to powinien zwrócić się do Allegro. Allegro powinno oddać zapłatę i zwrócić uwagę sprzedawcy, a po kilku przypadkach zamknąć konto. Z regulaminu wynika że, dla kopii monet przeznaczona  jest podkategoria "kopie i reprodukcje". Tymczasem nie widać żadnych reakcji. Sprzedawca sprzedaje kolejne oryginały monet i uzyskuje kilkanaście złotych. Może to świadczyć o tym że, kupujący nie wie że został oszukany, albo odzyskał pieniądze, ale Allegro nie zareagowało na próby oszustwa. Ponad miesiąc temu Allegro przyjęło moje zgłoszenie. Do dzisiaj brak odpowiedzi.  Czekam dalej.

 

oznacz moderatorów

Amfistory
#8 Zapaleniec#

Przy okazji od tego sprzedającego także otrzymałem zapewnienie, że moneta jest oryginalna. 

oznacz moderatorów

ettta
#4 Eksplorator#

Temat jest ze stycznia. Sprzedawca nadal działa. Monety z jego zdjęć pochodzą z chińskiego portalu. Tu nie trzeba dowodów. Zwłaszcza jeśli jest jego pisemne potwierdzenie oryginalności.

Takich profili jest na portalu masa. Zastanawia mnie tak duża ilość osób licytujących na większości aukcji fałszywych monet i jakże często do wysokich kwot. Czy tak dużo wśród nas **piiip**ów, czy też jest to zorganizowane podbijanie aby uwiarygodnić "kolekcje po kolekcjonerze" ?

Na zgłoszenia allegro nie reaguje. 

oznacz moderatorów

Client:49166020
#8 Zapaleniec#

Witam.  Wczoraj kupiłem 1 rubla z 1912r za 201 zł,dostanę go wkrótce to się  okaże. Sprzedający twierdził  że jest to orginał. Też  mam  wątpliwości ale poczekajmy.

oznacz moderatorów

Amfistory
#8 Zapaleniec#

Dziś o drugiej w nocy wygrałem licytację u tego użytkownika i po dłuższych przemyśleniach nabrałem wątpliwości, co do oryginalności tych monet. Wystarczyło przejrzeć listę ofert, aby zobaczyć monety warte ponad tysiąc PLN oferowane w licytacji "za grosze". Nabrałem podejrzeń tym bardziej, że licytacja zakończyła się przed godziną trzecią w nocy, a sprzedający zdążył prawie natychmiast odpisać na pytanie, czy to dokładnie ta moneta prezentowana jest na zdjęciu. Rozmawiałem dzisiaj nawet z Allegro w kwestii  ochrony, która mnie obejmuje, gdyby zakupiona moneta okazała się falsyfikatem. Oczywiście potwierdzono, że obejmuje mnie ochrona, ale dopiero, gdy zapłacę za monetę. Ja jednak tego nie zapłaciłem, więc proponuję tej osobie, która kupiła tego 1 rubla z 1912 roku zgłoszenie sprawy na Policję i Allegro, gdyż produkt nieoryginalny, tzw. podróbka, nie ma prawa znajdować się w obiegu. Po rozmowie z Konsultantem Allegro dowiedziałem się, że Allegro udostępni wszelkie informacje związane z tym sprzedającym.

oznacz moderatorów